تفاوت آرکوپال و آیروپال [نکات مهمی که باید بدانید]

آذر 10, 1399
دسته‌بندی نشده
تفاوت آرکوپال و آیروپال

تفاوت آرکوپال و آیروپال در چیست ؟ظروف اوپال چه نوع ظروفی هستند ؟ این روز ها که تنور کیفیت ظروف داغ است ،یکی از جنس ظروفی به نام آرکوپال ها وارد بازار شده است که بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. با توجه به تعریفاتی که شنیده بودم تصمیم گرفتم نمونه ای از سرویس غذاخوری آرکوپال را خریداری کنم . اما وقتی فروشنده ازم پرسید که سرویس آرکوپال می خوای یا آیروپال سردرگم شدم و نمیدانستم که چه باید بگویم ، اصلا مگر آرکوپال با آیروپال تفاوتی دارد… ، از افراد زیادی این سوال را پرسیدم اما حقیقت امر این است که هیچ کس نتوانست برای من توضیح دهد.

سرویس26 پارچه آرکوپال مربعی لب پلاتین

سرویس26 پارچه آرکوپال بیضی لب طلا

سرویس غذاخوری 26 پارچه آرکوپال فرانسوا طرح گرد سفید ساده

سرویس غذاخوری 26 پارچه آرکوپال گرد لب طلا

تصمیمم بر این شد که خودم به طور حرفه ای تفاوت آرکوپال و آیروپال را بررسی کنم و مقاله ای را در رابطه به این موضوع اختصاص دهم تا افراد دیگر به خصوص خانم ها که زیاد با ظرف و ظروف سر و کار دارند و قطعا این سوال برای آن ها هم وجود دارد متوجه این تفاوت بشوند .

تفاوت آرکوپال و آیروپال

تفاوت آرکوپال و آرکوپال در چیست ؟

در حقیقت آرکوپال و آیروپال از نظر جنس هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و هر دو ظروف از نظر جنس یکی هستند . تنها دلیلی که باعث شده است نام آن ها متفاوت باشد وجود نام شرکت و کشور مورد نظر است ،

سویس غذاخوری آرکوپال مقصود 26 پارچه فرانسوا طرح لی لا

سرویس غذاخوری۲۶ پارچه آرکوپال مورانو طرح سنگی

سرویس غذاخوری ۲۶ پارچه آرکوپال طرح ساتین

سرویس غذاخوری 25 پارچه آرکوپال طرح بارانه صورتی

آرکوپال چیست ؟

اولین شرکتی که این نوع ظروف را روانه بازار کرده است شرکت فرانسوی بود که در ابتدای نام این شکل کلمه آرک وجود داشت به همین منظور تصمیم بر این شد تا ظروف اوپالی که توسط این برند ساخته می شوند نام آرکوپال را داشته باشند .

آرکوپال چیست ؟

آیروپال چیست ؟

در رابطه با ایروپال ها هم باید بگوییم که ظروف اوپالی که در کشور ایران توسط برند های گوناگونی ساخته می شوند ،نام آیروپال را دارند . شاید با خود فکر کنید که این نام چه ارتباطی با ایران دارد . در حقیقت در زبان انگلیسی اولین حروف نام کشور ایران (I) است که به صورت آی خوانده می شود  به همین منظور پیشوند آی را به ابتدای اوپال ها افزوده اند و آیروپال را ساختند.

سرویس 25 پارچه آرکوپال دینو طرح ماهور صورتی

سرویس 25 پارچه آرکوپال دینو طرح نازلین فیروزه

نکته : در اصل نام اصلی تمام این نوع ظروف ، اوپال است اما با وجود آن که از همان ابتدا آرکوپال ها روانه بازار شدند این نام بر سر زبان ها افتاد و هنوز هم عده زیادی از واقعیت قضیه با خبر نیستند ، امیدوارم حالا تفاوت آرکوپال و آیروپال را متوجه شده باشید .

