زیتون خوری و خرماخوری ماربل بخرم یا ساده؟[بررسی مدلهای جدید]

دی 9, 1400
بلاگ
زیتون خوری و خرما خوری

در گذشته دور این همه تنوع ظرف و ظروف وجود نداشت . منظور از تنوع فقط در رابطه با تنوع جنی و مدل نیست . این که اقلام مختلف وجود داشته باشند . اردو خوری ، زیتون خوری و خرما خوری ، سوفله خوری و امثال این ظروف چیز هایی هستند که در یکی دو دهه اخیر وارد بازار ظرف و ظروف شده اند . خیلی از افراد تصور دارند این ظروف بدون کاربرد و فقط جنبه تجملاتی دارند . اما اگر نخواهیم از حق بگذریم اصلا اینطور نیست . در چند سال اخیر تمام ظروفی و اقلام پذیرایی که تولید و طراحی شده اند به جهت نظم بیشتر و هر چه زیباتر دیده شدن میز پذیرایی شما پیش رفته اند و استفاده از آن ها نه تنها کار شما را راحت تر خواهد کرد بلکه جلوه زیباتری را هم ایجاد خواهد کرد . موضوع اصلی مطلب امروز در رابطه با زیتون خوری و خرما خوری است .

شاید تا چند دهه قبل و دوران مادر و مادر بزرگ های ما آن ها حتی تصورش را هم نمیکردند که برای سرو زیتون و خرما باید ظرف جدا تهیه کنند اما امروزه میبینیم که نه تنها خوب بلکه ضروری است که این ظروف را در هنگام پذیرایی از مهمان داشته باشیم . البته ممکن است به همراه برخی از ظروف پذیرایی جدید مثلا خرما خوری که کاربردی تر است موجود باشد . در ادامه به معرفی انواع مختلف این ظروف خواهیم پرداخت با ما همراه باشید .

انواع زیتون خوری

شاید برخی فکر کنند که برای سرو زیتون که دیگر نیاز به ظرف خاصی نیست و اگر هم به فکر خرید ظرف سرو زیتون باشند به دنبال مدل های مختلف آن نباشند . اما مانند سایر ظروف ، انواع زیتون خوری در مدل ها و جنس های بسیار مختلفی وجود دارند که هر کس با توجه به سلیقه خود یکی از انواع آن ها را میتواند خریداری کند . در ادامه به معرفی انواع ظرف سرو زیتون و پس از آن انواع ظرف خرما خوری موجود در بازار خواهیم پرداخت با ما همراه باشید .

1.زیتون خوری چوبی

چند سالی است که استفاده از ظروف چوبی در میان افراد مختلف رواج پیدا کرده است اما اگر بخواهیم با هم صادق باشیم بله درست است برای سرو خرما خیلی مناسبند اما استفاده از آن به عنوان زیتون خوری نمیتواند گزینه مناسبی باشد . ظروف چوبی بهتر است که در معرض رطوبت نباشند و بهتر است مواد غذایی مرطوب در آن ها سرو نشوند . با توجه به این که زیتون شور خودش مرطوب است و درون آب نمک پس میتواند اگر طولانی مدت در ظرف شما قرار بگیرد موجب آسیب رساندن به ظرف شود .

زیتون خوری چوبی

2.زیتون خوری فانتزی

خیلی از افراد هستند که ترجیح میدهند تمام لوازم خانه و آشپزخانه آن ها را ظروف و لوازم فانتزی تشکیل دهد و یا در کنار انواع ظروف و لوازمی که در آشپزخانه خود دارند از ظروف فانتزی هم برای ایجاد تنوع استفاده کنند . این افراد برای خرید زیتون خوری هم ترجیح میدهند که به جای خرید انواع ساده زیتون خوری و خرما خوری که نیز از انواع زیتون خوری فانتزی خریداری کنند . از انواع زیتون خوری و خرما خوری فانتزی میتوان به انواعی که به جای دسته مرکزی از یک حیوان با نمک مانند خرگوش و یا یک عروسک با نمک استفاده شده است اشاره کرد .

