بلاگ, مطالب ویژه

تفاوت آرکوپال و آیروپال [نکات مهمی که باید بدانید]

تفاوت آرکوپال و آیروپال

تفاوت آرکوپال و آیروپال در چیست ؟ظروف اوپال چه نوع ظروفی هستند ؟ این روز ها که تنور کیفیت ظروف داغ است ،یکی از جنس ظروفی به نام آرکوپال ها وارد بازار شده است که بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. با توجه به تعریفاتی که شنیده بودم تصمیم گرفتم نمونه ای از سرویس غذاخوری آرکوپال را خریداری کنم . اما وقتی فروشنده ازم پرسید که سرویس آرکوپال می خوای یا آیروپال سردرگم شدم و نمیدانستم که چه باید بگویم ، اصلا مگر آرکوپال با آیروپال تفاوتی دارد… ، از افراد زیادی این سوال را پرسیدم اما حقیقت امر این است که هیچ کس نتوانست برای من توضیح دهد.

تصمیمم بر این شد که خودم به طور حرفه ای تفاوت آرکوپال و آیروپال را بررسی کنم و مقاله ای را در رابطه به این موضوع اختصاص دهم تا افراد دیگر به خصوص خانم ها که زیاد با ظرف و ظروف سر و کار دارند و قطعا این سوال برای آن ها هم وجود دارد متوجه این تفاوت بشوند .

تفاوت آرکوپال و آیروپال

تفاوت آرکوپال و آرکوپال در چیست ؟

در حقیقت آرکوپال و آیروپال از نظر جنس هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و هر دو ظروف از نظر جنس یکی هستند . تنها دلیلی که باعث شده است نام آن ها متفاوت باشد وجود نام شرکت و کشور مورد نظر است ،

آرکوپال چیست ؟

اولین شرکتی که این نوع ظروف را روانه بازار کرده است شرکت فرانسوی بود که در ابتدای نام این شکل کلمه آرک وجود داشت به همین منظور تصمیم بر این شد تا ظروف اوپالی که توسط این برند ساخته می شوند نام آرکوپال را داشته باشند .

آرکوپال چیست ؟

آیروپال چیست ؟

در رابطه با ایروپال ها هم باید بگوییم که ظروف اوپالی که در کشور ایران توسط برند های گوناگونی ساخته می شوند ،نام آیروپال را دارند . شاید با خود فکر کنید که این نام چه ارتباطی با ایران دارد . در حقیقت در زبان انگلیسی اولین حروف نام کشور ایران (I) است که به صورت آی خوانده می شود  به همین منظور پیشوند آی را به ابتدای اوپال ها افزوده اند و آیروپال را ساختند.

نکته : در اصل نام اصلی تمام این نوع ظروف ، اوپال است اما با وجود آن که از همان ابتدا آرکوپال ها روانه بازار شدند این نام بر سر زبان ها افتاد و هنوز هم عده زیادی از واقعیت قضیه با خبر نیستند ، امیدوارم حالا تفاوت آرکوپال و آیروپال را متوجه شده باشید .

آیروپال چیست ؟

جنس ظروف اوپال

خیلی از افراد در رابطه با جنس ظروف اوپال کنجکاو بودند و نمیدانستند که در واقع این ظروف از جنس شیشه هستند یا از جنس چینی

در رابطه با جنس ظروف اوپال باید این حقیقیت را روشن کنیم ، این نوع ظروف ترکیبی از دو جنس چینی و شیشه هستند و تمام ویژگی های آنان را دارای می باشند ، اما خب تفاوت هایی هم نسبت به آن ها وجود دارد که در ادامه این مقاله به طور کامل این تفاوت ها را بررسی خواهیم کرد. در واقع متریال یا مواد اولیه این دو نوع جنس را در دمای بالا با یکدیگر ترکیب می کنند و سپس مواد اولیه آرکوپال ها را به وجود می آورند.

جنس ظروف اوپال

ویژگی ظروف اوپال

بعد از آشنایی با تفاوت آرکوپال و آیروپال قصد داریم تا ویژگی های آیروپال ها و آرکوپال ها را با هم بررسی کنیم .

