بلاگ

راهنمای سایزبندی ماهیتابه [شرح انوع سایز ماهیتابه با جدول]

راهنمای سایزبندی ماهیتابه

یکی از موضوعات که در سایت ما بازدید بالایی را کسب کرده است مقاله راهنمای سایزبندی قابلمه ها بود ، مثل اینکه افراد زیادی در رابطه با سایز قابلمه ها کنجکاو بودن چرا که با دانستن سایز قابلمه برای تعداد افراد مناسب شما می توانید مقدار غذای مناسب و اندازه ای را آماده کنید ، حال در رابطه با این موضوع ، پر تکرار ترین سوالی که از ما می شود مربوط به راهنمای سایزبندی ماهیتابه ها می باشد ، اگر شما هم درباره انواع سایز ماهیتابه ها کنجکاو هستید و می خواهید از سایز ماهیتابه های خود مطلع شوید پیشنهاد می کنم راهنمای سایز بندی ماهیتابه را مطالعه کنید .

تابه کوچک دسته دار

تابه بورجام مستطیل بزرگ

تابه بورجام مربع کوچک

تابه بورجام مربع بزرگ

تابه بورجام مستطیل کوچک

تابه بورجام مربع دسته دار

ماهیتابه ها در جنس های بسیار متنوعی از جمله جنس روحی ، جنس تفلون ، جنس گرانیتی ، جنس سرامیکی و … تولید می شوند بنابراین لازم است است قبل از خرید ماهیتابه مورد نیاز خود ابتدا بهترین جنس ماهیتابه را پیدا کنید و سپس در رابطه با سایز ماهیتابه تصمیم بگیرید.

راهنمای سایزبندی ماهیتابه

جدول راهنمای سایزبندی ماهیتابه ها

در حقیقت زمانی که قرار است برای تعداد افراد مشخصی غذا آماده کنید تنها نمی توانید به دانستن سایز قابلمه ها بسنده کنید بلکه لازم است نوع غذایی که می خواهید تهیه کنید و شیوه پخت آن را هم در نظر بگیرد به عنوان مثال برخی از غذا های برای سرخ شدن نیاز به روغن فراوانی دارند که در این هنگام باید به سراغ قابلمه ها گودتر بروید و یا برخی از غذا ها برای سرخ شدن نیاز دارند تا کنار هم درون ماهیتابه چیده شوند که در این هنگام لازم است به سراغ ماهتیابه های پهن تر بروید. با این حال ما در ادامه انواع سایز بندی ماهتیابه ها را در داخل جدولی برای هر تعداد افراد را مشخص کرده ایم تا راحت تر سایز ماهتیابه ها را بشناسید.

سایز ماهیتابه تعداد افراد مشخص
ماهیتابه سایز 16 و 18 1 نفر
ماهیتابه سایز 20 2 تا 3 نفر
ماهیتابه سایز 22 3 تا 4 نفر
ماهیتابه سایز 24 4 تا 6 نفر
ماهیتابه سایز 26 6 تا 7 نفر
ماهیتابه سایز 28 7 تا 8 نفر
ماهیتابه سایز 30 8 تا 10 نفر
ماهیتابه سایز 3210 تا 12 نفر
ماهیتابه سایز 3412 تا 14 نفر
ماهیتابه سایز 36 15 نفر
ماهیتابه سایز 38 و بزرگ تربیشتر از 15 و 20 نفر

راهنمای سایز ماهیتابه

شاید عده ای باشند که حتی از این نکته اطلاع نداشته باشند و فکر کنند که دانستن سایز ماهیتابه چندان اهمیتی در خرید ندارد و دنبال کردن آن بی مورد است ف اما یک آشپز حرفه ای قطعا نیاز دارد تا بداند قرار است برای چه تعداد افرادی غذای خود را آماده کند ، نکته همین جاست ، برای دانستن این که چگونه می توانیم مواد غذایی خود را برای تعداد افراد مشخصی آماده کنیم نیاز داریم تا از سایز ماهیتابه یا سایز قابلمه اطلاعاتی را در اختیار داشته باشیم . در ادامه بیشتر با راهنمای سایزبندی ماهیتابه ها آشنا می شوید .

سایز ماهیتابه

چگونه سایز قابلمه را تشخیص دهیم ؟

سایز ماهیتابه ها هم همانند سایز قابلمه ها براساس قطر دهانه آن ها اندازه گیری میشوند ، به عنوان مثال شما می توانید با خط کش و یا متر قطر دهنه ماهیتابه خود را اندازه بگیرید تا سایز ماهیتابه مورد نظر را بفهیمید ، البته گود بودن ماهیتابه هم اهمیت دارد .

بیشتر بخوانید
اجاق گاز کن [قیمت اجاق گاز کن چقدره ؟ خوبه بخرم ؟]

انواع سایز ماهیتابه

ماهیتابه ها در تعداد سایز های متفاوتی در بازار وجود دارند که از جمله آن ها میتوان به ماهیتابه سایز 16 ، ماهیتابه سایز 18 ، ماهیتابه سایز 20 ، سایز 22 ، 24 و … اشاره کرد ، انواع سایز ماهیتابه ها بسیار متنوع هستند بنابراین در اینجا ما فقط چند تا از محبوب ترین سایز ماهیتابه ها را بررسی خواهیم کرد ، راستی اگر می خواهید ماهیتابه ای را بخرید می توانید با جست و جوی مشخصات آن در اینترنت سایز ماهیتابه مورد نظر و تعداد نفرات مناسب آن را به راحتی پیدا کنید .

انواع سایز ماهیتابه

پاسخ به سوالات متداول در رابطه با راهنمای سایزبندی ماهیتابه

ماهیتابه سایز 16 و 18 برای چند نفر کاربرد دارد ؟

ماهیتابه سایز 16 و ماهیتایه سایز 18 را می توان کوچکترین سایز ماهیتابه در بازار دانست ، از این نوع ماهیتابه ها معمولا برای پخت نیمرو و تخم مرغ استفاده می شوند و یا این که میتوان گفت تنها برای یک نفر و شاید هم 2 نفر کاربرد خواهد داشت .

ماهیتابه سایز 20 برای چند نفر است ؟

ماهیتابه های سایز 20 به اندازه خیلی کمی از ماهی تابه های سایز 16 و 18 بزرگ تر هستند اما تفاوت زیادی با آن ها ندارند ، با استفاده از این نوع ماهتیابه میتوان برای 2 نفر و شاید هم در صورتی که افراد کم غذا باشند برای 3 نفر غذا تهیه کرد .

ماهیتابه سایز 22 برای چند نفر است ؟

این مدل ماهی تابه ها نسبتا ماهیتابه های قبلی با سایز های کوچک تر هم وزن سنگین تری دارند و هم این که قطردهانه آن ها بزرگ تر است ، با استفاده از ماهیتابه سایز 22 می توان برای تعداد افراد 3 تا 4 نفر و شاید در مواردی برای 5 نفر نیز غذا تهیه کرد .

ماهیتابه سایز 22 برای چند نفر است ؟

ماهیتابه سایز 24 چند نفرست ؟

با استفاده از ماهیتابه سایز 24 میتوان برای تعداد افراد 4 تا 6 نفر نیز غذا تهیه کرد ، این نوع سایز یکی از پرطرفدار ترین سایز ماهیتابه ها در بازار به شمار می روند .

ماهتیابه سایز 26 و 28 برای چند نفر کاربرد دارد ؟

از این دو نوع قابلمه می توانید زمانی استفاده کنید که بخواهید برای بیشتر از 4 نفر غذا تهیه کرد . با استفاده از قابلمه های سایز 26 و 28 می توان یک مرغ کامل و یا 4 عدد ماهی متوسط را آماده کنید .

ماهیتابه سایز 30 چند نفرست ؟

برخی از مواقع برای پخت برخی از مواد غذایی نیاز است تا از مقداری آب و یا شیر استفاده کرد که در این هنگام لازم است لبه های ماهتیابه کمی گود باشند تا به خوبی مواد مایع را در خود حفظ کنند ، برای خرید این مدل ماهیتابه ها باید به سراغ ماهیتابه هایی از سایز 30 بالاتر بروید ، ماهیتابه سایز 30 برای تعداد افراد 8 تا 10 نفر کاربرد دارد و همچنین علاوه بر آن لبه های این نوع ماهیتابه نسبت به مدل ماهیتابه های سایز کوچک تر بلند تر هستند و اصطلاحا می توان گفت که گودتر هستند .

ماهیتابه سایز 30 چند نفرست ؟

ماهیتابه سایز 32 برای چند نفر کاربرد دارد ؟

این نوع ماهیتابه نسبت به ماهیتابه های سایز کوچک خود دارا لبه های کلفت تر و همچنین کفی گودتری هستند برای زمانی کاربرد خواهند که بخواهید برای تعداد افراد 10 تا 12 نفر غذا امامده کنید ، استفاده از این سایز ماهتیابه زمانی که بخواهید برای کم تر از 10 نفر مواد غذایی آماده کنید کاربرد نخواهد داشت .

ماهیتابه سایز 34 و 36 برای چند نفر کاربرد دارد ؟

از این نوع سایز ماهیتابه ها می توان زمانی استفاده کرد که بخواهید برای تعداد افراد 15 نفر و یا بیشتر مواد غذایی خود را آماده کنید و اصطلاحا می توان گفت که این نوع ماهیتابه های برای مهمانی ها و دورهمی های شلوغ تر کاربرد دارد .

بیشتر بخوانید
گاز شیشه ای بهتره یا استیل [ کدام مدل را خریداری بکنم ؟ ]

بزرگترین سایز ماهیتابه

شاید در آشپز خانه های سالن های بزرگ ، هتل ها و یا مسجد ها که برای تعداد افراد بسیار زیادی غذا آماده می کنند نمونه هایی از ماهتیابه های سایز بزرگ را دیده باشید ، غیر از انواع سایز ماهیتابه ها که پیش تر براتون مثال زدیم نمونه هایی از ماهیتابه های بزرگ تر مانند ماهتیابه سایز 38 ، سایز 40 ،42 ، 44 و … در بازار وجود دارند که این نوع ماهیتابه ها زمانی کاربرد خواهند داشت که بخواهید برای تعداد افراد بیشتر از 20 نفر نیز غذا تهیه کنید .

بزرگترین سایز ماهیتابه
چه سایز ماهیتابه ای برای تعداد افراد 10 نفر کاربرد دارد ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت اگر قصد دارید برای تعداد افراد 10 نفر غذا آماده کنید لازم است به سراغ ماهتیابه هایی با سایز 30 و 32 بروید .

ماهیتابه سایز 20 برای چند نفر کاربرد دارد ؟

این ماهیتابه را در راهنمای سایزبندی ماهیتابه بررسی کرده ایم اما به صورت کلی می توان گفت از این نوع سایز ماهیتابه زمانی استفاده می شود که بخواهید برای تعداد افراد 2 تا 3 نفر غذا آماده کنید ، البته غیر از این موارد لازم است تا نوع خوراک و ظرفیت آنان را هم بسنجید .

یک خانواده 4 نفره چه سایز ماهیتابه ای را باید داشته باشند ؟

برای یک خانواده 4 نفره بهتر است ماهیتابه های سایز 22 و 24 را حتما خریداری کرده باشند و برای مهمانی و دورهمی ها هم از ماهیتابه های سایز 32 و 28 استفاده کنند .

4.5/5 - (22 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.