زیتون خوری فانتزی

3.زیتون خوری سرامیکی زیره چوبی

زیتون خوری سرامیکی زیره چوبی درست مانند ظروف چوب سرامیک هستند و همانطور که ظروف چوب سرامیک از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است زیتون خوری سرامیکی زیره چوبی هم همین است . معمولا خود ظرف اصلی زیتون خوری و خرما خوری از جنس سرامیک سفید است و زیره آن یک زیره چوبی است که میتواند چوب گردو و یا چوب بامبو باشد . در یک کلام میتوان گفت با داشتن یک زیتون خوری و خرما خوری زیره چوبی شاید بتوانید نه تنها برای سرو خرما و زیتون بلکه برای سرو انواع مختلف مواد دیگر از آن استفاده کرد . حتی برخی از انواعی که زیره چوبی آن متحرک است ، از زیره چوبی میتوان به عنوان یک ظرف جدا در برخی از زمان ها استفاده کرد .

4.زیتون خوری ماربل

واقعا نمیتوان در برابر زیبایی طرح های ماربل که جدیدا بسیاری از لوازم نیز به این طرح مزین شده اند مقاومت کرد . از ظرف و ظروف آشپزخانه بگیرید تا سرویس اتاق خواب و لوازم و دکوراسیون منزل گرفته تا لباس و لوازم دیگر همه به طرح ماربل جدیدا تولید میشوند . زیتون خوری ماربل هم از جدید ترین تولیدات طرح ماربل هستاند که اصولا یا به جنس سرامیک و یا به جنس چینی تولید میشود . ظروف طرح ماربل معمولا یا رگه های نقره ای یا طلایی است که بر روی پس زمینه مشکی یا سفید طراحی میشوند . نمیتوان گفت زیباترین اما یکی از زیباترین زیتون خوری و خرما خوری ها بدون شک زیتون خوری و خرما خوری طرح ماربل است .

5.زیتون خوری سرامیکی

به نظر من با توجه به فراگیری استفاده از ظروف و لوازم سرامیکی دیگر نیازی به توضیح و توصیف در رابطه با این ظرف ها دیگر دلیل ندارد . همه میدانند که از بهترین ظروفی که میتوانید با کیفیت خوب و قیمت مناسب تهیه کنید بدون شک ظروف سرامیکی هستند . در رابطه با خرید زیتون خوری سرامیکی هم اصلا تعلل نکنید و اگر یک مدلی را دیدید که با سلیقه شما همخوانی داشت حتما خریداری کنید زیرا هیچوقت از خرید آن پشیمان نخواهید شد .

زیتون خوری سرامیکی

قیمت زیتون خوری سرامیکی

همانطور که همیشه در رابطه با انواع ظروف سرامیکی اعم از سرویس غذاخوری سرامیکی و ظروف پذیرایی سرامیکی میگوییم ، ظروف سرامیکی به طور کلی جزو ظروف بسیار پر طرفدار است . دلیل این پر طرفداری علاوه بر جنس خوب و طرح و رنگ های متنوع و قابلیت گذاشتن در مایکروفر و ماشین ظرفشویی ، قیمت مناسب آن است . در رابطه با قیمت زیتون خوری سرامیکی هم همین است .زیتون خوری و خرما خوری سرامیکی قیمت مناسب تری نسبت به مثلا انواع چوبی یا برنجی آن دارند .

انواع ظرف خرما

برای سرو خرما بهتر است که از انواع خرما خوری موجود در بازار استفاده کنید نه پیاله هایی که در منزل دارید و یا ظروف دیگر . البته نه این که استفاده از این طروف برای سرو خرما و زیتون بد باشد نه اینطور نیست . اما همانطور که در مقاله سبد نان و سبزی هم گفتیم چه بهتر که برای سرو هر نوع تنقلات و یا غذایی برای مهمان حتما از ظرف مخصوص به آن استفاده کنید تا هم احترام بیشتری از بابت پذیرایی به مهمان خود گذاشته باشید و هم این که میز مرتب و شکیل تری داشته باشید . ظرف خرما انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی و بررسی انواع ظرف خرماخوری خواهیم پرداخت .

