نمایش یک نتیجه

این مقاله را به موضوع ظروف فریزری لیمون اختصاص داده ایم که این روز ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

تقریبا بیشتر ما امروزه زمان زیادی را بیرون از منزل سپری می کنیم و قطعا یک یا دو وعده غذایی را در محل کار خود ، مدرسه یا در مسیر رفت و آمد خود می خوریم. قطعا با توجه به مزایای غذاهای خانگی و هزینه های بالای خرید غذاهای بیرونی ترجیح بیشتر ما این است که غذاهای خانگی را در وعده های غذایی خود قرار دهیم از این رو لازم است غذای خود را در ظروفی و با خود حمل کنیم . اما چالشی که در این میان وجود دارد این است که چه نوع ظرفی تهیه کنیم تا در این مسیر مشکلی برایمان ایجاد نکند. شاید اینجا بود که ضرورت خرید ظروف فیریزی لیمون خود را نشان داد.

شما می توانید در فروشگاه اینترنتی وونک انواع ظروف نگهدارنده شفاف ، پلاستیکی ، ظروف فریزری درب پیچی ، چند طبقه ، ظروف فریزیری لیمون درب قفل دار ، سوپاپ دار ، مسافرتی و .... را خریداری کنید و با اطمینان غذاهای خود را حمل کنید.

انواع ظروف فریزیری لیمون

ظروف فریزری لیمون درب قفل دار

یکی از کاربردی ترین و ضروری ترین ظروف هر خانه ای ظروف فریزری میباشند. احتمالا از برخی از این ظروف برای نگهداری غذاهای اضافی در یخچال استفاده خواهیم کرد ف همچنین از برخی از این ظروف برای فریز کردن مواد غذایی خام. حتی در برخی شرایط ممکم است غذایی را به مقدار زیاد بپزیم و در وعده غذایی های مختلف جدا کنیم و در فریزر نگهداری کنیم. حتی گاهی ممکن است در برخی از این ظروف خوراکی های لازم را بریزیم و با اطمینان خاطر از این موضوع که به هیچ عنوان به اصطلاح پس نمیزند و از ظرف بیرون میریزد همراه خود به بیرون از منزل ببریم .

از این رو لازم است در هر خانه ای سرویس ظروف فریزری لیمون یا برخی ظروف کاربردی آن را در ابعاد و اندازه های مختلف داشته باشیم .

ظروف فریزری لیمون چند خانه

بی شک همه ی ما در فریزر های خود موارد غذایی را فریز می کنیم تا در شرایط لازم از آن ها استفاده کنیم ، اگر نگاهی به فریزر های خانم های ایرانی بیاندازید قطعا در آن انواع سبزی ها ، مواد غذایی همچون لوبیا سبز ، نخود فرنگی ، باقالی و همینطور موادی همچون گوشت و ... خواهیم یافت. بی شک استفاده از ظروف متفرقه فضای بسیار زیادی از فریزر شما را اشغال می کند و همینطور اغلب هنگام خارج کردن مواد غذایی از از کیسه های فریزری با مشکلات زیادی رو به رو خواهیم شد.

اما چندیست که لیمون ظروف فریزری چند خانه خود را تولید کرده است تا کمک بزرگی به خانم ها در دسته بندی ، نظم دهی و سهولت در فرآیند فریزر کردن مواد غذایی کرده باشد . به وسیله این ظروف فریزری لیمون شما قادرید تا مواد غذایی مورد نظر خود را در خانه  های این ظروف قرار دهید و بعدا به آسانی آن هارا خارج کنید. همچنین به وسیله این ظروف فریزری لیمون فریزر شما کاملا منظم بوده و به راحتی میتوانید موارد مورد نظر خود را بیابید.

این ظروف در ابعاد و اندازه های مختلف و تعداد خانه ها کم و زیاد تولید شده است تا بتوانید با توجه به مقدار مواد خود از آن ها استفاده کنید.