1. مقاومت مناسب

خیلی از افراد هستند که از مقاومت کم ظروف خود خسته شده اند و ترجیح آن ها بر این است  ظروفی را تهیه کنند که از مقاومت خوبی برخوردار باشد و سریع در اثر شوک حرارتی و ضرب آسیب نبیند ، اگر شما هم به دنبال این نوع ظروف هستید پیشنهاد می کنم تا در رابطه با خرید ظروف اوپال جدی فکر کنید چرا که مقاومت خوبی را از خود نشان داده اند .

2. وزن کم

برای کسانی که دچار مشکلات سلامتی مانند کمر درد و پا درد هستند وجود ظروف سبک مانند یک نعمت است ،در واقع آرکوپال ها از وزن بسیار مناسبی برخوردار هستند ، برای خانم هایی که بر روی این نکته حساس هستند پیشنهاد می کنیم تا ظروف اوپال را برای خرید مد نظر خود قرار دهند.

3. قابلیت استفاده در فر و مایکروویو

قطعا برای کسانی که زیاد از مایکروفر و مایکروویو استفاده می کنند بهتر است تا ظروفی را خریداری کنند که از مقاومت خوبی در برابر حرارت برخوردار باشد تا به هنگام استفاده درون فر و مایکروویو مشکلی برای آنان به وجود نیاید . ظروف اوپال از این ویژگی منجصر به فرد برخوردار هستند .

ویژگی ظروف اوپال

بهترین مارک آرکوپال و آیروپال

منظور از بهترین مارک آیروپال ، مقصود ما همان بهترین مارک آرکوپال ایرانی است که از جمله آن می توان به برند های محبوب و پر طرفدار آذین اوپال ، پارس اوپال ، مقصود و … اشاره کرد . ، در رابطه با بهترین مارک خارجی آرکوپال ها می توان به برند با سابقه لومینارک و دسینی اشاره کرد .

تفاوت قیمت آیروپال و آرکوپال

با توجه به این امر برندهای تولید کننده آرکوپال ها همگی جزو برند های خارجی هستند و با توجه به تحریم های که بر روی کشور ما وجود دارد می توان چنین گفت که آرکوپال ها نسبت به آیروپال ها کمی از قیمت بالاتری برخوردار هستند . پس اگر قصد دارید تا با کیفیت ترین ظروف اوپال را با مناسب ترین بودجه خریداری کنید توصیه ما این است که به سراغ برند های ایرانی چون پارس اوپال ، آذین اوپال ، مقصود و … بروید .

تفاوت قیمت آیروپال و آرکوپال

تفاوت آرکوپال و چینی

از نظر تنوع آرکوپال ها نسبت به ظروف چینی از تنوع کمتری برخوردا هستند به همین دلیل خیلی از افراد به سراغ این امر می روند تا ظروف چینی را برای پذیرایی خریداری کنند اما با توجه به پیشرفت های تکنولوژی که به وجود آمده است ، امروزه بر تنوع ظروف اوپال روز به روز افزوده می شود و به این طریق جشمان بسیاری از خانم ها را مجذوب خود می کنند و حتی این امکان وجود دارد که ظروف اوپال در آینده نزدیک جا پای ظروف چینی بگذارند .

یکی دیگر از تفاوت هایی درظروف چینی و اوپال وجود دارد مقاومت این نوع ظروف است . در واقع ظروف اوپال یا آرکوپال ها مقاومت بسیار بالایی نسبت به ظروف چینی دارند ، اما بلعکس ظروف چینی نسبت به آرکوپال ها از شفافیت و براقیت بالاتری برخوردار هستند .

تفاوت آرکوپال و چینی

راهنمای خرید سرویس غذاخوری آرکوپال

1. آرکوپال خارجی یا ایرانی

وقتی از افراد زیادی خواستیم که بین آرکوپال های ایرانی و خارجی یک مورد را انتخاب کنند ، این گونه جواب دادند که انتخاب بین این دو نوع ظروف با کیفیت بسیار پیچیده و سخت است به همین دلیل در این زمینه به طور قطع نمی توانیم بگوییم که کدام یک بهتر هستند یلکه انتخاب بین این دو تنها بستگی به سلیقه و میزان بودجه شما دارد .

