بهترین مدل پرده آشپزخانه [22 مدل پرفروش + قیمت]

آذر 3, 1401
بلاگ
مدل پرده آشپزخانه

ما پیش از این درباره بهترین پرده آشپزخانه صحبت کرده بودیم اما امروز میخواهیم 22 مدل پرده آشپزخانه شیک و لاکچری را به شما معرفی کنیم . همه این را خوب میدانیم در آشپزخانه هایی که پنجره دارد نوری که از پنجره به درون خانه تابیده میشود بسیار در انرژی محیط آشپزخانه تاثیر گذار است اما نباید این موضوع را فراموش کرد که هر پنجره ای نیاز به یک پرده هم دارد تا جذابیت آن آشپزخانه چند برابر شود . پرده ای که در مواقع لزوم کشیده شود و در مواقعی که میخواهید از تمام نور آفتاب در طول روز استفاده کنید بتوانید آن را کنار بزنید . اما این که چه مدل پرده ای انتخاب کنید تا آشپزخانه شما جذاب و شیک شود بسیار مهم است . به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا موضوع مطلب امروز را به معرفی مدل پرده آشپزخانه شیک و جدید اختصاص دهیم .

اگر شما هم جزو کسانی هستید که به دکوراسیون خانه و آشپزخانه خود اهمیت میدهید و یا به دنبال خرید یک پرده جذاب و زیبا برای آشپزخانه خود هستید ، حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید .

زمان تقریبی مطالعه: 10 دقیقه

پرده آشپزخانه جدید چی بخرم ؟

همه میپرسند که پرده آشپزخانه جدید چی بخرم ؟ اما نمیدانند که مهم نیست پرده حتما جدید و به روز باشد بلکه حتما باید با سبک دکوراسیون و سبک آشپزخانه شما هماهنگ باشد . شاید پرده های مدرن و جدید شیک باشند اما اگر سبک آشپزخانه شما هنوز مانند آشپزخانه های سنتی قدیمی است نه تنها با نصب پرده های مدرن امروزی جذابیتی به آشپزخانه شما نمی بخشد بلکه موجب بد به نظر رسیدن هم میشود . هر سبک پرده ای باید با توجه به نوع دکوراسیون و سبک آشپزخانه شما انتخاب شود . برای مثال شاید پرده های گل دار و شلوغ و رنگی جذاب باشند اما فقط برای آشپزخانه هایی با دکوراسیون ساده و تک رنگ نه آشپزخانه های شلوغ و فانتزی . شما ابتدا باید سبک آشپزخانه خود را بسنجید و با توجه به آن مدل پرده آشپزخانه انتخاب کنید .

بهترین مدل پرده آشپزخانه مدرن

1.پرده زبرا

یکی از انواع مدل پرده آشپزخانه که شاید سال هاست این مدل نه تنها برای آشپزخانه بلکه برای هر مکان دیگری استفاده میشود اما به قدری میتوان تغیر و تحول بر روی آن اعمال کرد و طرح های آن به روز میشود که واقعا میتوان گفت بر روی کمتر مدل پرده ای متوان اینقدر مانوور داد . علاوه بر آن به دلیل این که این پرده به صورت کرکره ای بالا میرود و میتوان آن را از جنس های دیگری به جز پارچه سفارش داد تا برای آشپزخانه هایی که پنجره آن نزدیک به سماور و یا گاز باشد خطر ساز نباشد . همچنین بر روی پرده های زبرا امکان چاپ انواع طرحی که شما مورد نظرتان است وجود دارد .

مدل پرده آشپزخانه زبرا

2.پرده کرکره ای

پرده های کرکره ای که خود یک مدل از پرده آشپزخانه است از قدیم مورد استفاده قرار میگرفت اما برای مدتی استفاده از این پرده با کاهش چشم گیری رو به رو شد و پرده های جدیدی به جای آن به میان آمد . اما رفته رفته افراد به این موضوع پی بردند که هیچ چیز به اندازه این پرده های کرکره ای قدیمی برای آشپزخانه نمیتواند مناسب باشد . این مدل پرده ها همگی از جنس آلومینیوم روکش شده اند که به راحتی حتی با ابر و اسفنج و پر و به کمک کمی ماده شوینده میتوان آن را تمیز کرد و مانند پرده های پارچه ای لکه زردی چربی و روغن را به خود جذب نمیکنند . علاوه بر همه این ها این پرده ها به خاطر جنسشان اصلا در آشپزخانه خطر ساز نیستند و دیگر نگران آتش گرفتن آن ها نیستید .

