جدول فرق توستر و آون توستر [کدوم ارزش خریدش بیشتره؟]

شهریور 8, 1401
بلاگ
فرق توستر و آون توستر

فرق توستر با اون توستر در چیست ؟ مگه هر دو دستگاه های متفاوتی هستید ؟ کدام گران تره ؟ و… اگر دمبال جواب این سوال هستی پس بدون که جای درستی اومدی ، در ادامه مطلب جدول تفاوت توستر و اون توستر رو برات شرح دادیم . اگر مطلب لیست جهیزیه عروس را خوانده باشید قطعا میدانید که این روز ها محصولات برقی متنوعی چون توستر و اون توستر ، مایکروفر ، سولاردام و … نیز در بازار وجود دارد و خیلی از افراد هستند که در این مورد مردد هستند تا از بین این دستگاه ها کدوم محصول رو بخرند .

عده زیادی فکر می کنند که توستر و اون توستر شبیه به هم هستند . اگر شما هم برای خرید اون توستر ها تردید دارید پیشنهاد می کنم قبل از خرید به خوبی تفاوت های توستر و اون توستر را بررسی کنید و در انتها محصولی که فکر می کنید برای شما کارایی بیشتری داره خریداری کنید ، پیشنهاد می کنیم مطلب های دیگر سایت در مورد لیست لوازم برقی آشپزخانه جهیزیه عروس راهم مطالعه کنید .

زمان تخمین زده شده مطالعه: 8 دقیقه

جدول بررسی فرق توستر و آون توستر

راجع به تفاوت توستر و آون توستر در این جا جدولی را رسم کرده ایم و در آن سعی کردیم تا مشخصات این دو دستگاه نسبت به یکدیگر را بررسی کنیم .

مشخصات آون توسترمشخصات توستر نان
کارایی شبیه به توستر و فردارای تنوع طرح و رنگ
همانند مایکروویو دارای تایمر استآماده سازی در یک الی دو دقیقه
تو مدت زمانی بیشتر گرم میشهدر زمان خیلی کوتاه گرم میشه
کارایی بیشتر در مقایسه با توسترمعمولا دارای 2 یا 4 جایگاه
قیمت بالاتر در مقایسه با توستر هانسبت به اون توستر قیمتش ارزان تره
ابعاد زیاد = اشغال فضای بیشترابعاد جمع و جور و کوچک
مواد غذایی درست شده برشته تر و ترد ترهقابل جابجایی و حمل و نقل راحت

آیا توستر همان اون توستر است ؟

در رابطه با پاسخ این سوال باید بیان کنیم که اون توستر در حقیقت می تواند همان کارایی توستر را انجام دهد با این تفاوت که اون توستر ها کارایی بیشتری نسبت به توستر ها دارند . برای کسانی که تنها برای گرم کردن و برشته کردن نان می خواهند دستگاهی تهیه کنند قطعا ما به آن ها خرید توستر ساده را پیشنهاد می کنیم اما افرادی هم هستند که برای پخت و پز غذا هم همچین دستگاهی می خواهند در این صورت خرید اون توستر می بتواند بصرفه تر باشد چرا که از کارایی های بیشتری هم برخوردار است .

فرق توستر و آون توستر

آون توستر ها چه کارایی دارند ؟

برای بررسی بهتر فرق توستر و اون توستر بهتره با کارایی آن ها اشنا شویم . معمولا از اون توستر ها می توانید برای انجام کار هایی چون گرم کردن نان ، گرم کردن مواد غذایی منجمد ، پخت انواع پیتزا ها و پخت غذا و … نیز استفاده کنید . خیلی از افراد هستند که به کمک اون توستر ها انواع کیک و شیرینی های مختلف را درست می کنند . توجه داشته باشید که این کاربرد ها دیگر برای توستر ها وجود ندارد .

بررسی مزایای خرید اون توستر در مقایسه با توستر ها :

1. جایگزین خوبی به جای فر و مایکروفر

معمولا فر ها با توجه به ابعادی که دارند محیط زیادی را اشغال می کنند . از این رو به کسانی که به دنبال مدل دستگاهی به جای فر با ابعاد و اندازه کوچک تری هستند می توانند اون توستر ها را معرفی کنند که کاربرد آن ها تقریبا شبیه به فر است با این تفاوت که میزان برشته شدن غذایی که در اون توستر درست می شود نسبت به فر بیشتر است و البته دیگر تفاوت آن ها در رابطه با سوخت مصرفی این دستگاه ها می باشد .

2. سریع گرم می شوند

معمولا اون توستر ها جزو دستگاه هایی هستند که به سرعت گرم می شوند . معمولا این دستگاه با توجه به آن که از ابعاد و اندازه کوچک تری برخوردار هستند و همچنین به علت وجود المنت هایی که در این دستگاه وجود دارد سبب شده تا این دستگاه در کم ترین زمان ممکن به سرعت گرم شود .

3. سهولت در استفاده و تمیز کردن اون توستر ها

معمولا این دستگاه ها با توجه به حجم و ابعاد کم تمیز کردن آن ها هم راحت تر است . برای تمیز کردن داخل دستگاه به راحتی می توانید سینی را خارج کنید و بشویید و محیط داخلی را به کمک یک دستمال تمیز و مرطوب تمیز کنید . در مقابل بر روی این دستگاه قابلیت هایی چون تنظیم تایمر ، تنطیم درجه حرارت ، تنظیم حرارت دهی المنت ها و روشن و خاموش بودن آن ها و غیره وجود دارد که به صورت دستی می توانید آن ها را تنظیم کنید .