ظروف فریزری لیمون شیشه ای

دسته جدیدی از ظروف فریزری لیمون که اینبار دارای بدنه شیشه ای است. به خاطر داشته باشید که ظروف شیشه ای بهترین گزینه برای مواد غذایی محسوب می شوند چرا که کاملا نسبت به گاز ها ، مایعات و روغن ها مقاومند و همینطور از نظر شیمیایی مقاوم اند و به هیچ عنوان مزه غذ را تغییر نمی دهند . اما تنها ضعف ظروف نگهداری شیشه‌ای نفوذ نور در آن است. که برای حل این موضوع می‌توانید از ظروف شیشه‌ای تیره استفاده کرد.

ظروف فریزری لیمون ( سوپاپی تاریخ دار)

این ظروف دارای درجه تقویم شروع نگهداری مواد مصرفی هستند که بعد از قرار دادن محتویات در ظرف، فلش چرخان روی دستگیره را به تاریخ همان روز قرار داده تا دوره مصرف مشخص شود. این میتواند کمکی باشد تا شما با نگاه به تاریخ آن بتوانید تاریخ انقضای آن را تشخیض دهید .و بدانید در چه روزی آن را در یخچال قرار داده اید . همچنین شما می توانید آن ها را در ماکروویو نیز قرار دهید .

مشخصات این ظروف : 

• دارای سوپاپ تخلیه هوا • با قابلیت جدا شدن واشر برای شستشوی بهتر • دارای درجه تقویم شروع نگهداری مواد مصرفی (بعد از قرارگیری محتویات در ظرف ، فلش چرخان روی دستگیره را به تاریخ همان روز قرار داده تا دوره مصرف مشخص شود( • استفاده از مواد اولیه ی بهداشتی • امکان شستشو با ماشین ظرفشویی • دارای نوار سیلیکونی • دارای درب محکم جهت جلوگیری از ریختن مواد غذایی به بیرون • رنگ بندی متنوع ( سفید – کالباسی – سبز پاستیلی – صورتی پاستیلی ) • ابعاد  ظرف بزرگ   : قطر : ۱۹  و   ارتفاع  : ۸   سانتی متر • ابعاد  ظرف متوسط   : قطر : ۱۶ و   ارتفاع  : ۶   سانتی متر • ابعاد  ظرف بزرگ   : قطر : ۱۲/۵ و   ارتفاع  : ۵/۵   سانتی متر

انواع سرویس های ظروف فریزری لیمون

سرویس فریزری 16 پارچه مستطیل لیمون

شامل:

 • ظرف فریزری 10.5 لیتری
 • ظرف فریزری 1.6 لیتری
 • 2 عدد ظرف فریزری 1.1 لیتری
 • 2 عدد ظرف فریزری 350 میلی لیتری
 • 2 عدد ظرف فریزری 180 میلی لیتری
 • مناسب برای نگهداری مواد غذایی به مدت طولانی دارای نوار سیلیکون برای جلوگیری از تبادل هوایی که موجب محافظت مواد غذایی در برابر باکتری های هوازی می شود.

سرویس فریزری 14 پارچه مستطیل

شامل:

 • یک عدد ظرف فریزری ۲/۴ لیتر مستطیل ابعاد: ۱۳×۱۴×۲۰ سانتیمتر
 • یک عدد ظرف فریزری ۱ لیتری مستطیل ابعاد: ۷×۱۲/۵×۲۰ سانتیمتر
 • یک عدد ظرف فریزری ۸۰۰ میلی لیتر ابعاد: ۵×۱۲/۵×۲۰ سانتیمتر
 • دو عدد ظرف فریزری ۶۰۰ میلی لیتر ابعاد: ۷×۱۰×۱۴/۵ سانتیمتر
 • دو عدد ظرف فریزری ۳۵۰ میلی لیتر ابعاد: ۵ × ۹/۵ × ۱۲/۵ سانتیمتر
 • مناسب برای نگهداری مواد غذایی به مدت طولانی دارای نوار سیلیکون برای جلوگیری از تبادل هوایی که موجب محافظت مواد غذایی در برابر باکتری های هوازی می شود.