مدل پرده آشپزخانه کرکره ای

3.پرده شیدرول

پرده های شید رول هم یکی دیگر از مدل های پرده است که میتوانید با طرح و اندازه دلخواه برای آشپزخانه خود سفارش دهید . شاید پرده شیدرول اختصاصا یک مدل پرده آشپزخانه نباشد اما واقعا برای آشپزخانه هایی که پنجره های بزرگی دارند و به خصوص آشپزخانه هایی با سبک مدرن میتواند مناسب باشد . این مدل پرده مانند پرده زبرا به صورت کرکره ای نیست و در واقع یک پارچه دو لایه شده است که میل پرده در بالا و پایین آن قرار میگیرد . براس کسانی که آشپزخانه بزرگ دارند و میخواهند یک طرح خاص یا پرده های گلدار را برای آشپزخانه خود انتخاب کنند پرده های شیدرول که به صورت یکسره هستند مناسب است .

مدل پرده آشپزخانه شید

4.نیم پرده سنتی فانتزی

شاید در سال های اخیر این مدل پرده را فقط در برنامه کودک ها دیده باشیم اما واقعا نمیتوان جذابیت آن را از یاد برد . برای پنجره هایی که از لحاظ قدی تقریبا کوتاه تر از عرض پنجره هستند و همچنین پنجره های مربعی این مدل پرده ها مناسب ترین پرده هستند اما به شرطی که باسبک آشپزخانه شما هماهنگ باشد . برای آشپزخانه های نقلی که پنجره مربعی دو طرفه دارند میتوان از این مدل پرده با پارچه حریر یا پارچه نخی و هر نوع پارچه دیگری سفارش داد . حتی میتوانید از پرده سفید ساده حریر استفاده کنید و با یک روبان رنگی برای جذابیت آن استفاده کرد . حتی میتوانید برای جذاب تر کردن محیط آشپزخانه خود از رومیزی و دیگر المان هایی با همان طرح پارچه نیز استفاده کنید .

مدل پرده آشپزخانه سنتی فانتزی

5.پرده آشپزخانه والان

از والان ها هم میتوان به عنوان یک مدل پرده آشپزخانه جذاب و فانتزی استفاده کرد . خوبی والان ها این است که میتوانید به وسیله آن ها به محیط آشپزخانه خود رنگ بدهید . میتواند برای آشپزخانه خود پرده زبرا ساده انتخاب کنید اما برای جذابیت بیشتر بر روی آن والان نصب کنید . حتی میتوانید بدون این که هیچگونه پرده ای نصب کنید فقط والان انتخاب کنید . استفاده از والان به صورت تنها برای آشپزخانه خانه های ویلایی مناسب است که منظره حیاط و یا باغ را میتوانید مشاهده کنید . پس اصلا منطقی نیست که منظره به این زیبایی را بخواهید با پرده بپوشانید . اما برای این که پنجره آشپزخانه شما هم خیلی لخت نباشد والان ها انتخاب مناسبی هستند .

مدل پرده آشپزخانه والان

6.پرده مکرومه بافی

آخرین مدل از پرده آشپزخانه های مدرن که میخواهیم به شما معرفی کنیم ، پرده مکرومه بافی شده است . این مدل پرده ها نه تنها جذابند بلکه چون هنر دست یک هنرمند هستند تا بافته شوند ارزش بسیار بالایی دارند . پرده های مکرومه بافی برای هر سبک از آشپزخانه ای میتواند مناسب باشد و حتما محدودیتی در انتخاب ندارید . به خصوص برای پنجره آشپزخانه های که مطبخ دارند میتواند گزینه مناسبی باشند . البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که پرده هایی با این سبک چون کار دست هستند باید با حساسیت زیادی نگهداری شوند به همین جهت شست و شوی زیاد آن ها باعث خراب شدنشان میشوند . پس اگر مطبخ نداریک که سرخ کردن مواد غذاییتان را در مطبخ انجام دهید ، این پرده شاید برای شما مناسب نباشد چون دوده روغن بر روی آن مینشیند .