2. انتخاب تعداد پارچه مناسب

در کل سرویس های غذاخوری با تعداد پارچه های گوناگونی روانه بازار می شوند به همین دلیل قبل از آن که سرویس غذاخوری آرکوپال خود را خریداری کنید توصیه ما بر این است که ابتدا تعداد افراد خانواده خود را مشخص کنید و سپس بر اساس آن ها سرویس را در تعداد پارچه مناسب خریداری کنید .

3. انتخاب در طرح و رنگ مناسب

درست است که شما باید سرویس خود را بر حسب سلیقه انتخاب کنید اما توجه داشته باشید تا رنگ مناسب و طرح مناسبی از سرویس را انتخاب کنید که بتوانید آن ها را با دیگر ظروف خود ست کنید .

4. وجود ظروف تقلبی

برای آن که مطمئن باشید ظروف اپالی که خریدار کرده اید اصل است و از این جور جنس های بنجل و تقلبی امروزی که بسیار زیاد شده اند نیست بهتر است تا از نمایندگی های معتبر و همچنین از بهترین فروشگاه ها سرویس ظروف اوپال و آرکوپال خود را خریداری کنید .

تفاوت آرکوپال و آیروپال

فرق آرکوپال و آیروپال در چیست ؟

همانطور که گفتیم آرکوپال و آیروپال هر دو جزو ظروف اوپال هستند و از نظر جنس یکی هستند اما آرکوپال ها نام ظروف اوپال خارجی می باشد و آیروپال ها نام ظروف اوپال ایرانی می باشند ، تنها فرق آرکوپال و آیروپال تنها می تواند شامل تفاوت در تنوع ، قیمت و کشور سازنده باشد .

سرویس آرکوپال شامل چه چیزهایی می شود؟

سرویس های غذاخوری آرکوپال با توجه به تعداد پارچه های آن ها شامل اقلام متفاوتی چون کاسه ، ظروف غذاخوری ، خورش خوری ، پیش دستی ، لیوان و … می شوند .

تفاوت آرکوپال ایرانی و خارجی چیست ؟

از جمله از تفاوت آرکوپال ایرانی و خارجی می توان به تنوع آن ها ، قیمت و طرح های ظاهری آن ها اشاره کرد وگرنه تفاوت عمده آنچنانی با هم ندارند .

10 دیدگاه در “تفاوت آرکوپال و آیروپال [نکات مهمی که باید بدانید]

 1. Rahil emad گفت:

  چه جالب نمیدونستم آیرپال برای ایرانه تا الان فکر میکنم آیروپال اسم یه برند خارجیه حالا بهترین مارک آیروپال چیه؟

  1. shokufeh گفت:

   در واقع به گونه ای می توان گفت که نام آرکوپال های ایرانی آیروپال است ، برای شناخت بهترین مارک سرویس آرکوپال پیشنهاد می کنم مقاله زیر را مطالعه کنید.
   https://delavaa.com/the-best-brand-of-archopal-service/

 2. صحرا گفت:

  الان آذین اوپال چجوریه

  1. shokufeh گفت:

   آذین اوپال جزو بهترین برند های تولید کننده ظروف اوپال در ایرانه که از تنوع بالایی هم برخوردار هستند ، برای شناخت بهتر پیشنهاد می کنم مقاله بهترین مارک آرکوپال را مطالعه کنید.
   https://delavaa.com/the-best-brand-of-archopal-service/

 3. داود گفت:

  تفاوت قیمت اوپال با چینی درچه حدود به درصد است
  در یک سرویس مشابه مثلآ

  1. پریسا گفت:

   چینی و ارکوپال دو جنس متفاوتند و مدل مشابه هم دیگه ندارن قیمت های متفاوتشون هم به عوامل مختلفی بستگی داره اغلب سرویس های چینی از آرکوپال گرون ترند اما گاهی سرویس های آرکوپالی داریم ک حتی از سرویس های چینی هم قیمتشون بالاتره

 4. Sanaz گفت:

  خیلی کاربردی بود من واقعا بین این دو تا مونده بودم ممنون

  1. پریسا گفت:

   خوشحالیم که تونستیم رضایت شما رو به همراه داشته باشیم

 5. حسین گفت:

  تازه فهمیدم اوپال ایران بهتره

  1. shokufeh گفت:

   ممنون از نظر شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *