پیاز خرد کن چیست و چه کاربردی دارد؟[بررسی کامل انواع مدل ها]

دی 30, 1400
بلاگ
پیاز خرد کن

از گذشته تا به حال یکی از زجر آور ها در آشپزی خورد و یا رنده کردن پیاز بوده و هست . شاید آن زمان که مادرانمان هنگام آشپزی از خود گذشتگی میکردند و پیاز ها را به طور منظم ریز میکردند هیچکدام فکر آن را هم نمیکردند که روزی دستگاهی به بازار معرفی شود که به سرعت و بدون هیچگونه زحمتی پیاز را برایشان خرد کن . دستگاه پیاز خرد کن آمده است تا اشک هیچ خانمی در هنگام آشپزی روان نباشد . پیاز خرد کن ها در مدل های صنعتی ، دستی و برقی تولید و روانه بازار میشوند که موضوع اصلی مطلب امروز ما بیشتر در حوزه پیاز خردکن برقی است .

در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا مدل های مختلف این دستگاه پر کاربرد را بررسی کنیم و سپس به معرفی بهترین برند های آن خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید . پیشنهاد میکنیم حتما مطلب خردکن سیلور کرست تقلبی را مطالعه کنید.

پیاز خرد کن چیست ؟

کاربرد پیاز خرد کن

کاربرد پیاز خرد کن از اسم آن هم پیداست . دستگاه یا وسیله ای که برای خرد کردن پیاز از آن استفاده میشود را پیاز خردکن میگویند . علاوه بر پیاز میتوانید سیر ، مقدار کمی سبزیجات و … را هم با آن خرد کنید . اگر یک پیاز خردکن برقی در اختیار داشته باشید که میتوانید به راحتی و در مدت زمان بسیار کمی به خرد کردن پیاز بپردازید و اگر هم مدل های دستی را داشته باشید باز هم در مقایسه با خرد کردن پیاز با کارد سرعت کار بالاتر است .

انواع پیاز خرد کن

پیاز خرد کن ها نیز مانند سایر لوازم آشپزخانه مدل های متنوعی دارند . پیاز خردکن دستی ، پیاز خردکن صنعتی و پیاز خردکن برقی از انواع این وسیله کاربردی است . در ادامه بیشتر به بررسی انواع پیاز خرد کن خواهیم پرداخت .

1.پیاز خردکن صنعتی

در آشپزخانه های بزرگ و رستوران ها برای آماده سازی غذا به مقدار بسیار زیادی پیاز نیاز است . شاید در طول روز بیش از 10 کیسه پیاز مصرف شود پس اصلا عقلانی نیست که نیرو های آن آشپزخانه نیمی از تایم خود را مشغول به خورد کردن پیاز باشند . پیاز خردکن های برقی هم که تحمل این حجم از خرد کردن را ندارند و به سرعت از رده خارج میشوند . اما پیاز خردکن های صنعتی نوعی از همین دستگاه کاربردی است که فقط برای مجموعه های بزرگ کاربرد دارد و فقط نیاز است پیاز شسته شده را درون دستگاه بریزید . خود دستگاه پیاز را پوست میکند و به سرعت آن را خرد میکند . برخی از مدل های این دستگاه های صنعتی هستند که علاوه بر پیاز برای خرد کردن کلم ، کاهو و سیب زمینی هم کاربرد دارند .

2.پیاز خردکن دستی

در واقع نمیتوان گفت که پیاز خردکن دستی وسیله ای جدید است . خرد کن های دستی قدیمی که یک محفظه و یک تیغه داشتن و به کمک یک دسته که بر روی درب آن تعبیه شده بود موجب چرخیدن تیغه و خرد کردن مواد درون آن میشد هم یک نمونه از پیاز پیاز خرد کن دستی است . اما مدل های جدید تر پیاز خردکن به قدری متفاوت طراحی شده اند که اصلا نمیتوان با مدل های قدیمی آن را مقایسه کرد . از لحاظ قیمتی مدل های دستی از مدل های برقی قیمت بسیار پایین تری دارند اما نمیتوان راحتی و سرعت بالای مدل های برقی را نادیده گرفت .

پیاز خردکن دستی

3.پیاز خرد کن برقی

در واقع تحول عظیمی که خرد کن های برقی در آشپزی ایجاد کردند را اصلا نمیتوان فراموش کرد . فقط کافیست دستگاه را به برق زده ، پیاز ها را بشویید و پوست کنید و با زدن یک دکمه پیاز خرد شده را تحویل بگیرید . برند های بسیاری تلاش کردند تا بهترین مدل پیاز خردکن را به بازار ارائه کنند اما این که کدام یک توانستند بهتر از دیگری عمل کنند نیاز به بررسی های بیشتری دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .

قیمت پیاز خرد کن برقی

در رابطه با قیمت پیاز خرد کن برقی باید گفت که با توجه به برند مورد نظر شما و با توجه به اینکه مدلی که انتخاب میکنید چه ویژگی هایی دارد قطعا قیمت نهایی متفاوت خواهد بود . پیشنهاد ما این است که همیشه یک قیمت حدودی برای خرید وسیله مورد نظر در نظر بگیرید و سپس با توجه به بودجه ای مشخص کردید ببینید کدام برند و مدل ها برای شما مناسب تر است . گاهی هم ممکن است ما یک مدل خاص را در نظر داشته باشیم و فقط همان را بخواهیم پس دیگر قیمت آن اهمیت خاصی پیدا نمیکند .

قیمت پیاز خرد کن برقی

بهترین دستگاه پیاز خرد کن برقی

بهترین دستگاه پیاز خرد کن برقی در واقع نوعی خاصی از دستگاه نیست . ممکن است یک دستگاه از نظر شما خوب باشد اما از نظر دیگری اصلا خوب نباشد . اما میتوان برند های مختلفی را بررسی کرد و دید از میان آن ها کدام یک بهتر از دیگری است . در ادامه به بررسی 5 مدل از بهترین دستگاه پیاز خردکن برقی خواهیم پرداخت .

پیاز خردکن برقی پارس خزر

سالیان سال است که محصولات پارس خزر در ایران تولید میشود و محصولات آن همیشه در خانه های ما ایرانیان بوده است . چه چیزی سبب شده تا این برند ایرانی تا این حد محبوب باشد ؟ پارس خزر همیشه تلاش خود را کرده است تا محصولات روز و جدید بازار را تولید و برای مشتریان خود ارائه میکند . پیاز خردکن پارس خزر جزو لوازمی است که جدیدا وارد بازار شده است اما در همین مدت کم هم توانسته نظر بسیاری از افراد را به سوی خود جلب کند .

پیاز خردکن برقی فیلیپس

یکی از بهترین پیاز خردکن های بازار که در مقاله خرد کن فیلیپس هم به آن پرداختیم ، پیاز خردکن برقی فیلیپس است . این مدل از پیاز خردکن در واقع دو تیغه دارد یک تیغه در محفظه اصلی قرار دارد که به جز پیاز میتوانید انواع مواد غذایی مختلف را با آن خرد کنید و یک تیغه داخل سبد پیاز خرد کن آن است که به راحتی میتوانید پیاز ، سیر ، زنجبیل و … که نسبت به سایر مواد غذایی بوی بیشتری دارد را در آن خرد کنید .

پیاز خردکن برقی فیلیپس

خرید پیاز خردکن

خرید پیاز خرد کن برقی برای تمام خانه ها از واجبات است . این که بدون دردسر و در سرعت کم بتوانید پیاز مورد نیاز خود را خرد کنید قطعا آرزوی هر خانم خانه داری است که همیشه برای خرد کردن پیاز های خود با دشواری زیادی رو به رو بوده است . جدای از بو گرفتن دستان و لباس ها هنگام خرد کردن پیاز سوزش چشم و آمدن اشک معضل بزرگی است که با خرید یک پیاز خردکن برقی دیگر این مشکل ها را نخواهید داشت .

قیمت پیاز خرد کن برقی

قیمت پیاز خرد کن برقی بر اساس این که میخواهید مدل دستی آن را انتخاب کنید یا انتخاب شما مدل های برقی است متفاوت است . مدل های برقی طبیعی است که قیمت بالاتری نسبت به مدل های دستی دارند . تفاوت قیمت در میان مدل های دستی آنقدر زیاد نیست اما در میان مدل های برقی تفاوت یک برند با برند دیگر ممکن است تفاوت قیمتی زیاد باشد . هر دستگاه ویژگی های متفاوتی با دیگری دارد . باید ببینید چه ویژگی هایی مد نظر دارید و سپس در رابطه با قیمت آن جست و جو کنید .

پیاز خرد کن چیست ؟

شاید اصلا اولین بار باشد که این واژه را میشنوید . پیاز خرد کن . بله درست است دیگر کابوس خرد کردن پیاز برای شروع آشپزی تمام شده است . آیا میدانید پیاز خرد کن چیست ؟ با کاربرد های آن آشنا هستید ؟ در واقع این وسیله کاربردی یک ابزار برای خرد ، رنده و نگینی یا خلالی کردن پیاز است . این دستگاه به مدل های مختلف برقی ، صنعتی و دستی تولید میشود که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت با ما همراه باشید .

پیاز خرد کن فقط برای خرد کردن پیاز کاربرد دارد ؟

برخی از مدل ها نه تنها برای خرد کردن پیاز بلکه برای خرد کردن انواع مواد غذایی نیز کاربرد دارد .

خلال کن پیاز با پیاز خرد کن متفاوت است ؟

در واقع خلال کن پیاز همان دستگاه پیاز خرد است که قابلیت های خلال کردن ، خرد کردن ، نگینی ریز و درشت و رنده کردن را دارد .

کدام برند پیاز خردکن بهتر از بقیه است ؟

این که کدام برند از سایر برند ها بهتر است بستگی به این دارد که در ابتدا مدل برقی میخواهید و یا دستی و این که برای خرد کن خود چه ویژگی هایی در نظر دارید .

3/5 - (2 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.