1.خرما خوری طرح آنجل

چند سالی است که ظروف طرح آنجل در میان افراد زیادی از جامعه مخصوصا تازه عروسان جوان که به دنبال ظروف فانتزی و رنگی هستن بسیار مورد پسند واقع شده است . ترکیب آبی و صورتی ظروف آنجل چیزی نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت و بیشتر افراد سریع شیفته طرح و رنگ آن میشوند . خرماخوری طرح آنجل نیز مانند انواع ظروف طرح آنجل از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است تا جایی که میتوان گفت یکی از پر فروش ترین مدل های خرما خوری بدون شک خرماخوری طرح آنجل است .

خرما خوری طرح آنجل

2.خرماخوری چینی

سالیان سال است که استفاده از ظروف چینی در میان ما ایرانی ها رواج داشته و هنوز هم میتوان گفت از پرطرفدارترین انواع ظروف همین ظروف چینی هستند . در میان ظروف چینی یکی از ظروفی که شاید توجه کمتری نسبت به سایر ظروف چینی به آن ها بشود ، خرماخوری چینی است . به طور کلی فکر میکنم خرماخوری سرامیکی و چینی مناسب ترین ظرف برای سرو خرما و زیتون و امثال این تنقلات باشند . چون هم شست و شو آن ها راحت تر است و هم این که دیرتر از سایر جنس ها خراب میشوند .

3. خرما خوری سرامیکی

از پر طرفدار ترین انواع خرما خوری های موجود در بازار میتوان به خرما خوری سرامیکی اشاره کرد . به طور کلی انواع ظروف سرامیکی حال به هر طرح و رنگی که باشند به خاطر ویژگی های خوب زیادی که دارند مورد پسند خیلی از افراد است . انواع زیتون خوری و خرما خوری فانتزی و رنگی و همچنین خرما خوری ماربل هم از جنس سرامیکی هستند .

خرما خوری سرامیکی

4.خرماخوری برنجی

یکی از مدل های خرماخوری که شاید در سال های اخیر کمتر به آن توجه میشود خرما خوری برنجی است . به طور کلی استفاده از ظروف برنجی در برهه ای از زمان بسیار گسترش یافته بود اما با توجه با بالا رفتن قیمت فلز برنج دیگر استفاده از آن کمتر شد . البته نمیتوان گفت که دیگر کسی از این ظروف استفاده نمیکند اما با توجه به قیمت بالای آن استفاده از این ظروف بسیار کمتر شده است .

5.خرماخوری ماربل

یکی از جدید ترین خرما خوری هایی که اتفاقا با استقبال بی نظیری هم از سوی مشتریان رو به رو شده است خرما خوری ماربل است . به طور کلی از ابتدای تابستان امسال طرح های ماربل وارد بازار لوازم خانه و آشپزخانه به خصوص ظروف کاربردی آشپزخانه شدند و توانستند سلیقه افراد بسیار زیادی را به خود جلب کنند . معمولا انواع زیتون خوری و خرما خوری سرامیکی و چینی را با طرح ماربل میسازند .

کاربرد زیتون خوری و خرما خوری

خیلی از افراد به جای خرید زیتون خوری و خرما خوری از اردو خوری ها برای سرو این چاشنی ها در کنار مدل های مختلف ترشی و شور استفاده میکنند . اما شاید خیلی از اوقات باشد که شما فقط بخواهید یک نمونه زیتون سرو کنید آنوقت چه ؟ باقی خانه های اردو خوری را میخواهید با چه چیزی پر کنید ؟ پس بهتر است چند نمونه این ظروف کاربردی را داشته باشید که علاوه بر سرو خرما و زیتون کاربرد های دیگری هم دارد . از جمله کاربرد زیتون خوری و خرما خوری میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • استفاده از آن به عنوان ظرف سرو کره و پنیر
  • استفاده از زیتون خوری و خرما خوری برای سرو انواع ترشیجات و شور
  • سرو هر تنقلات یا غذایی به مقدار کم برای تک نفر
  • و…
کاربرد زیتون خوری و خرما خوری