4. بررسی قابلیت ها :

اون توستر ها همانند دیگر دستگاه هایی چون مایکروویو و فر دارای قابلیت ها و تنظیماتی هستند . از جمله آن می توان به وجود تایمر نیز اشاره کرد . مجهز بودن اون توستر به تایمر یکی از مهم ترین ویژگی هاییست که برای خانم های شاغل و خانه دار بسیار با اهمیت است . از دیگر قابلیت های اون توستر ها می توان به تنظیمات المنت ها و تنظیمات حرارت دهی و… نیز اشاره کرد .

فرق توستر و آون توستر

بررسی مزایای و کاربرد توستر ها در مقایسه با اون توستر :

حال تا حدودی با فرق توستر و اون توستر آشنا شدید در ادامه همراه من باشید تا بهتر به بررسی توستر ها بپردازیم :

1. تنوع بالای توستر ها

یکی از بهترین ویژگی هایی که سبب شده تا خیلی از خانم ها علاقه مند به خرید توستر ها شوند ، تنوع بالای توستر ها در انواع طرح و رنگ ها متنوع و اندازه ها و ابعاد گوناگون آن هاست .

2. نیاز به تایم کم

یا وجود تسوتر ها در هر زمانی که می خواهید صبحانه خود را میل کنید می توانید نان داغ و برشته نیز داشته باشید ، معمولا برای گرم کردن و یا برشته کردن نان در توستر ها تنها یک الی دو دقیقه زمان لازم است .

3. قابلیت دیفراست در توستر ها

منظور از قابلیت دیفراست برای یخ زدایی نان ها است ، دیفراست به معنی ذوب کردن یخ زدگی است . توجه داشته باشید که این قابلیت در همه توستر ها وجود ندارد . پس قبل از خرید حتما به این نکته توجه داشته باشید تا توستری با کاربرد بهتر خریداری کنید .

4. تعداد اسلاید پخت نان

معمولا توستر ها یا دارای 2 اسلاید و یا 4 اسلاید برای گرم کردن نان هستند که انتخاب بین آن دو به سلیقه خود شما و از همه مهم تر به تعداد افراد خانواده شما بستگی دارد . در بیشتر توستر ها می توان انواع نان های حلقوی چون نان همبرگر ، دونات و .. را هم گرم و داغ کرد .

5. قابلیت گرم کردن مجدد

یکی از قابلیت هایی که این روز ها در برخی از توستر های به چشم می خورد قابلیت گرم کردن مجدد است که اصطلاح به آن Reheat می گویند . در این حالت نان را می توان بدون تست کردن و سوخاری کردن فقط گرم کرد .

فرق توستر و آون توستر

بررسی قیمت توستر و اون توستر ؟ کدوم گران تره ؟

فرق توستر و اون توستر در قیمت چیست ؟ اون توستر گرون تره یا توستر ؟ یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که این روز ها پرسیده می شود در رابطه با توجه داشته باشید که اون توستر ها با توجه به قابلیت ها و امکانات بیشتری که نسبت به توستر ها دارند کاملا بدیهی است که از قیمت گرانتری نسبت به توستر ها برخوردار باشد اما قیمت اون توستر ها در مقایسه با دستگاه هایی چون مایکروفر و فر و … از قیمت متناسب تری برخوردار هستند .

مصرف برق توستر بهتره یا اون توستر ؟

این روز ها اطلاع از میزان مصرف برق دستگاه های برقی آشپزخانه ها بسیار با اهمیت است . راجع به مصرف برق اون توستر و توستر هایی هم زیاد سوال پرسیده می شود که در پاسخ به سوالات آنان باید بیان کنیم که اون توستر ها معمولا نسبت به توستر ها مصرف برق بیشتری دارند اما در مقابل توستر ها مصرف برق کمتری دارند ، علت اصلی این تفاوت مدت زمان استفاده و روشن بودن دستگاه است و در حقیقت میزان مصرف برق دستگاه ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از این عوامل بررسی مدت زمان روشن بودن دستگاه است .

معمولا برای استفاده از توستر ها دو دقیقه زمان لازم است تا نان را گرم کنند اما چون معمولا از اون توستر ها برای پخت غذا هم استفاده می شود مدت زمان بیشتری روشن می مانند از این رو میزان برق بیشتری هم مصرف می کنند . معمولا اون توستر ها برای پخت یک کیک حدودا به 15 الی 30 دقیقه زمان نیاز دارند .در واقع چون اون توستر ها نسبت به توستر ها در ابعاد بزرگ تری قرار دارند از این رو زمان طولانی تری گرم می شوند .

تفاوت اصلی اون توستر و توستر در چیست ؟

در ابن جا به طور کامل در مورد این تفاوت ها صحبت کردیم اما باید بیان کنیم که اصلی ترین تفاوت راجع به کاربرد اون توستر ها در مقابل توستر های نان است .

اون توستر ها گران تر هستند یا توستر ها ؟

معمولا اون توستر ها نسبت به توستر ها از کارایی بیشتری برخوردار هستند از این رو قیمت بیشتری هم دارند .

امتیاز مطلبpost
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.