 سرویس فریزری 12 پارچه مستطیل لیمون

شامل:

 •  یک عدد ظرف فریزری ۴/۵ لیتر مربع ابعاد: ۱۲×۲۳×۲۳ سانتیمتر
 • یک عدد ظرف فریزری ۱ لیتری مستطیل ابعاد: ۷×۱۲/۵×۲۰ سانتیمتر
 • دو عدد ظرف فریزری ۶۰۰ میلی لیتر ابعاد: ۷×۱۰×۱۴/۵ سانتیمتر
 • دو عدد ظرف فریزری ۱۸۰ میلی لیتر ابعاد: ۵/۵ × ۷ × ۱۰ سانتیمتر
 • مناسب برای نگهداری مواد غذایی به مدت طولانی

ست فریزری 3 عددی

مشخصات :

مشخصات

ابعاد ست نسیم:  طول 20 ،عرض 13.5، ارتفاع 3 ابعاد ست نسترن: طول 23،عرض 10.5، ارتفاع 5

• قابل استفاده در فریزر و ماکروفر

• مناسب برای نگهداری مواد غذایی

• با استفاده ازاین محصول بجای کیسه فریزر ، به حفظ محیط زیست خود کمک کنید.

نکاتی که در خرید ظروف نگهدارنده باید به آن توجه کنیم

خرید ظرف فریزری با کیفیت برای نگهداری مواد غذایی بسیار حائز اهمیت است و لازم است نکاتی را در حین خرید آن ها توجه کنیم.بدترین کاری که ممکن است در این شرایط انجام دهیم این بوده که به خاطر پرداخت هزینه ای کمتر از ظروف بی کیفتی را تهیه کنیم و ناخواسته سلامت خود و خانواده مان را به خطر بیاندازیم.

1- ظرف فریزری باید ضد رطوبت و ضد بخار باشد

یکی از نکات مهمی که حتما باید در ظرف فریزری شما لحاظ ده باشد این بوده باید ضد بخار و ضد رطوبت باشد . این خاصییت ظروف فریزی مانع از یخ زدگی آن می شود و همچنین از اکسیداسیون مواد غذایی و پخش شدن بو در فریزر جلوگیری می کند . لازم است بدانید که هر ظرف با کیفیتی برای استفاده از فریزر مناسب نیستند و ممکن است با قرار دادن مواد غذایی و فریز کردن آن ها موجب پخش بو در فریزر و همچنین خراب شدن مواد غذایی شما بشود . یک ظرف فریزری و یا یک ظرف نگهدارنده غذای خوب ظرفیست که مواد غذایی شما را تازه  نگه دارد و همچنین مواد مغذی آن را به طور کامل حفظ کند.

2- ظروف مخصوص فریزر تهیه کنیم

ظرف نگهداره ای تهیه کنید که برای فریز کردن مواد غذایی مناسب باشد و مواد غذایی شما را با حفظ کیفیت اولیه در فریزر نگهداری کند.لازم است بدانید که هر ظرفی برای نگهداری طولانی مدت در فریزر مناسب نیست . همچنین تا حد امکان از بسته بندی های نایلونی و کیسه های پلاستیکی هم برای ذخیره مواد غذایی در فریزر خودداری کنید کیسه‌های پلاستیکی که مواد غذایی در داخل آنها قرار می‌گیرد، مواد غذایی شما را از یخ زدگی بیش از حد در فریزر محافظت نمی‌کنند. پس هنگام خرید ظروف فریزری به اطلاعات آن درباره مقاوم بودن در برابر درجات پایین دما دقت کنید.

3- استاندارد های لازم را داشته باشد

دقت داشته باشید که ظروف فریزری شما باید بدون بو ، بدون مزه ، ضد چربی و مقاوم در برابزر درجات پایین دما باشند و همچنین در برچسب یا بسته بندی آن ها حتما نشان استاندارد و برچسب و نشان بهداشت درج شده باشد . و تا حدالمکان از ظروف فریزری که بدون نام نشان هستند و روی آن ها هیچ علامت استانداردی درج نشده است خریداری نکنید .

4- جنس آن را دقت کنید

ظروف فریزری لیمون عمدتا یا پلاستیکی هستند یا شیشه ای . طبیعتا ظروف شیشه ای برای نگهداری در یخچال و یا کمد و ظروف پلاستیکی به دلیل مقاومت در برابر سرما و گرما برای فریز کردن و یخزدایی در ماکروفر مناسب هیتند. هنگام خرید ظروف پلاستیکی به مقاومت آنها در برابر گرما و سرما و اعداد ذکر شده سازنده توجه نمایید. ظروف فریزری لیمون و ظروف نگهدارنده لیمون در جنس های پلاستیکی ، شیشه ای و آکرولیک تولید شده است که شما بر حسب نیاز خود می توانید آن ها را تهیه کنید .

5- چیدمان آن ها راحت باشد

استفاده از ظروف غذایی علاوه بر چیدمان راحت‌تر، فرمی یکدست و زیبا به آشپزخانه شما می‌دهد. شما با استفاده از این ظروف علاوه بر صرفه جویی در فضا امکان دسترسی سریع‌تری را نیز به مواد خواهید داشت، و می‌توانید به راحتی آن‌ها را در کمد یا قفسه‌ها به صورت منظم جای دهید. برخی از این ظروف فریزری کاملا مسطح و صاف بوده و می توان به راحتی آن ها را در فریزر قرار داد بدون اینکه فضای بسیار زیادی اشغال شود. به عنوان مقال ظروف فریزری لیمون چند خانه این امکان را برای شما فراهم میکند که مواد غذایی خود را به خوبی به وسیله ارگانایزر های آن در ظروف قرار دهید و به خوبی در فریزر جایگذاری و روی یکدیگر قرار دهید بدین وسیله حجم بسیار کمی از فریزر شما اشغال خواهد شد .

6-حجم و تعداد ظروف

حجم ظروف و تعداد آنها به کاربرد شما و سایز یخچال و فریزر شما بستگی دارد. شما می‌توانید با توجه به میزان فضای خود ظروف را در ابعاد مختلف و اشکال هندسی گرد، مستطیلی … تهیه کنید. ظروف فریزری لیمون در ابعاد و اندازه های مختلف تولید شده اند و به صورت پک های چند تکه و یا تک به بازار ارائه شده است و شما می توانید بر حسب نیاز خود آن ها را تهیه کنیدو در منازل خود با اطمینان خاطر استفاده کنید .

7- درساخت آن ها مواد اولیه مرغوب به کاربرده شده باشد

حتما قبل از خرید ظروف فریزری به کیفیت آن ها ، یکدست و شفاف بودن آن ها توجه کنید. کیفیت مواد اولیه و ساخت این ظروف باید به گونه‌ای باشد که در صورت الزام نگه‌داری در دمای زیر صفر، تغییر ماهیت ندهند و جذب مواد غذایی نشوند پس به خوبی هنگام خرید به آن ها توجه کنید تا سلامت خود و خانوادتان را بر اثر یک خرید اشتباه به خطر نیاندازید. چرا که برخی ظروف بی کیفیت با مواد پلاستیکی نو ساخته نشده اند و مخلوط شدن آن ها با مواد غذایی و ترکیبات آن ها می تواند خطر مبتلا شدن به بیماری های میکروبی و انواع سرطان ها را چند برابر کند.

ظروف فریزری لیمون تموم استاندارد های لازم از سوی اداره استاندارد و بهداشت را داشته و با اطمینان خاطر از سلامت آن ها و کیفیت مواد اولیه می توانید آن ها را خریداری کنید .

8- نکات ظروف نگهدارنده شیشه ای را بدانید

اگر ظروف نگهدانده ای که خریداری می کنید از جنس شیشه ای هستند دقت داشته باشید که ظرف های شیشه ای نباید هیچ لکه یا سطح تیره ای داشته باشد که با آب داغ و شستشو از بین نرود همچنین ظروف شیشه ای شما باید کاملا شفاف باشند و هیچ رگه رنگی قابل رویتی نباید روی آن ها وجود داشته باشد. ظروف شیشه ای مرغوب به هیچ عنوان لبه تیز و برنده ای ندارند همچنین به خوبی به شیشه آن دقت کنید تا حباب هایی در آن وجود نداشته باشد چرا که وجود حباب روی ظرف های شیشه ای باعث افزایش خطر شکستگی آنها می شود پس خوب نگاه کنید تا روی این ظرف ها هیچ حبابی نباشد.