خرید زیتون خوری و خرما خوری

شاید خیلی از افراد فکر کنند که خرید ظرف زیتون و ظرف خرما کاری بیهوده است و این لوازم اصلا لازم نمیشوند و به جای آن میتوان از ظروف جایگزین استفاده کرد اما باید بدانید که اگر برای سرو هر چیزی بر سر میز غذا یا پذیرایی از ظروف مخصوص به خود استفاده کنید هم به مهمان خود احترام گذاشته اید و هم علاوه بر ایجاد یک تصویر زیبا از میز پذیرایی خود سبب میشوید که نظم بیشتری در سرو غذای شما حاکم شود . حال در ادامه راهنمای خرید زیتون خوری و خرما خوری ارائه خواهیم داد با ما همراه باشید .

جنس

پیش از خرید زیتون خوری حتما به این نکته توجه داشته باشید که زیتون یک ماده مرطوب و خیس است و خرما هم دارای شهد است پس بعد از استفاده باید حتما شسته شوند و این شست و شو های مکرر میتواند به برخی ظروف مثل ظروف چوبی آسیب برساند . و همچنین این که به مدت طولانی زیتون و خرما در آن قرار بگیرد نیز خود موجب آسیب رساندن به این ظروف میشود . پس سعی کنید بیشتر از انواع سرامیکی و چینی خریداری کنید .

اندازه

یکی از نکات دیگری که باید به آن دقت داشته باشید اندازه زیتون خوری است . این که یک ظرف زیتون بر سر میز بگذاریم که خوب نیست و هر کس برای اینکه از آن استفاده کند باید خم شود و ممکن است اصلا از خیر خوردن آن بگذرد . پس انتخاب یک ظرف بزرگ اصلا گزینه خوبی نیست . باید اندازه ظرف به گونه ای باشد که نه مقدار زیادی از زیتون را در خود جای دهد و نه این که اندازه خیلی کمی از زیتون و خرما را در خود جای دهد .

زیتون خوری و خرما خوری

وزن

گزینه بعدی که حتما باید به آن دقت کنید وزن زیتون خوری و خرماخوری است . اگر وزن خود ظرف بالا باشد پس از آن که زیتون و خرما در آن سرو شد جا به جا کردن آن دیگر کار مشکلی خواهد شد . چه توسط خودتان بخواهد پذیرایی شود و چه بر سر میز قرار بگیرد وم خود مهمان بخواهد آن را برای خودش سرو کند .

مدل

سعی کنید مدلی را که انتخاب میکنید حتما با ظروف پذیرایی و ظروف غذاخوری شما هماهنگی ذداشته باشد و پس از آن اقدام به خرید کنید .

قیمت زیتون خوری و خرما خوری

این که قیمت زیتون خوری و خرما خوری چقدر است بستگی به این دارد که شما چه نوع و چه جنسی از آن را انتخاب کنید . همچنین این که کدام مدلش رانتخاب میکنید نیز در قیمت نهایی تاثیر گذارند . مثلا برخی مدل های چوبی از مدل های دیگر مانند انواع چینی و سرامیکی ساده گران ترند .

زیتون خوری و خرما خوری
زیتون خوری و خرما خوری بخریم یا نه ؟

اگر نظر مرا بخواهید میگویم به جای استفاده از پیاله و ظرف های دیگر برای سرو زیتون با سرو زیتون در این ظرف میتوانید جلوه بیشتری به میز خود ببخشید .

زیتون خوری و خرما خوری کاربردی ترند یا اردو خوری ها ؟

از اردو خوری ها هم میتوانید به عنوان زیتون خوری و خرما خوری استفاده کنید اما زیتون خوری و خرما خوری ها آنهایی که بخش بندی شده اند فقط برای همین منظور استفاده میشوند . البته مدل های تک ظرف آن کاربرد های زیادی دارند .

زیتون خوری سرامیکی بخریم یا چوبی ؟

این که کدام مدل را انتخاب کنید و بخرید بستگی به سلیقه خودتان دارد اما انواع سرامیکی هم تنوع بیشتری دارند هم طول عمر بالاتری نسبت به انواع چوبی دارند .

5/5 - (21 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.