ظرف سوفله خوری چیست ؟ چه کاربردی داره ؟

اردیبهشت 4, 1400
بلاگ
سوفله خوری چیست

سوفله خوری چیست ؟ : شاید کمی برایتان تعجب برانگیز باشد زمانی که خودم مقاله ماگ چیست را نوشتم عده زیادی بودند که گفتند ماگ را همه می شناسند چه نیازی به معرفی و یا تعریف آن است اما زمانی که مطلب ماگ را نوشتم متوجه شدم که عده زیادی همین سوال ساده را نمیدانستند ، پس تصمیم گرفتم تا راجع به دیگر ظروفی که اطلاعات زیادی از آن ها در اختیار افراد نیست بنویسم . یکی از این مدل ظروف که این روز ها بسیار مشهور شده اند سوفله خوری ها هستند .

من در پس تحقیقاتم متوجه شدم که خیلی از خانم ها نمونه هایی از سوفله خوری ها را در منزل خود دارند اما متاسفانه حتی اسم آن را نمیدانند و یا با توجه به شناختی که ندارند به اشتباه از سوفله خوری ها استفاده می کنند. در این مطلب ما پاسخ سوال سرویس سوفله خوری چیست و یا سوفله خوری برای چست ؟ و … را بررسی میکنیم . پس اگر فکر میکنید که شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که با سوفله خوری ها آشنا نیستید توصیه می کنم حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید .

سوفله خوری چیست

سوفله خوری چیست ؟

سوفله خوری به مدلی از ظروف می گویند که اصولا به صورت پایه دار هستند و در قسمت زیرین ظرف جایگاهی برای شمع وارمر نیز وجود دارد که با روشن کردن شمع و قرار دادن ظرف دسر سوفله بر روی آن شمع با حرارتی کمی که دارد کمک می کند تا سوفله مورد نظر حالت گرم و داغ خود را حفظ کند و بدین روش پف سوفله ها از بین نرود . خوبی سوفله خوری ها این می باشد که از آن ها می توان برای غذاهای دیگر هم استفاده کرد و تنها کاربرد آن ها برای سوفله ها نمی باشد . برخی از افراد به سوفله خوری ها ظروف گرم نگهدارنده غذا نیز می گویند .

سوفله سوپ خوری یونیک UN-3614

سوفله خوری مستطیل متوسط یونیک UN-3846

سوفله سالاد خوری یونیک UN-3618

سوفله خوری مستطیل بزرگ نگین دار یونیک

سوفله چیست ؟

برای آن که دقیق تر متوجه شویم که سوفله خوری چیست ابتدا لازمه تا با خود سوفله نیز آشنا شویم . سوفله را در واقع می توان نوعی کیک بسیار سبک معرفی کرد که آن را درون رف و یا حتی تنور نیز درست می کنند . از سوفله می توان به عنوان دسر و یا پیش غذا نیز استفاده کرد .

سرو سوفله چگونه است ؟

سوفله ها از آن مدل از دسر های پف دار هستند که در تهیه آن ها از زرده و سفیده تخم مرغ به صورت جداگانه نیز استفاده می شود. زمانی که دسر سوفله نیز آماده شد باید دسر به خوبی پف کرده و بالا آمده باشد در این زمان است که سوفله شما آماده است ، این مدل دسر باید به صورت داغ داغ و همین طور به صورت پف دار نیز سرو شود ، اما مشکلی که در رابطه با سرو سوفله هاست این است که پف آن ها تنها 10 تا یک ربع ماندگاری دارد و از آن پس که سوفله سرد شود پف خود را هم از دست می دهد بنابراین سوفله باید به صورت داغ سرو شود با کمک سوفله خوری های دیگر لازم نیست نگران سرو سوفله ها بود .

سوفله چیست ؟

کاربرد سوفله خوری چیست ؟

همانطور که پیش تر هم بیان کردیم کاربرد سوفله خوری ها تنها به خود دسر سوفله نیز محدود نمی شود و برای غذاهای دیگر نیز از آن ها استفاده می شود البته شما هر غذایی را که بخواهید گرم نگهدارید را می توانید درون سوفله خوری ها قرار دهید از جمله می توان برای سرو مرغ ، خورش ها ، سوپ ها ، ماهی و … نیز از سوفله خوری ها استفاده کرد و نمونه ای از سوفله خوری ها وجود دارند که ظرف آن ها کمی گود تر است این نوع سفله خوری ها برای آش ، سوپ ؛و بیشتر غذاهای آب دار نیز مناسب خواهند بود و مدل دیگری هم از سوفله خوری ها هستند که جایگاه وارمر ندارند و از ان ها برای انواع سالا ها استفاده می شود .