مدل پرده آشپزخانه مکرومه بافی

قیمت مدل پرده آشپزخانه جدید در سال 1401

به نظر شما قیمت مدل پرده آشپزخانه جدید در سال 1401 چقدر تمام میشود ؟ این سوال بسیاری از کسانی است که به دنبال خرید پرده آشپزخانه جدید هستند . محاسبه قیمت پرده های آشپزخانه هم مانند پرده های اتاق پذیرایی و اتاق خواب ها بر اساس عوامل مختلفی قابل تغییر است . مثلا متراژ پرده مهم ترین عامل در تعیین قیمت پرده محسوب میشود . پس از آن موضوعی که مهم است جنس و نوع پرده است . پرده مخمل یک قیمت دارد ، پرده نخی یک قیمت دارد و پرده حریر قیمت دیگری دارد . همچنین قیمت پرده زبرا با پرده کرکره ای و با پرده مکرومه و پانچ متفاوت است . متعلقات دیگری که پرده نیاز دارد مانند نوار پرده و میل پرده و دیگر چیز ها نیز در قیمت تاسیر بسزایی دارند .

قیمت مدل پرده آشپزخانه جدید در سال 1401

امسال مدل پرده آشپزخانه شیک چی مده ؟

یکی دیگر از پر تکرار ترین سوالاتی که از ما پرسیده میشود این است که امسال مدل پرده آشپزخانه شیک چی مده ؟ همانطور که پیش از این هم گفتیم مدل پرده باید بر اساس دکوراسیون و سبک آشپزخانه شما انتخاب شود اما به طور کلی پرده های کرکره ای ، پرده زبرا ، پرده های شید رول و این سبک پرده ها جزو جدید ترین مدل های پرده برای آشپزخانه هستند . البته برای آشپزخانه هایی که کابینت های چوبی دارند و یا یک میز نهارخوری چوبی درون آن قرار دارد پرده های کرکره ای چوبی و یا پرده های فانتزی حصیری نیز میتواند انتخاب بسیار مناسبی باشد . اگر آشپزخانه شما قسمت شاه نشین دارد هر نوع پرده ای که برای اتاق پذیرایی استفاده میشود را نیز میتوانید برای آن قسمت انتخاب کنید .

