تلفن رو میزی بخرم یا بی سیم ؟ [ بررسی دقیق مزایا و معایب هر کدام ]

آبان 14, 1401
بلاگ
تلفن رومیزی بخرم یا بی سیم

از زمانی که تلفن وارد زندگی ما شد ارتباط با اطرافیانمان راحت و راحت تر شد . در ابتدا تلفن ها ابعاد بسیار بزرگی داشتند و برای استفاده باید حتما یک سر سیم در منزل شما و یک سر سیم هم در منزل کسی بود که میخواستید با او تلفن صحبت کنید اما امروزه تلفن ها به حدی کوچک شده اند که به راحتی بدون هیچگونه اتصالی بتوانید آن ها را حمل کنید . عمده تلفن هایی که امروزه از آن ها استفاده میشود تلفن های رو میزی ، تلفن های دیواری که به نوعی همان تلفن های ثابت رو میزی هستند فقط به دیوار وصل میشوند و تلفن های بی سیم هستند . اما یکی از موضوعات چالش بر انگیز و یکی از سوالات بسیار پر تکرار در خرید تلفن این است که تلفن رو میزی بخرم یا بی سیم ؟ در این مطلب به طور کامل به این سوال پاسخ خواهیم داد .

اگر قصد خرید یک تلفن خوب و کاربردی برای منزل و یا محل کار خود را دارید پیشنهاد میکنیم که حتما تا انتهای این مطلب همراه ما باشید . همچنین خوب است تا برای اطلاعات بیشتر در زمینه خرید انواع تلفن مطالب دیگر ما که درباره تلفن نوشته شده است مانند بهترین تلفن بی سیم ، تلفن پاناسونیک خوبه یا گیگاست و راهنمای خرید تلفن بی سیم را نیز مطالعه کنید .

زمان تخمین زده شده مطالعه: 7 دقیقه

چرا تلفن های بی سیم پر طرفدار ترند ؟

از زمانی که تلفن های بی سیم وارد بازار شدند خرید و استفاده از تلفن های ثابت رومیزی با کاهش چشم گیری رو به رو شد . اما واقعا چرا تلفن های بی سیم پر طرفدار ترند ؟ تلفن های بی سیمی در واقع اخرین نسل از تلفن های ثابت خانگی محسوب میشوند که دیگر دنگ و فنگ وابسته بودن به مکان و سیم را ندارند . به راحتی میتوان آن را در دست گرفت و در حالی که دارید تلفن صحبت میکنید راه بروید و یا دیگر کارهایتان را انجام دهید . اما همین تلفن های بی سیم معایبی هم دارند که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت . موضوعی که در این مطلب میخواهیم بر روی آن تمرکز کنیم این است که بهتر است تلفن رومیزی بخرم یا بی سیم ؟ برای یافتن پاسخ علمی و دقیق به این سوال تا انتهای مطلب همراه ما باشید .

چرا تلفن های بی سیم پر طرفدار ترند ؟

تلفن رو میزی بخرم یا بی سیم ؟

برای این که ببینیم بهتر است تلفن رو میزی بخرم یا بی سیم ابتدا میخواهیم معایب و مزایا هم تلفن بی سیم و هم تلفن رو میزی را بررسی کنیم و در اخر نتیجه گیری کنیم که کدام بهتر است که خریداری شود . مثلا ممکن است شما بخواهید برای شرکت خود تلفن بخرید شاید خرید تلفن بی سیمی هم شیک تر باشد و هم راحت تر اما چون به تعداد بالا مجبور میشوید که تلفن بخرید برایتان به صرفه نباشد پس در این جا دیگر مهم نیست کدام تلفن بهتر است . این نکته را باید مد نظر داشته باشید که با توجه به نیاز شما این که کدام تلفن را بخواهید بخرید متفاوت است .

تلفن رو میزی بخرم یا بی سیم ؟

مزایا و معایب تلفن رو میزی

هر چیزی که بخواهیم بخریم از لباس و دارو و اقلام خوراکی گرفته تا لوازم منزل و ماشین و انواع تلفن در کنار مزایایی که دارند معایبی هم دارند . گاهی آن معایب یا کم است یا مزایای آن آنقدر زیاد است که سبب میشود معایبی که آن محصول دارد به چشم نیاید . در ابتدا باید ببینیم محصولی که قرار است بخریم با وجود معایب و قیمتی که دارند ارزش خرید دارند یا خیر . به همین جهت در جدول زیر لیستی از مزایا و معایب خرید تلفن رو میزی را قرار داده ایم تا به راحتی بتوانید تصمیم بگیرید که تلفن رو میزی بخرم یا بی سیم ؟

مزایا تلفن رو میزیمعایب تلفن رو میزی
نیازی به شارژ کردن نداردبرای تلفن صحبت کردن باید در یک مکان ثابت ایستاد
در صورت قطعی برق باز هم قابل استفاده استنمیتوان در هنگام تلفن صحبت کردن کار دیگری انجام داد یا راه رفت
قیمت تلفن های ثابت رومیزی ارزان تر است معمولا دفترچه تلفن و پیغام گیر ندارند
ابعاد گوشی های تلفن رو میزی بزرگتر است و صحبت کردن با آن راحت تر است

مزایا و معایب تلفن بی سیم

درست است که در ابتدا گفتیم تلفن های بی سیم نسبت به تلفن های رو میزی پر فروش ترند و طرفداران بیشتری دارند اما به آن معنا نیست که تلفن های بی سیمی هیچگونه معایبی نداشته نباشند . گاهی تصمیم ما این است که فقط تلفن بی سیمی بخریم پس دیگر برایمان مهم نیست معایب آن چیست اما اگر قرار باشد از بین تلفن بی سیمی و تلفن رو میزی یکی از آن ها را انتخاب کنیم باید بررسی کنیم که مزایا و معایب تلفن بی سیم چیست تا بتوانیم تصمیم بگیریم که تلفن رو میزی بخرم یا تلفن بی سیم .

مزایا تلفن بی سیممعایب تلفن بی سیم
به دلیل قابل حمل بودن راحت تر استقیمت بالایی دارند
میتوان در جای جای خانه با آن رفت و تلفن صحبت کرددر صورت قطعی برق قابل استفاده نیستند
معمولا دفترچه تلفن و پیغام گیر دارندنیاز به شارژ مجدد دارند
نیازی نیست در هنگام تلفن صحبت کردن نزدیک تلفن نشستپس از گذشت مدتی باتری های آن باید عوض شود
تلفن های رومیزی نیاز به میز تلفن ندارند

بلاخره بهتره تلفن رومیزی بخرم یا بی سیم ؟

با توجه به دو جدول بالا و با توجه به توضیحاتی که تا اینجا دادیم در پاسخ به سوال تلفن رو میزی بخرم یا بی سیم باید بگوییم که اگر برای شما راحت بودن و این که بتوانید در هنگام تلفن صحبت کردن حرکت هم کنید مهم است ، و مهم تر از همه این که مبلغی که برای خرید تلفن میخواهید پرداخت کنید برایتان دقدقه نباشد پس بهتر است تلفن بی سیمی بخرید و پی معایبی را هم که دارند به تن بمالید اما اگر نمیتوانید معایبی که تلفن های بی سیمی دارند را تحمل کنید پس تلفن ثابت بخرید . نکته مهمی که باید به آن دقت کنید این است که تلفن های رو میزی را میتوانید به صورت سانترال به هم متصل کنید اما برای تلفن های بی سیمی باید حتما از نوع سانترال باشند تا قابلیت اتصال و شبکه کردن در آن ها باشد .

بلاخره بهتره تلفن رومیزی بخرم یا بی سیم ؟

برای استفاده در محل کار تلفن رو میزی بخرم یا بی سیم ؟

به نظر شما برای استفاده در محل کار تلفن رو میزی بخرم یا بی سیم ؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانیم که محل کار شما یک شرکت است ، یک اداره است ، یا یک مغازه و مطب بعد تعیین کنیم که کدام یک برای شما مناسب تر است . اگر شما برای مطب یا مغازه خود میخواهید تلفن بخرید بهتر است یک تلفن بی سیم بخرید تا مثلا اگر یکی از بیماران شما سوالی از دکتر داشت بتوانید تلفن را برای دکتر بروید و یا بتوانید از یک سمت مغازه برای چک کردن موجودی محصول به سمت دیگر بروید اما اگر میخواهید برای یک شرکت با چندین اتاق تلفن بخرید بهتر است تلفن ثابت بخرید که توسط سیم و کابل بتوانید آن را با هم شبکه و به نوعی تبدیل به تلفن سانترال کنید .

البته برای شرکت های چند اتاقه هم میتوانید تلفن بی سیم بخرید اما باید حتما از نوع سانترال باشند که چندین گوشی بی سیم داشته باشد و باید بدانید که قیمت آن هم بسیار بالاتر است . در مورد ادارات بزرگ هم که معمولا چندین خط تلفن دارند مثلا برای هر طبقه یا هر بخش یک خط تلفن با چندین داخلی تنظیم شده که نیازی به تلفن بی سیم نیست و حتی میتوان از تلفن های قدیمی بدون کالر آیدی برای جلوگیری از هدر رفت هزینه بهره گرفت .

برای استفاده در محل کار تلفن رو میزی بخرم یا بی سیم ؟
تلفن های بی سیم تک گوشی بهترند یا چند گوشی ؟

شما اگر میخواهید تلفن بی سیم را برای منزل خود خریداری کنید به خرید همان تک گوشی اکتفا کنید که بیشتر از آن هزینه اضافی است .

امتیاز مطلبpost
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.