بلاگ

راهنمای خرید سرویس چینی [10 نکته اساسی خرید سرویس جهیزیه]

راهنمای خرید سرویس چینی

در مابین انواع و اقسام کالاهایی که در لیست جهیزیه وجود دارد سرویس چینی یکی از وسایلی است که باید با دقت فراوانی انتخاب شود . در خرید جهیزیه به خصوص ظروف چینی ممکن است نو عروسان تحت تاثیر هیجاناتی که وجود دارد هر سرویسی را که فکر می کنند از زیبایی و ظاهر شیک تری برخوردار است را انتخاب کنند و یا ممکن است تحت تاثیر حرفای فروشنده ها و اطرافیان از نکات مهم و کاربردی که لازم است در هنگام خرید بررسی کنند غافل بمانند ،پس بهتر است قبل از خرید راهنمای خرید سرویس چینی را مطالعه بفرمایید .

شاید با خود فکر کنید که مگر برای تهیه ظروف چینی هم راهنمای خرید لازم است ؟

بله ، امروزه نمونه هایی از ظروف چینی بی کیفیت وجود دارند که بهداشتی نیستند و یا نمونه های تقلبی فراوانی از آن در بازار یافت می شود ، مسئله دیگری که وجود دارد این است که سرویس غذاخوری چینی خود را برای چه تعداد افرادی باید خریداری کنید و چندین مورد دیگر که باید قبل از خرید حتما آن را بررسی کنید ، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با این نکات آشنا شوید .

راهنمای خرید سرویس چینی

1. توجه به کیفیت سرویس چینی

اولین نکته ای که برای در راهنمای خرید سرویس چینی در نظر گرفته ایم توجه به کیفیت آن است . مطمئنا می دانید که ظروف چینی جزو بهداشتی ترین ظروف دسته بندی شده اند اما با توجه به آن که نمونه های تقلبی زیادی از ظروف چینی در بازار مشاهده می شود بدین منظور لازم است تا در هنگام خرید سرویس چینی خود دقت بسیاری به خرج دهید تا نمونه های تقلبی و فیک به دست شما نیافتد .

ویژگی های سرویس چینی با کیفیت :

 • یک ظرف چینی مرغوب باید از شفافیت بالایی برخوردار باشد .
 • در برابر شوک های حرارتی استقامت خوبی از خود نشان دهد .
 • قابل استفاده در فر ، مایکروویو ، ماشین ظرف شویی و … باشد .
 • طرح و نقش های بر روی آن و رنگ آن باید از ثبات خوبی برخوردار باشد .
 • مطابق با استاندارد های بهداشتی و جهانی تولید شوند .
 • نباید وزن سنگینی داشته باشند و اصولا سبک هستند .
 • در برابر حرارت مقاوم باشند و بلافاصله آسیب نبینند .
 • استقامت بالایی در برابر ضربه و خط و خش داشته باشند .

راه های تشخیص با کیفیت بودن سرویس چینی!!

برای آن که متوجه شوید سرویس شما با مکیفیت است یا نه راهکار هایی وجود دارد که در ادامه به ان ها میپردازیم :

1. در قدم اول توصیه می شود تا به دنبال برند آن باشید و سعی کنید تا از نمایندگی های معتبر خریداری کنید .

2. در قدم بعدی بهتر است تا به برچسب های استاندارد بر روی محصول مورد نظر توجه کنید و آن را بررسی کنید .

3. ظروف چینی باید از شفافیت بالایی برخوردار باشند و هیچگونه خال و لکی بر روی ان ها دیده نشود .

4.  ظروف چینی که از وزن سبکی برخوردار باشند کیفیت خوبی دارند البته باید این وزن را بر اساس قطر ظروف سنجید .