آیروپال چیست ؟

جنس ظروف اوپال

خیلی از افراد در رابطه با جنس ظروف اوپال کنجکاو بودند و نمیدانستند که در واقع این ظروف از جنس شیشه هستند یا از جنس چینی

در رابطه با جنس ظروف اوپال باید این حقیقیت را روشن کنیم ، این نوع ظروف ترکیبی از دو جنس چینی و شیشه هستند و تمام ویژگی های آنان را دارای می باشند ، اما خب تفاوت هایی هم نسبت به آن ها وجود دارد که در ادامه این مقاله به طور کامل این تفاوت ها را بررسی خواهیم کرد. در واقع متریال یا مواد اولیه این دو نوع جنس را در دمای بالا با یکدیگر ترکیب می کنند و سپس مواد اولیه آرکوپال ها را به وجود می آورند.

جنس ظروف اوپال

ویژگی ظروف اوپال

بعد از آشنایی با تفاوت آرکوپال و آیروپال قصد داریم تا ویژگی های آیروپال ها و آرکوپال ها را با هم بررسی کنیم .

1. مقاومت مناسب

خیلی از افراد هستند که از مقاومت کم ظروف خود خسته شده اند و ترجیح آن ها بر این است  ظروفی را تهیه کنند که از مقاومت خوبی برخوردار باشد و سریع در اثر شوک حرارتی و ضرب آسیب نبیند ، اگر شما هم به دنبال این نوع ظروف هستید پیشنهاد می کنم تا در رابطه با خرید ظروف اوپال جدی فکر کنید چرا که مقاومت خوبی را از خود نشان داده اند .

2. وزن کم

برای کسانی که دچار مشکلات سلامتی مانند کمر درد و پا درد هستند وجود ظروف سبک مانند یک نعمت است ،در واقع آرکوپال ها از وزن بسیار مناسبی برخوردار هستند ، برای خانم هایی که بر روی این نکته حساس هستند پیشنهاد می کنیم تا ظروف اوپال را برای خرید مد نظر خود قرار دهند.

سرویس غذاخوری 30 پارچه چینی پردیس مدل مرسیا

سرویس غذاخوری 30 پارچه چینی پردیس مدل مرسیا فیروزه ای

3. قابلیت استفاده در فر و مایکروویو

قطعا برای کسانی که زیاد از مایکروفر و مایکروویو استفاده می کنند بهتر است تا ظروفی را خریداری کنند که از مقاومت خوبی در برابر حرارت برخوردار باشد تا به هنگام استفاده درون فر و مایکروویو مشکلی برای آنان به وجود نیاید . ظروف اوپال از این ویژگی منجصر به فرد برخوردار هستند .

ویژگی ظروف اوپال

بهترین مارک آرکوپال و آیروپال

منظور از بهترین مارک آیروپال ، مقصود ما همان بهترین مارک آرکوپال ایرانی است که از جمله آن می توان به برند های محبوب و پر طرفدار آذین اوپال ، پارس اوپال ، مقصود و … اشاره کرد . ، در رابطه با بهترین مارک خارجی آرکوپال ها می توان به برند با سابقه لومینارک و دسینی اشاره کرد .

تفاوت قیمت آیروپال و آرکوپال

با توجه به این امر برندهای تولید کننده آرکوپال ها همگی جزو برند های خارجی هستند و با توجه به تحریم های که بر روی کشور ما وجود دارد می توان چنین گفت که آرکوپال ها نسبت به آیروپال ها کمی از قیمت بالاتری برخوردار هستند . پس اگر قصد دارید تا با کیفیت ترین ظروف اوپال را با مناسب ترین بودجه خریداری کنید توصیه ما این است که به سراغ برند های ایرانی چون پارس اوپال ، آذین اوپال ، مقصود و … بروید .

تفاوت قیمت آیروپال و آرکوپال

تفاوت آرکوپال و چینی

از نظر تنوع آرکوپال ها نسبت به ظروف چینی از تنوع کمتری برخوردا هستند به همین دلیل خیلی از افراد به سراغ این امر می روند تا ظروف چینی را برای پذیرایی خریداری کنند اما با توجه به پیشرفت های تکنولوژی که به وجود آمده است ، امروزه بر تنوع ظروف اوپال روز به روز افزوده می شود و به این طریق جشمان بسیاری از خانم ها را مجذوب خود می کنند و حتی این امکان وجود دارد که ظروف اوپال در آینده نزدیک جا پای ظروف چینی بگذارند .

یکی دیگر از تفاوت هایی درظروف چینی و اوپال وجود دارد مقاومت این نوع ظروف است . در واقع ظروف اوپال یا آرکوپال ها مقاومت بسیار بالایی نسبت به ظروف چینی دارند ، اما بلعکس ظروف چینی نسبت به آرکوپال ها از شفافیت و براقیت بالاتری برخوردار هستند .

تفاوت آرکوپال و چینی

راهنمای خرید سرویس غذاخوری آرکوپال

1. آرکوپال خارجی یا ایرانی

وقتی از افراد زیادی خواستیم که بین آرکوپال های ایرانی و خارجی یک مورد را انتخاب کنند ، این گونه جواب دادند که انتخاب بین این دو نوع ظروف با کیفیت بسیار پیچیده و سخت است به همین دلیل در این زمینه به طور قطع نمی توانیم بگوییم که کدام یک بهتر هستند یلکه انتخاب بین این دو تنها بستگی به سلیقه و میزان بودجه شما دارد .

2. انتخاب تعداد پارچه مناسب

در کل سرویس های غذاخوری با تعداد پارچه های گوناگونی روانه بازار می شوند به همین دلیل قبل از آن که سرویس غذاخوری آرکوپال خود را خریداری کنید توصیه ما بر این است که ابتدا تعداد افراد خانواده خود را مشخص کنید و سپس بر اساس آن ها سرویس را در تعداد پارچه مناسب خریداری کنید .

3. انتخاب در طرح و رنگ مناسب

درست است که شما باید سرویس خود را بر حسب سلیقه انتخاب کنید اما توجه داشته باشید تا رنگ مناسب و طرح مناسبی از سرویس را انتخاب کنید که بتوانید آن ها را با دیگر ظروف خود ست کنید .

4. وجود ظروف تقلبی

برای آن که مطمئن باشید ظروف اپالی که خریدار کرده اید اصل است و از این جور جنس های بنجل و تقلبی امروزی که بسیار زیاد شده اند نیست بهتر است تا از نمایندگی های معتبر و همچنین از بهترین فروشگاه ها سرویس ظروف اوپال و آرکوپال خود را خریداری کنید .

تفاوت آرکوپال و آیروپال

فرق آرکوپال و آیروپال در چیست ؟

همانطور که گفتیم آرکوپال و آیروپال هر دو جزو ظروف اوپال هستند و از نظر جنس یکی هستند اما آرکوپال ها نام ظروف اوپال خارجی می باشد و آیروپال ها نام ظروف اوپال ایرانی می باشند ، تنها فرق آرکوپال و آیروپال تنها می تواند شامل تفاوت در تنوع ، قیمت و کشور سازنده باشد .

سرویس آرکوپال شامل چه چیزهایی می شود؟

سرویس های غذاخوری آرکوپال با توجه به تعداد پارچه های آن ها شامل اقلام متفاوتی چون کاسه ، ظروف غذاخوری ، خورش خوری ، پیش دستی ، لیوان و … می شوند .

تفاوت آرکوپال ایرانی و خارجی چیست ؟

از جمله از تفاوت آرکوپال ایرانی و خارجی می توان به تنوع آن ها ، قیمت و طرح های ظاهری آن ها اشاره کرد وگرنه تفاوت عمده آنچنانی با هم ندارند .

