نمایش یک نتیجه

سشوار جزو آن دسته از لوازم برقی محسوب میشود که بسیار کاربردی بوده و اکثر خانه ها قرار دارد که به صورت روزمره از آن استفاده فراوانی می شود پس بهتر است در خرید سشوار آن وسواس و دقت لازم به خرج دهید. اگر برای خرید سشوار به فروشگاه های لوازم برقی و یا آرایشی مراجعه کنید احتمالا با انبوهی از برند ها و مدل های مختلف روبه رو خواهید شد. اما اینکه چگونه بهترین انتخاب را داشته باشید نیاز دارید تا اطلاعاتی را در رابطه با برندهای مورد نظر به دست آورید . از این رو در این بخش ویژگی هایی که لازم است تا یک سشوار خوب داشته باشید را برای شما شرح داده ایم.

سشوار ها را عموما بر اساس کاربرد و قابلیت های آن به دسته های مختلفی چون سشوارهای فوق حرفه‌ای ، حرفه‌ای ، نیمه‌حرفه‌ای ، خانگی و مسافرتی تقسیم میشوند ،در رابطه با خرید و استفاده از آن ها بهتر است نکاتی را رعایت کنید که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

آشنایی با انواع سشوار

سشوار تورمالین

شاید برای شما سوال پیش بیاید که سشوار های تورمالین چه سشوار هایی هستند . اگر بخواهیم به صورت مختصر درباره این دسته از سشوار ها توضیح دهیم میتوان گفت سشوار هایی که با تکنولوژی تورمالین ساخته می شوند در داخل بدنه آن ها و در قسمت انتهایی و سری سشوار پودر تورمالین به کار رفته شده است که دارای خاصیت تولید اشعه اینفراد است. که مزایای آن این بوده است که به ساقه مو نفوذ کرده وعلاوه بر خارج مو ،داخل مو را نیز گرم میکند. با روشن شدن و گرم شدن دستگاه در اثر حرارت یون های منفی آزاد می کند که در نهایت موجب می شود نسبت به تکنولوژی سرامیک سریع‌تر مو را خشک کند و از وز شدن مو جلوگیری می‌کند .

سرامیک

این دسته از سشوار ها که با تکنولوژی سرامیکی ساخته می شوند دارای المنت های حرارتی سرامیکی میباشند . عمدتا حرارت تولید شده توسط این دسته از سشوار ها به هیچ عنوان به مو آسیب نمیزند و حرارت به خوبی و به صورت یکسان توزیع می شود. سشوار های سرامیکی نیز حاوی اشعه اینفرارد می‌باشند که به ساقه مو نفوذ کرده و مو را از داخل نیز گرم می‌کند و باعث خشک شدن سریع تر مو های شما عزیزان می‌شود اما با این تفاوت که نوع سرامیکی آن ها قابلیت تولید یون منفی را ندارند و همچنین ممکن است در اثر ضربه المنت های سرامیکی آن بشکند و یا آسیب ببیند .

بین تکنولوژی تورمالین و سرامیک پیشنهاد ما به شما استفاده از تورمالین است چرا که نسبت به سرامیک مناسب تر است .

سشوار آیونیک

با استفاده از تکنولوژی آیونیک دیگر شاهد وز شدن موهای خود بعد از سشوار کشی نیستید و همچنین زمان خشک شدن موهای شما کاهش می یابد و در صرفه جویی تایم شما بسیار موثر است ، همچنین در براق‌تر شدن مو هم تأثیر مثبت دارد . فناوری آیونیک ارزان‌ترین فناوری نسبت به بقیه فناوری هاست و معمولا در اکثر دستگاه‌های برقی مرتبط با مو مورد استفاده قرار می گیرند .

مهمترین معیار هایی که باید در انتخاب بهترین سشوار در نظر گرفت به شرح زیل است:

  • نوع موتور ،قدرت و توان مصرفی
  • حرارت سرعت و دکمه باد سرد
  • دکمه های ویژه و خاص
  • نوع المنت
  • وزن و راحتی استفاده
  • امکانات جانبی

1- نوع موتور ،قدرت و توان مصرفی سشوار

قبل از هر چیز لازم است ملاک انتخاب خود را بر این ویژگی ها قرار دهید. چرا که در مرحله اول بعد از طرح نیاز باید به سراغ سشواری بروید که تمام خواسته های شما را از يك خشك‌كننده و حالت‌دهنده مو برآورده كند. به عنوان مثال اگر موهای شما همیشه بلند و ضخیم است، موهای شما یک سشوار پرقدرت و قوی را می طلبد . از این رو دقت داشته باشید که سشواری تهیه کنید تا قدرت و توان بالایی داشته باشد تا در کثری از زمان موهای شما را به خوبی خشک و یا حالت دهد.