کیفیت سرویس چینی

2. قیمت سرویس چینی

قطعا در راهنمای خرید سرویس چینی ، قیمت اهمیت فراوانی دارد . قبل از خرید سرویس چینی لازم است تا بودجه مشخصی را برای آن کنار بگذارید ، با توجه به وضعیت اقتصادی که امروزه وجود دارد و روزانه بر قیمت انواع محصولات چه برقی و چه غیر برقی افزوده می شود به همین دلیل نمی توان قیمت مشخصی را برای آن ها مشخص کرد . اما در مقایسه با بعضی از دیگر کالاهای سرویس جهیزیه مانند یخچال ، لباس شویی ، گاز و … سرویس چینی از قیمت کمتری برخوردار هستند ، البته ظروف چینی در قبال دیگر ظروفی مانند چوبی و کریستال هم قیمت مناسب تری دارند  .

در کل قیمت یک سرویس چینی به عوامل مختلفی مانند برند ، ویژگی ها و قابلیت های آن بستگی دارد ، به عنوان مثال قیمت سرویس چینی زرین 18 نفره بالاتر از قیمت سرویس چینی 24 نفره است .

قیمت سرویس چینی

3. بهداشت ظروف چینی

این نکته که ظروف چینی جزو بهداشتی ترین ظروف هستند و در ساختار آن ها از هیچ گونه مواد شیمیایی و مضری استفاده نشده است به همگان ثابت شده است ، اما با توجه به آن که امروزه ظروف چینی بی کیفیت زیادی روانه بازار های داخلی شده اند و در ساختار این ظروف بی کیفیت فلزاتی نظیر سرب و کادمیوم دیده شده است ، پس سومین موردی که در رابطه با رهنمای خرید سرویس چینی به آن میپردازیم اهمیت بهداشت است .

فلز سرب فلزی است که برای بدن مضر است و وجود این فلز در ساختار ظروف باعث می شود تا با مواد غذایی موجود ترکیب شود و از این طریق وارد بدن شود و سلامت افراد را به خطر بیاندازد ، در واقع تولید کنندگان تقلبی سرب را به ساختار ظروف چینی اضافه می کنند تا بتوانند شفافیت و براقیت بالاتری به ظروف خود بدهند و از این طریق مردم را با ظاهر ظروف فریب دهند تا مشتاق به خرید چنین ظروفی شوند .

چگونه سرویس چینی بهداشتی را تشخیص دهیم ؟!

میزان کیفیت و بهداشت ظروف چینی توسط اداره بهداشت و مراکز استاندارد های جهانی سنجیده می شود ، در واقع ظروف چینی پس از ساخت ، صلاحیت لازم را از چنین مراکزی دریافت می کنند و سپس وارد بازار جهانی می شوند ، همانطور که در ابتدای مقاله هم ذکر کردیم توجه کنید تا ظروفی که خریداری می کنید از برند معتبر باشد و همچنین دارای برچسب استاندارد و علامت بهداشت بر روی بسته بندی محصولات خود باشد.

بهداشت سرویس چینی

4. تنوع و قطعات کاربردی سرویس چینی

یکی از اصل های کلیدی در راهنمای خرید سرویس چینی جهیزیه توجه به نوع و تعداد قطعات آن است ، یک سرویس کامل شامل تعداد قطعات و کالاهای دیگر است از جمله از این قطعات می توان به جا شمعی ، جا دستمالی ، قاشق ، لیوان ، پیش دستی و … اشاره کرد . شاید همه ی اقلام یک سرویس برای ما کارایی نداشته باشد و یا آن که از اقلام دیگر سرویس خوشمان نیاید و استفاده ای از آن نکنیم به همین دلیل لازم است تا در هنگام خرید سرویس قطعات آن را به طور کامل بررسی کنید و ست سرویسی را تهیه کنید که از همه ی اقلام آن استفاده کافی کنید .