مدلی از سوفله خوری ها در بازار وجود دارد که به ان ها سوفله خوری دوقلو می گویند ، این مدل سوفله خوری ها بیشتر برای سرو دو نوع دسر و یا دو نوع غذا در کنار یکدیگر نیز کاربرد دارند .

کاربرد سوفله خوری چیست ؟

انواع سوفله خوری ها چیست ؟

پس از پاسخ به سوال سوفله خوری چیست بهتره تا راجع به انواع جنس سوفله خوری ها صحبت کنیم.

1. سوفله خوری استیل

به این نوع سوفله خوری ها اصطلاحا سوفله خوری سیلور نیز می گویند ، مدل سوفله خوری سیلور از محبوب ترین و پرفروش ترین مدل سوفله خوری ها در بازار می باشد که در حقیقت دارای پایه های استیل می باشند که این پایه ها می تواند به رنگ ها طلایی ، رزگلد و یا نقره ای باشد و ظرف داخلی آن ها از جنس شیشه پیرکس ساخته شده است . این روز ها انواع مدل سوفله خوری های استیل را می توان به راحتی در بازار پیدا کرد ، با توجه به پرفروش بودن سوفله خوری سیلور می توان بیان کرد که این نوع سوفله خوری ها از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و مدل های آن ها از مشهور ترین نمونه های سوفله خوری به شمار می رود .

 سوفله خوری استیل

2. سوفله خوری سرامیکی

مدل دیگری از سوفله خوری ها در بازار وجود دارند که به آن ها سوفله خوری سرامیکی نیز گفته می شود این مدل سوفله خوری ها معمولا پایه و دسته های آن ها از استیل ساخته شده است و جنس ظرف داخلی آن از سرامیک است ، برخی به اشتباه این مدل سوفله خوری ها را با سوفله خوری سرامیکی نیز اشتباه میگیرند . به گفته برخی از مصرف کنندگان مدل سوفله خوری سرامیکی بهتر می تواند غذا را گرم نگه دارد . اما مدل سوفله خوری سیلور از درخشندگی بسیار بیشتری برخوردار هستند با این حال باید بدانید که جنس سرامیکی بهتر می تواند دما و گرما را حفظ کند .

 سوفله خوری سرامیکی

راهنمای خرید بهترین سوفله خوری ها

حال که میدانید سوفله خوری چیست و قصد دارید که نمونه ای از آن ها را بخرید توصیه می کنم که راهنمای خرید سوفله خوری ها را مطالعه کنید .

1. انتخاب بهترین جنس سوفله خوری

ابتدا ببینید که نوع و سبک پذیرایی شما چگونه است اگر سبک مدرن دارد سوفله خوری سیلور انتخاب مناسبی است اما اگر سبک فانتزی دارید سوفله خوری های سرامیکی بهتر هستند که این روز ها حتی تنوع رنگی از سوفله خوری سرامیکی نیز در بازار وجود دارد و تنوع و طرح و نقش های متفاوت تری دارند .

2. نوع کاربرد سوفله خوری

اگر برای سالاد می خواهید از سوفله خوری ها استفاده کنید بهتره مدل سوفله خوری های بدون وارمر را بخرید و یا اگر می خواهید درون آن ها سوپ سرو کنید باید مدل سوفله خوری گودتر را انتخاب کنید .

3. تعداد مهمانان را در نظر بگیرید

استفاده از تعداد سوله خوری ها بر سر میز غذا خوری بستگی به تعداد افراد دارند به عنوان مثال برای یک جمع 8 نفره دو تا سوفله خوری متوسط می تواند کافی باشد ، اگر قصد دارید پذیرایی شما به صورت سلف سرویس باشد که مهمانان زیادی از آن استفاده کنند باید به سراغ سوفبه خوری های بزرگ تر بروید .