نکته: قدرت سشوار شما به قدرت موتور آن بستگی دارد؛ هرچه توان وات آن بیشتر باشد شما زودتر موهای خود را خشک می کنید. بهتر است سشواری انتخاب کنید که حداقل قدرت آن 1500 وات باشد.

2- وزن و راحتی استفاده از سشوار

شاید هنگام خرید به مقوله وزن و راحتی استفاده توجه نکنید و بیشتر قابلیت ها و امکانات و قدرت را ملاک انتخاب خود قرار دهید . اما لازم است حتما توجه کنید که اگر وزن سشوار شما از حد استاندارد بالا تر باشد بی شک نمیتوانید آن را به راحتی حرکت دهید چرا که بعد از مدتی استفاده از آن بازوان شما خسته می شود.

به عنوان یک نکته میتوان گفت هرچه یک موتور پرقدرت تر و پر توان تر باشد وزن آن سنگین تر است پس در صورتی که قدرت سشوار شما بالاتر باشد وزن آن سنگین خواهد بود. پس لازم است تا تمام موارد را برای خرید سشوار مناسب رعایت کنید .در نتیجه سعی کنید سشواری سبک و در عین حال پر قدرت تهیه کنید . 500 گرم وزن برای سشوار استاندارد و معمول بوده است.

3-حرارت سرعت و دکمه باد سرد

در گام بعدی بعد از توجه به قدرت و نیز راحتی استفاده از آن حتما به سراغ سشواری بروید که درجه‌بندي دما بين دماي سرد، متوسط و گرم داشته باشد تا شما در موقعيت‌هاي مختلف بسته به نوع نياز‌تان بهترين استفاده را از آن داشته باشيد.  لازم به ذکر است که همانطور که حرارت گرم به موها حالت می دهد باد سرد نیز به حفظ و ثابت ماندن موهای شما کمک ویژه ای می کند پس حتما سشواری تهیه کنید که دارای دکمه باد سرد و یا تنظیمات مرتبط با آن را داشته باشد البته اباید نکته ای را در نظر داشته باشید : درواقع بهتر است از حرارت بسیار داغ آن به طور مکرر استفاده نکنید و فقط زمان هایی استفاده کنید که قرار است به موهای خود حالت بدهید .

نکته: در پایان فرآیند خشک کردن مو از حرارت سرد استفاده کنید چرا که از وز شدن موهای شما جلوگیری می کند و موجب درخشش بیشتر موهای شما می شود.

4-دکمه های ویژه و خاص

قطعا وجود دکمه هایی مانند توربو یا تنظیمات سرعت و دکمه های ویژه ای که بتواند سرعت یا حرارت باد پرتاب شده را به دلخواه فرد تنطیم کند باعث می شود تا فرآیند سشوار کشیدن موهای شما تا حد زیادی راحت و لذت بخش انجام شود. در سشوار های استاندارد عموما این دکمه های مرتبط با تنظیمات گرما و سرعت و فن  به صورت جداگانه و با دکمه های جدا بر روی بدنه آن ها تعبیه شده است ، یعنی چند کلید جداگانه برای کنترل هر یک از این تنظینمات بر روی دستگاه قرار دارد که در این صورت می توانید حرارت و گرمای سشوار را با سرعت دلخواه خود تنظیم کنید .

5- امکانات جانبی سشوار

برای همه ی ما داشتن امکانات بخصوص و جانبی در سشوار هایمان مهم است. داشتن سری های جانبی همچون دیسپانسر ، متمرکز کننده ، ماساژور و ... میتواند یک ویژگی مثبت برای سشوار ها محسوب شوند. به خاطر داشته باشید حتما هنگام خرید یک سشوار دستگاهتان حداقل یک دیسپانسر یا سری متمرکز کننده داشته باشد. سری دیگر سشوار ها ، سری برس شکل آن هاست که مانند ماساژ مو است که تجربه لذت بخشی را در هنگام استفاده به همراه می آورد . همچنین داشتن طول سیم زیاد نیز حائز اهمیت است چرا که اگر میز آرایش شما از پریز دور باشد در هنگام سشوار کشیدن ممکن است با مشکلات زیادی روبه رو شوید.

طول استاندارد سیم سشوار 1.5 الی 2 متر است.

در آخر سشوار ها دارای رنگ بندی های متفاوت و برند های متفاوتی است که کارایی اکثر آن ها یکی است . درواقع بعد از سشوار ها نمونه های پیشرفته تری در بازار از آن ها ارائه میشوند اما باز هم سشوار ها کارایی خود را از دست نداده اند و در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند و طرفداران وفادار خود را حفظ کرده است . در رابطه با قیمت آن ها نمی توان قیمت مشخصی را بیان کرد چرا که روزانه قیمت ها به خصوص در بازار لوازم برقی در حال تغییر هستند و بر اساس برند ها و کارایی های آن ها قیمت های مختلفی را شامل می شوند .