4.2/5 - (88 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

25 دیدگاه در “تفاوت آرکوپال و آیروپال [نکات مهمی که باید بدانید]

 1. Rahil emad گفت:

  چه جالب نمیدونستم آیرپال برای ایرانه تا الان فکر میکنم آیروپال اسم یه برند خارجیه حالا بهترین مارک آیروپال چیه؟

  1. shokufeh گفت:

   در واقع به گونه ای می توان گفت که نام آرکوپال های ایرانی آیروپال است ، برای شناخت بهترین مارک سرویس آرکوپال پیشنهاد می کنم مقاله زیر را مطالعه کنید.
   https://delavaa.com/the-best-brand-of-archopal-service/

  2. گلابتون گفت:

   آیروپال اسم برند شرکت ایرانیه مثل پارس اپال دسینی وغیره فقط طرح ورنگگلهاشون باهم متفاوته من دارم وراضی هم هستم یه دهسالی هست دارم استفاده میکنم الان طرح های خیلی زیبایی زدن وقیمت ۲۵پارچه اش بین ۵۲۰تا ۵۸۰است

 2. صحرا گفت:

  الان آذین اوپال چجوریه

  1. shokufeh گفت:

   آذین اوپال جزو بهترین برند های تولید کننده ظروف اوپال در ایرانه که از تنوع بالایی هم برخوردار هستند ، برای شناخت بهتر پیشنهاد می کنم مقاله بهترین مارک آرکوپال را مطالعه کنید.
   https://delavaa.com/the-best-brand-of-archopal-service/

   1. وفا گفت:

    اذین اوپال شیشه رنگیه که در اثر استفاده و شستشو و ضربه خیلی زود رنگ زیبا و چشم نوازشون رو از دست میدن و اصلا ارزش خرید نداره . بهتره کمی بیشتر هزینه کنید و ارکوپال اصل یا حتی ایرواپال ایرانی بخرید .

  2. گلابتون گفت:

   آذین قابل قیاس با ایروپال وپارس اپال نیست اون شیشه رنگیه

   1. ایرانی گفت:

    ممنونم ازمقاله خوبتون خیلی چیزها رو یاد گرفتم میتونم پز دانسته هام رو بدم

    1. parisa گفت:

     درود
     خوشحالیم از رضایت شما دوست عزیز

 3. داود گفت:

  تفاوت قیمت اوپال با چینی درچه حدود به درصد است
  در یک سرویس مشابه مثلآ

  1. پریسا گفت:

   چینی و ارکوپال دو جنس متفاوتند و مدل مشابه هم دیگه ندارن قیمت های متفاوتشون هم به عوامل مختلفی بستگی داره اغلب سرویس های چینی از آرکوپال گرون ترند اما گاهی سرویس های آرکوپالی داریم ک حتی از سرویس های چینی هم قیمتشون بالاتره

 4. Sanaz گفت:

  خیلی کاربردی بود من واقعا بین این دو تا مونده بودم ممنون

  1. پریسا گفت:

   خوشحالیم که تونستیم رضایت شما رو به همراه داشته باشیم

 5. حسین گفت:

  تازه فهمیدم اوپال ایران بهتره

  1. shokufeh گفت:

   ممنون از نظر شما

 6. بهترین یاب گفت:

  مطلب خوبی بود ممنون

  1. shokufeh گفت:

   ممنون از دیدگاه خوب شما

 7. شکوفه گفت:

  من اوپال آذین گرفتم یه بار استفاده کردم خط افتاد

 8. شکوفه گفت:

  من اوپال آذین گرفتم یه بار استفاده کردم خط افتاد۶۰۰ت خریدم

 9. فاطمه گفت:

  خیلی مقاله مفیدی بود ، ازتوون ممنون هستم
  خیلی منو کمک کرد تو انتخاب

  1. abolfazl گفت:

   خواهش میکنم.