مدل پرده آشپزخانه شیک

خرید 22+ مدل پرده آشپزخانه پرفروش

پرده زبرا شب و روز زیو کد 102 سایز 150×200 سانتی متر

.رنگبندی : فیروزه ای ، گلبهی ، مسی ، طوسی ، نسکافه ای

.جنس : نخ – پلی استر

.به همراه پایه دیواری و سقفی

.ساختار پرده : کرکره ای

پرده زبرا مدل TD-95 سایز 160x180 سانتی متر

.ساختار پرده : کرکره ای

.چاپ uv با جوهر بلژیکی

.رنگبندی : سفید

.به همراه پایه دیواری و سقفی و پیچ و رول پلاک

پرده زبرا زیو کد 1999 سایز 180 × 70 سانتی‌ متر

.رنگبندی : 16 رنگ جذاب و زیبا

.جنس قاب : آلومینیوم

.جنس : نخ – پلی استر

.ساختار پرده : کرکره ای

پرده زبرا زیو کد 1999 سایز 180 × 160 سانتی‌ متر

.جنس : نخ – پلی استر

.جنس قاب : آلومینیوم

.جنس : نخ – پلی استر

.ساختار پرده : کرکره ای

پرده زبرا زیو کد 93237 سایز 180 × 120 سانتی‌ متر

.رنگبندی : سفید ، کرم ، قهوه ای ، طوسی ، شتری ، 

.به همراه پایه دیواری و سقفی

.ساختار پرده : کرکره ای

.جنس : نخ – پلی استر

پرده نوین دکور سیلوانا مدل حریر پاکتی 180 سایز 180 × 140 سانتی متر

.رنگبندی : دارای 28 رنگ جذاب

.جنس پرده : حریر

.دارای دوخت لیفه ای

.قابل شست و شو

پرده زبرا زیو کد 93237 سایز 180 × 80 سانتی‌ متر

.رنگبندی : دارای 18 رنگ جذاب

.ساختار پرده : کرکره ای

.جنس فریم : آلومینیوم

.به همراه پایه دیواری و سقفی

پرده زبرا زیو کد 620 سایز 180 × 125 سانتی‌ متر

.رنگبندی : دارای 13 رنگ جذاب

.ساختار پرده : کرکره ای

.جنس : نخ – پلی استر

.به همراه پایه دیواری و سقفی

پرده زبرا زیو مدل سیلوئت 3D1546 سایز 150x150 سانتی متر

.جنس : نخ – پلی استر

.ساختار پرده : کرکره ای

.نوع پرده : زبرا سه بعدی

.جنس فریم : آلومینیوم

پرده زبرا زیو کد 1999 سایز 200x180 سانتی متر

.رنگبندی : دارای 16 رنگ جذاب

.ساختار پرده : کرکره ای

.جنس پرده : نخ – پلی استر

.به همراه پایه دیواری و سقفی

پرده زبرا مدل TZ-1 سایز 180*110 سانتی‌ متر

.رنگبندی : سبز

.ساختار پرده : کرکره ای

.جنس پرده : نخ – پلی استر

.کنترل نور خورشید

پرده زبرا مدل TZ707 سایز 260x270 سانتی متر

.ساختار پرده : کرکره ای

.جنس پرده : نخ – پلی استر

.به همراه پایه دیواری و سقفی

.رنگبندی : قهوه ای تیره

پرده کرکره ای مدل BOHO110150 سایز 110x150 سانتی متر

.رنگ : نخودی 

.جنس پرده : حصیری

.ساختار پرده : کرکره ای

.به همراه میل پرده

پرده مدل پانچی اشپزخانه کد 5423 سایز 280x140 سانتی متر

.جنس پرده : مخمل

.پرده مدل پانچ

.مناسب برای آشپزخانه

.قابل شست و شو

پرده زبرا زیو مدل درختی سایز 180x150سانتی متر

.رنگبندی : کالباسی ، خردلی

.ساختار پرده : کرکره ای

.جنس پرده : نخ – پلی استر

.جنس فریم : آلومینیوم

پرده دکوریما مدل DECOCAT سایز 280x140 سانتی متر

.دارای 16 رنگ جذاب

.جنس پرده : کتان

.قابل شست و شو

.قابلیت تنظیم چین ها

پرده توری مگنتیک کد B125 سایز 220x100 سانتی متر

.رنگبندی : سبز ، صورتی ، قهوه ای ، بنفش

.جنس : پلی استر

.مناسب برای : درب ورودی

.قابلیت نصب آسان

پرده کتان ایکیا مدل LENDA

.رنگبندی : طوسی ، خاکستری ، سفید

.جنس پرده : کتان

.قابل شست و شو در دمای 40 درجه سانتی گراد

.بدون میل پرده

پرده دکوریما مدل Velluto Gommino سایز 140x280 سانتی متر

.دارای 9 رنگ جذاب

.جنس پرده : مخمل

.قابل شست و شو

.نیاز به میل پرده دارد

پرده کرکره ای مدل حصیر شیرازی سایز 120x190 سانتی متر

.جنس پرده : حصیری

.رنگبندی : سبز کاهویی

.ساختار پرده : کرکره ای

.مناسب برای تراس و آشپزخانه

پرده زبرا زیو مدل سیلوئت 3D1543 سایز 150x150 سانتی متر

.ساختار پرده : کرکره ای

.جنس : نخ – پلی استر

.قابل شست و شو

.ارتفاع 150 سانتی متر

پرده زبرا زیو کد ZHO3143 سایز 180 × 160 سانتی‌ متر

.رنگبندی : طلایی ، نسکافه ای

.ساختار پرده : کرکره ای

.جنس : نخ – پلی استر

.به همراه پایه دیواری و سقفی

پرده پانچ برای آشپزخانه مناسب است ؟

در واقع پرده های پانچ برای هر مکانی مناسبند اما اگر آشپزخانه شما کوچک است ترجیحا از پرده های زبرا یا شیدرول استفاده کنید .

کدام پرده برای پنجره ای که دقیقا پشت گاز قرار میگیرد مناسب است ؟

برای پنجره هایی که گاز دقیقا جلوی آن قرار دارد برای جلوگیری از خطر آتش سوزی حتما باید از پرده های نسوط انتخاب کنید . مانند پرده های کرکره ای فلزی یا پرده زبرا بدون پارچه .

امتیاز مطلبpost
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.