نکته دیگری که وجود دارد این است که تنوع قطعات سرویس به نوع مصرف شما از ظروف چینی هم بستگی دارد ، در حقیقت اگر سرویس خود را برای پذیرایی خریداری می کنید در سرویس باید اقلامی مانند سالاد خوری ، کاسه ، نعلبکی ، سوپ خوری ، فنجان و … وجود داشته باشد و بلعکس اگر سرویس ظروف چینی را برای مصرف روزانه خریداری می کنید نیازی نیست تا حتما همه ی اقلام را در اختیار داشته باشد .

نکته : رعایت این اصل باعث می شود تا به صورت اقتصادی عمل کرد و برای خرید سرویس چینی جهیزیه هزینه های کمتری را پرداخت کرد .

راهنمای خرید سرویس چینی

5. قابلیت استفاده در ماشین ظرفشویی و مایکروویو

یکی دیگر از نکاتی که در راهنمای خرید سرویس چینی  اهمیت دارد قابلیت استفاده در ماشین ظرف شویی و مایکروویو است . امروزه با توجه به مشغله های فراوانی که برای افراد وجود دارد ، روز به روز بر توسعه و گسترش زندگی ماشینی در جهان افزوده می شود لازم است تا سرویس ظروفی را خریداری کنید که قابلیت استفاده در ماشین ظرف شویی و مایکروویو را داشته باشند ، البته این قابلیت به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله از این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سرویس ظروف مورد نظر باید از ثبات رنگ بالایی برخوردار باشند .
 • در برابر حرارت مقاومت خوبی را از خود نشان دهند .
 • در برابر شوینده های ماشین ظرف شویی مقاومت کافی داشته باشند .
مورد توجه خانم های عزیز

به دنبال بهترین تخفیف ها و مطالب جذاب هستید؟

با زدن بر روی دکمه زیر وارد اینستاگرام ما شوید و از تخفیف های ویژه و مطالب ما استفاده نمایید.

از کجا بفهمیم سرویس چینی قابل استفاده در ماشین ظرفشویی است ؟

اصولا در بسته بندی ست سرویس های چینی اطلاعاتی از سرویس مورد نظر در اختیار مشتریان گذاشته می شود ، در بسته بندی سرویس هایی که این قابلیت را دارند عبارت “Dishwasher Safe” قرار دارد که به معنی قابلیت شست و شو در دستگاه ظرف شویی است ، در واقع این گونه سرویس ظروف با فناوری IGD تولید شده اند که به معنی دکور داخل لعابی است .

نکته : اگر قرار است سرویس خود را به صورت روزانه استفاده کنید توصیه می کنم تا به این نکته توجه ویژه ای نشان دهید . چرا که ممکن است در صورت شست و شو های مکرر طرح و رنگ ست سرویس شما ثبات خود را از دست بدهد و با مشکل کم رنگ شدن طرح و یا پاک شدن آن روبه رو شوید.

راهنمای خرید سرویس چینی

6. خرید سرویس چینی با توجه به تعداد افراد 

توصیه می کنیم در راهنمای خرید سرویس چینی بنا بر تعداد میهمانان و تعداد افراد خانواده خود این ست را خریداری کنید تا در هنگام پذیرایی چیزی کم و کسر نباشد و باید سرویسی را انتخاب کنید که همه ی اقلام لازم و ضروری برای پذیرایی از مهمان را به همراه داشته باشد از جمله از اقلام ضروری می توان به قندان ، فنجان ، شیرینی خوری و … اشاره کرد .

در واقع سرویس های چینی در تعداد پارچه های متفاوتی تولید می شوند به عنوان مثال می توان به سرویس های 18 پارچه ، 30 پارچه و … اشاره کرد ،البته هر تعداد پارچه برای تعداد افراد مشخصی وجود دارد مانند سرویس 18 پارچه برای تعداد افراد 6 نفر کاربرد دارد .