4. سوفله خوری چه مارکی خوبه ؟

مارک های از سوفله خوری ها وجود دارند که کیفیت آن ها بسیار پایین است به گونه ای که اگر چند بار سوفله خوری را بشویید متوجه تغییر رنگ پایه ها و یا دسته های استیل آن می شوید بنابراین توصیه ما به شما انتخاب بهترین مارک سرویس سوفله خوری می باشد .

5. قیمت سوفله خوری

سوفله خوری ها از آن دسته از ظروفی هستند که با توجه به جنس ، نوع برند مورد نظر و …. قیمت های متفاوتی دارند ، به عنوان مثال سوفله خوری با قیمت 100 هزار تومان داریم و حتی سوفله خوری با قیمت 500 هزار تومان و بیشتر هم داریم .

راهنمای خرید سوفله خوری ها
سرویس سوفله خوری چیست ؟

در اینجا ما خود سوفله خوری را بررسی کردیم راجع به سرویس سوفله خوری می توان به سرویسی اشاره کرد که دارای انواع سوفله خوری هایی در سایز های متفاوت و سوفله خوری سالاد و سوپ نیز می باشد .

سوفله خوری سیلور بخرم یا سرامیکی ؟

مدل سوفله خوری های سیلور از شفافیت و زیبایی بیشتری برخوردار هستند اما مدل سوفله خوری سرامیکی غذا را بهتره گرم نگه میدارد و انتخاب بین ان دو بستکی به سلیقه خودتان دارد .

سوفله خوری استیل بعد از استفاده تغییر رنگ می دهد ؟

اگر از برند های معتبر خریداری کنید نه سوفله خوری مورد نظر دچار تغییر رنگ نخواهد شد اما اگر بی کیفیت باشد بله امکان تغییر رنگ پس از شستوشو های مکرر نیز وجود دارد .

4.1/5 - (9 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

14 دیدگاه در “ظرف سوفله خوری چیست ؟ چه کاربردی داره ؟

 1. ميلاد گفت:

  درود بر شما و مرسي از توضيحات اموزشي ،
  اين مقاله واقعا عالي بود و من تا امروز نميدونستم سوفله خوري يعني چي و معني سوفله چي هست، فقط اسم ظرف سوفله خوري رو شنيده بودم و ولي معني و كاربرد ان برام مبهم و گنگ بود تا اينكه دو گوگل سرچ كردم ظرف سوفله خوري چيست و سايت و مقاله شما امد و خوندم و كامل فهميدم . مرسي از شما و مقاله سودمند

  1. parisa گفت:

   عرض سلام و وقت بخیر خرسندیم از این که راضی بودید .

 2. ميلاد گفت:

  درود بر شما و مرسي از توضيح عالي مقاله خوبتون ،
  من تا كنون نميدونستم معني سوفله رو و ظرف سوفله چي هست ولي با مقاله نوشته شما كامل فهميدم .
  عالي بود مرسي

  1. parisa گفت:

   خوشحالیم از این که راضی بودید

   1. فریده گفت:

    زنی ۶۴ ساله هستم واقعا از توضیحات مفصلتون لذت بردم و متاسفم برای جوانهای حقیری که عادت به توهین و تحقیر کار دیگران دارند

    1. parisa گفت:

     خوشحالیم که راضی بودید بانو

 3. سپیده گفت:

  خوبه که خودت هم خیلی نمیدونی فقط برداشتی کپی پیست کردی. حداقل شرافت داشته باشید خودتون یه مطلب بنویسید. اینم از بی عرضه گی شماهاست

  1. abolfazl گفت:

   با سلام
   هیچ کدام از مطالب موجود در وبسایت کپی نمی باشد
   لطفا قبل از نظر دادن عقل خود را به کار بیندازید و تحقیق بکنید و سپس حرف بزنید

 4. سایان گفت:

  دوست عزیزکپی یا هرچیزی عرضه داشته نوشته که امثال شما که نه چیزی بلدین ونه متاسفانه اداب حرف زدن دارین یادبگیرین جایی ضایع نشین

  1. abolfazl گفت:

   🌹🙌

 5. دكتر افسون گفت:

  ممنون از توضيحات قشنگتون استفاده كردم سپاس

  1. parisa گفت:

   خوشحالیم که راضی بودید

 6. دریا گفت:

  خیلی ممنون ازاطلاعات کاملوجامعتون …..

  1. parisa گفت:

   عرض سلام و وقت بخیر خوشحالیم که راضی بودید دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.