 10. وصال گفت:

  سلام
  خیلی خوبه که تحقیق کردین ولی کاش یکم اطلاعات بیشتری کسب میکردین
  در اینکه همه اینها اوپال هستن شکی نیست
  ولی آیروپال نام برند شرکت مقصود مشهد هست که اولین کارخانه اوپال ایران نیست بلکه پارس اوپال همون کارخانه پردیس کاشان اولین کارخانه تولید اوپال هست که از پیشوند پارس استفاده کرده و تنها شرکتی هست که صادرات خوبی داره مخصوصا کشور کانادا و شرکت های دیگه هم از پیشوند خودشون استفاده میکنن
  برند دسینی کاملا ایرانی هست نه خارجی و داخل کارخانه مقصود به سفارش شرکت دسینی تولید میشه و خیلی از برند های دیگه که داخل کارخانه مقصود تولید میشن
  آذین اوپال در ابتدا با هدف تولید اوپال وارد بازار شد ولی متاسفانه نتونست با برند های دیگه رقابت کنه به همین دلیل وارد تولید شیشه های رنگی شد و فقط اسم اوپال رو به دلیل ثبت شرکت یدک میکشه
  و بهترین برند اوپال در گذشته توسط فرانسه و شرکت آرک کروک تولید میشد که بعد ها امتیاز اون به کشور امارات فروخته شد و نام برند به لومینارک تغییر کرد که متاسفانه هنوز از اسم فرانسه استفاده میکنن
  اکنون بهترین و با کیفیت ترین برند اوپال برند کورل آمریکاست که به هیچ عنوان نمیشکنه ولی متاسفانه یکم گرونه
  برند سومی که خیلی طرفدار پیدا کرد اوپال برمیولی اسپانیا بود که به خاطر تحریم ها دیگه وارد بازار ایران نمیشن و نمایندگی شرکت برمیولی در ایران کارخانه تولید اوپال گلدن اوپال رو تاسیس کرد که رقابت خوبی رو با برند ها ایرانی آغاز کرده
  تولید کننده های اوپال هیچ وقت هدفشون جایگزین شدن به چای چینی نبوده استفاده اوپال بدلیل سبکی و استحکام خوب برای مصرف روزمرگی طرفداران خودشو پیدا کرده و جایگزین ظروف پیرکس و بلور شده ولی هنوز هیچ ظروفی نتونسته جای چینی رو به عنوان ظروف مجلسی بگیره
  اوپال از ترکیب چینی و بلور استفاده نشده بلکه خاصیتی ما بین چینی و بلور داره و مواد تولید اون کاملا متفاوته و بیشتر به بلور نزدیکه
  بهترین روش برای خریدن اوپال خوب انتخاب اوپال هست که داخل کارخانه تولید کننده در کوره های خود کارخانه گل خورده باشن وبرند کارخانه پشت ظروف باشه
  متاسفانه شرکت های متفرقه اوپال های خام و بدون گل رو از برند های خوب خریداری میکنن و در کوره های متفرقه با دمای نا مناسب گل میزنن و همین باعث پایین اومدن کیفیت محصول میشه و برند متفرقه میزنن
  انتخاب اوپال ایرانی و خارجی به دو عامل بستگی داره اول قیمت مناسب اوپال ایرانی نسبت به خارجی هست
  دوم وجود تحریم ها که باعث کاهش واردات شده و هاشیه امنی برای تولید کننده های داخلی شده تا مشتری ها مجبور به خرید اوپال ایرانی بشن

  1. shokufeh گفت:

   سلام و درود ، ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیارمون قرار دادید . از نظر اکثریت مردم عادی که شناختی از ظروف اوپال ندارند آیروپال را آرکوپال ایرانی می نامند ، بدین جهت بیان شده است .

 11. Davidbok گفت:

  مرسسی

 12. هنگامه گفت:

  بسیار عالی ممنون ازتوضیحات شماچون میان این همه نام گم شده بودم تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.