خرید سرویس چینی با توجه به تعداد مهمانان

7. سرویس خود را با سلیقه انتخاب کنید

مطمئنا تا به حال برای شما پیش آمده باشد که در هنگام خرید بنا به حرف و نظر دیگران محصولی را خریداری کنید اما به محض این که به خانه آمدید از خرید خود پشیمان شوید و از آن ناراضی باشید . به همین دلیل توصیه شده است تا در هنگام خرید اولویت را بر اساس سلیقه خود بگذارید مهم نیست که بقیه چه نظری دارند مهم این است که شما خرید لذت بخشی داشته باشید و از آن راضی باشید ، البته این سخن بدین منظور نیست که از تجربه دیگران و کمک آن ها برای داشتن خرید مطمئن تر استفاده نکنید .

مطمئنا با توجه به ماندگاری و دوام بالای ظروف چینی، این محصول سالیان طولانی برای شما باقی خواهد ماند بدین منظور لازم است تا در هنگام خرید به فرم و طرح موجود بر روی ظروف خود توجه کنید و سعی کنید در رنگی آن را خریداری کنید که مورد علاقه و به سلیقه شما باشد . بنا بر نوع مصرف خود سعی کنید طرح و رنگ مناسب انتخاب کنید مطمئنا برای مصرف پذیرایی و برای میهمانی طرح و رنگ های سنگین تر بیشتر مناسب هستند و بلعکس برای مصرف روزانه خود می توانید از هر نوع طرح و رنگی که دوست دارید استفاده کنید .

راهنمای خرید سرویس چینی

8. انتخاب برند مناسب برای خرید سرویس چینی

انتخاب برند مناسب و توجه به نام تجاری یکی از مهم ترین نکاتی است که باید توجه بسیاری به آن نشان داد ، امروزه برند های گوناگونی در بازار وجود دارند که انواع ظروف به خصوص ظروف چینی را تولید می کنند به همین دلیل لازم است تا قبل از خرید برند های موجود را بررسی کنید و با فکر بهترین آن را انتخاب کنید .

نکته دیگری که وجود دارد آن است که در هنگام خرید نباید تنها برحسب طرح و نقش های زیبا و صرفا با قیمت کم محصولی را از برند های ناشناخته خریداری کرد که از بهداشتی بودن یا کیفیت آن مطمئن نیستیم .

بهترین مارک سرویس چینی کدام است ؟

مطمئنا انتخاب برندی که از خدمات پس از فروش خوبی برخوردار است و همچنین سابقه ی طولانی دارد و رضایت مشتریان آن در همه زمان ها ثابت شده است بسیار عاقلانه تر است .

از بهترین مارک ظروف چینی می توان به برند های معتبری چون  چینی زرین ، چینی مقصود ، چینی طوس ، چینی پردیس کاشان و … اشاره کرد .

بهترین مارک سرویس چینی

9. ضمانت نامه سرویس چینی را بررسی کنید

در راهنمای خرید سرویس چینی ضمانت و گارانتی را فراموش کرد ، اصولا محصولات شکستنی مانند ظرف و ظروف شامل ضمانت و گارانتی نمی شوند اما برخی از سازندگان و تولید کنندگان هستند که چنین ویژگی را برای محصولات خود قرار داده اند ، به عنوان مثال برند چینی زرین این ویژگی را در اختیار مشتریان خود قرار داده است تا در صورت وجود چنین شرایطی امکان تعویض محصول وجود داشته باشد .

شرایط تعویض چینی زرین:

 • در صورتی که قطعه ای در سرویس شما وجود داشته باشد که شکسته باشد در مراکز خدمات پس از فروش امکان تعویض آن با قطعه سالم وجود دارد .
 • اگر بعد از شست و شو ظرف شما رنگ پریده شود در این شرایط هم امکان تعویض وجود دارد .
 • قطعه ای که از کیفیت بالایی برخوردار نباشد و یا مشکلی در آن وجود داشته باشد قابل تعویض می باشد .

البته این موارد بنا بر شرط هایی امکان تعویض کالا را فراهم آورده اند به عنوان مثال در مورد اول باید تکه های شکسته و خورد شده را به مرکز ارائه داد ، در مورد دوم امکان تعویض فقط برای ظروف دکور داخل لعاب دار  وجود دارد و  در مورد سوم به شرطی امکان تعویض وجود دارد که مشتری از محصول هیچ استفاده ای نکرده باشد .

ضمانت نامه سرویس چینی

10. برای خرید به سراغ نمایندگی ها و فروشگاه های معتبر بروید

بسیاری از افراد هستند که برای خرید سرویس چینی خود به مغازه ها و فروشگاه های نامعتبر مراجعه می کنند تا به قول خودشان سرویس خود را با قیمت پایین تری خریداری کنند اما مشکلی که در این جا وجود دارد این است که ممکن است چنین مغازه هایی توانایی خرید ظروف چینی با کیفیت را نداشته باشند و ظروف بی کیفیت را در اختیار شما قرار دهند .

بنابراین توصیه می شود تا بعد از انتخاب برند مناسب به سراغ فروشگاه هایی بروید که نمایندگی اصلی محصولات را برعهده دارند و ظروف اصل را به صورت مستقیم عرضه می کنند و البته این اطمینان را در اختیار شما قرار می دهند که ظروفی که خریداری می کنید اصل است .

خصوصیات فروشگاه ها و نمایندگی معتبر :

 • از خدمات پس از فروش خوبی برخوردار هستند .
 • امکان تعویض قطعات شکسته و یا آسیب دیده را فراهم می کنند .
 • محصولات خود را با تضمین کیفیت در اختیار مشتریان قرار می دهد .
 • امکان مرجوع کردن کالا را فراهم می کنند .
 • از هر گونه تقلب و سو استفاده از مشتریان دوری می کنند .

نمایندگی ها و فروشگاه های معتبر سرویس چینی

سوالات متداول

حال که با راهنمای خرید سرویس چینی و نکات آن آشنا شدید قصد داریم تا به پرتکرار ترین سوالات شما پاسخ دهیم ، ضمن آن که می توانید سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید .

سرویس چینی چه مارکی خوبه ؟

یکی از سوالاتی که خیلی از افراد از ما میپرسند این است که سرویس چینی چه مارکی خوبه ، از بهترین برند هایی که انواع سرویس چینی را روانه بازار می کنند می توان به برند های زرین ، توس ، مقصود ، پردیس ، corelle ، Lenox ، noritake و … اشاره کرد .

بهترین مارک سرویس چینی خارجی کدام است ؟

خیلی از افراد هستند که سرویس های چینی خارجی را بیشتر می پسندند ، از بهترین مارک سرویس خارجی می توان به برند ها مشهوری چون laurion ، corelle ، Lenox ، noritake و … اشاره کرد .

سرویس چینی 18 نفره شامل چه چیز هایی می شود ؟

سرویس های 18 نفره هم در تعداد پارچه های گوناگونی وجود دارد به عنوان مثال یک سرویس 18 نفره و 133 پارچه شامل اقلامی چون : 18 عدد پلوخوری ،18 عدد پیاله ، 18 عدد خورش خوری ، 12 عدد فنجان به همراه نعلبکی ،6 عدد قهوه خوری ، دیس ، سس خوری ، سالاد خوری ، نمکدان ،فلفل پاش ، حلقه دستمال و … می شود .

سرویس چینی 12 نفره شامل چه چیزهایی است ؟

سرویس های 12 نفره اصولا در تعداد پارچه های بالایی مانند 102 پارچه ، 108 پارچه و … تولید می شوند، این نوع سرویس معمولا شامل 12 عدد بشقاب پلوخوری ، 12 عدد پیش دستی ، 12 عدد خورش خوری ، 12 عدد پیاله ، 12 عدد فنجان و نعلبکی و قطعاتی مانند نمکدان ، سالاد خوری ، دیس ، جا دستمالی ، سس خوری ،قندان ، قوری و … وجود دارد که بسته به تعداد پارچه ها تعداد این قطعات در هر سرویسی متفاوت است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *