بلاگ

قیمت سرویس چینی زرین درجه عالی 1401[بدون اطلاع نخرید!]

چینی زرین درجه عالی

قیمت چینی زرین چقدره ؟ چند سالی از شروع زندگی مشترک و زمانی که ظروف جهیزیه ایم را خریده بودم می گذشت . ظروف غذا خوری که داشتم دیگر دلم را زده بود . همگی سالم بودند اما دیگر حوصله مرا سر برده بودند . تصمیم داشتم که سرویس چینی دم دستی ام را عوض کنم . برای خرید سرویس چینی به مغازه ها و سایت های فروش آنلاین مراجعه کردم . موضوعی که به شدت ذهن مرا به خود مشغول کرده بود تفاوت قیمت سرویس چینی زرین درجه عالی و درجه یک بود .مغازه دار ها علت این تفاوت قیمت را تفاوت در درجه بندی چینی زرین دانستند. اما مگر می شود ؟ یک مدل از یک کمپانی آن وقت کیفیت های مختلف داشته باشد ؟

سرویس چینی زرین 102 پارچه غذاخوری ساکورا

سرویس چینی زرین 102 پارچه غذاخوری سورن

سرویس چینی زرین 28 پارچه غذاخوری اسپاتی

سرویس چینی زرین 102 پارچه غذاخوری ویلیج

پس از تحقیق و بررسی های بسیار متوجه شدم بله درست است برند چینی زرین ظروف چینی خود را در سه کیفیت درجه عالی ، درجه یک و معمولی یا درجه 3 تولید می کند . نکته دیگری که متوجه شدم این بود که تشخیص چینی زرین درجه عالی کار آسانی نیست و اگر تفاوت محصولات درجه عالی و محصولات درجه یک چینی زرین را ندانید شاید به کل نتوانید تشخیص دهید کدام درجه یک و کدام درجه عالی است . به همین دلیل تصمیم گرفتم تجربیات خودم را با شما در میان بگذارم تا شما نیز هنگام خرید محصولات چینی زرین بتوانید درجه بندی آن را از هم تشخیص دهید. پیشنهاد میکنیم دیگر برند های برتر چینی چون چینی تقدیس و چینی توس را هم مطالعه کنید .

درجه بندی چینی زرین

قیمت سرویس چینی زرین درجه عالی

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که از ما پرسیده می شود در مورد تفاوت قیمت سرویس چینی زرین درجه عالی و درجه یک می باشد ، در حقیقت برند چینی زرین انواع محصولات خود را در سه درجه کیفیت متفاوت نیز تولید می کند . معمولا بهترین کیفیت ظروف چینی زرین بر اساس درجه عالی تعیین می شود و مدل ظروفی که کمی از کیفیت پایین تری برخوردار هستند جزو دسته درجه یک شمرده می شود بدین ترتیب این موضوع کاملا بدیهی است که قیمت سرویس چینی زرین درجه عالی بیشتر از قیمت سرویس چینی درجه یک می باشد .

سرویس غذاخوری 26 پارچه آرکوپال مربع لب طلا

سرویس غذاخوری۲۶ پارچه آرکوپال مربع مورانو طرح سنگی

سرویس غذاخوری سرامیکی شش نفره 31 پارچه اوست طرح ماربل

سرویس غذاخوری 26 پارچه آرکوپال پیچ لب طلا

درجه بندی محصولات چینی زرین

همانطور که گفتم در هنگام بررسی سرویس های چینی متوجه شدم که برند چینی زرین محصولات خود را در چند درجه کیفی درجه بندی کرده است و بالا ترین کیفیت آن درجه عالی است . تفاوت قیمتی که در برخی فروشگاه ها با فروشگاه دیگر مشاهده میکردم نیز به همین دلیل بود . حال که با تفاوت قیمت سرویس چینی زرین درجه عالی و درجه یک آشنا شدید خب حالا به ادامه مطلب برویم تا با تفاوت درجه بندی چینی زرین نیز آشنا شویم .

چینی زرین درجه عالی

1. چینی زرین درجه عالی

تشخیص چینی زرین درجه عالی و درجه یک با کمی دقت شاید کار آنقدر سختی هم نباشد . راه اصلی تشخیص را که در ادامه برایتان میگویم اما باید بدانید که محصولات درجه عالی چینی زرین از لحاظ ساختار مواد اولیه تفاوتی با باقی درجات ندارد . تنها تفاوت در بازرسی نهایی و کنترل کیفیت آن است . سرویس های چینی زرین درجه عالی و درجه یک را با هم مقایسه کردم و متوجه شدم که درجه عالی بدون هیچ ایراد و لکی بود . اما ممکن بود بر روی ظروف چینی درجه یک به اندازه یک نقطه ریز از جنس خود چینی  وجود داشته باشد که واقعا اگر نمیدانستم چینی زرین چند درجه دارد اصلا قابل تشخیص نبود .

سرویس چینی زرین 108 پارچه غذاخوری سه اسلیمی

سرویس چینی زرین 102 پارچه غذاخوری هدیه طلایی

سرویس چینی زرین 35 پارچه غذاخوری سه اسلیمی

سرویس چینی زرین 102 پارچه غذاخوری ریوا طلایی

2. چینی زرین درجه یک

زمانی که ظروف چینی تولید می شوند برای بازرسی نهایی توسط کارشناسان می روند . ظروفی که بدون ذره ای ایراد و لک و زدگی هستند به عنوان ظروف درجه عالی و آن هایی که کمی مشکلات غیر قابل تشخیص دارند درجه یک دسته بندی می شوند . مارک پشت محصولات درجه یک متفاوت از درجه عالی زده می شود و در هنگام بسته بندی نیز بر روی بسته کلمه درجه یک درج می شود . قیمت سرویس چینی زرین درجه عالی بالاتر از درجه یک می باشد و از این نظر قیمت ظروف چینی درجه یک مناسب تر است و به همین علت ممکن است خریداران زیادی جذب آن شوند.

3. چینی زرین درجه 3

در حالت عادی چینی زرین فقط دو درجه کیفی دارد . درجه عالی و درجه یک ، اما گاهی محصولاتی هستند که ایرادشان کامل به چشم می آید و مشخص است که نمی توان دیگر در دسته بندی درجه یک قرارشان داد . آنگاه بر پشت این ظروف مارک چینی زرین به رنگ قرمز میخورد و به عنوان چینی زرین درجه سه وارد بازار می شوند . این دسته چینی از قیمت بسیار پایین ترین نسبت به درجه عالی و درجه یک برخوردار است . نمیتوان گفت که ایرادات آن را جز افراد متخصص باقی افراد متوجه نمی شوند . دیس و بشقاب هایی که گاه تاب دارند و یا ضاعده ای از جنس خود چینی دارند در این دسته قرار می گیرند .

درجه بندی چینی زرین

چگونه تفاوت درجه بندی چینی زرین را تشخیص دهیم ؟

پس از بررسی تفاوت قیمت سرویس چینی زرین درجه عالی و درجه یک حال باید بدانیم که این نوع ظروف را چگونه باید تشخیص دهید . برای تشخیص چینی زرین درجه عالی و درجه یک از هم کافیست نگاهی به جعبه و بسته بندی محصول بیاندازید . کمپانی چینی زرین برای احترام به حقوق مصرف کنندگان درجه بندی چینی زرین را بر روی جعبه آن ها مشخص می کند .

سرویس چینی زرین 102 پارچه غذاخوری سیلوین

سرویس چینی زرین 28 پارچه غذاخوری سپید صدف

سرویس چینی زرین 28 پارچه غذاخوری ویلیج

سرویس چینی زرین 27 پارچه غذاخوری وگاس اوریت

1. محصولات درجه عالی با برچسب سبز رنگ و عبارت درجه عالی و محصولات درجه یک با برچسب سفید رنگ و عبارت درجه یک مشخص می شوند .

بیشتر بخوانید
کیفیت جاروبرقی کنوود چطوره ؟[مدل های برتر با قیمت+مهم]

2. نکته دیگری که در مورد تشخیص چینی زرین درجه عالی و بررسی قیمت سرویس چینی زرین درجه عالی وجود دارد این است که مارک محصولات درجه عالی با رنگ مشکی بر پشت آن مشخص می شود و مارک محصولات درجه یک با رنگ سبز بر پشت ظروف چینی این برند مشخص می شود . برخی از مدل های چینی نیز که مشکلات واضحی دارند با عنوان درجه سه وارد بازار می شوند که با مارک قرمز رنگ بر پشت ظروف از بقیه تشخیص داده می شوند .

3. یکی دیگر از راه های تشخیص چینی درجه عالی که خیلی در مورد چینی های برند زرین کاربرد ندارد سبکی ظروف چینی است . ظروف چینی مرغوب و با کیفیت سبکند . البته محصولات چینی زرین به دلیل استفاده از جدیدترین متد روز دنیا برای ساخت ظروف همگی وزن سبکی دارند .

چینی زرین درجه عالی و درجه یک

تشخیص چینی زرین اصل

بعد از تشخیص درجه بندی چینی زرین و بررسی قیمت سرویس چینی زرین درجه عالی بهتر است به سراغ کیفیت ظروف چینی برویم .برای تشخیص کیفیت ظروف چینی چندین راه وجود دارد که در ادامه این مقاله آن ها را باهم بررسی می کنیم :

مورد توجه خانم های عزیز

به دنبال بهترین تخفیف ها و مطالب جذاب هستید؟

با زدن بر روی دکمه زیر وارد اینستاگرام ما شوید و از تخفیف های ویژه و مطالب ما استفاده نمایید.

1. خال و لک بر روی ظروف چینی زرین

ظروف چینی زرین که از کیفیت پایینی برخوردار باشند ممکن است بر روی آن ها لکه های مشکی رنگی وجود داشته باشند که به آن ها اصطلاحا خال گفته می شود ، در زمان خرید لازم است تا ظروف خود را به طور کامل بررسی کنید تا هیچ گونه لکه ای را بر روی آن ها مشاهده نکنید .

2. میزان سفیدی ظروف چینی زرین

اگر یک نمونه تقلبی چینی زرین را در کنار نمونه اصل چینی زرین قرار دهید متوجه خواهید شد که ظروف چینی زرین اصل از میزان سفیدی بالاتری برخوردار هستند و همچنین نسبت به ظروف چینی تقلبی شفاف ترند و از درخشندگی بالاتری برخوردار هستند .

سرویس چینی زرین 102 پارچه غذاخوری گل پامچال

سرویس چینی غذاخوری طرح رویال

سرویس چینی زرین 28 پارچه غذاخوری هدیه طلایی

سرویس چینی زرین 102 پارچه غذاخوری گلستان

3. وزن ظروف چینی زرین

یکی دیگر از معیار های تشخیص کیفیت ظروف چینی میزان وزن محصول است ، در واقع ظروف چینی اصل از وزن سبک و مناسبی برخوردار هستند ، البته قطر ظروف هم اهمیت دارد ، پس معیار وزن بر اساس قطر را فراموش نکنید.

تشخیص چینی زرین اصل

تفاوت چینی زرین درجه عالی و درجه یک در چیست ؟

خوب است بدانید که محصولات چینی زرین درجه یک و درجه عالی از لحاظ نوع و کیفیت مواد اولیه کاملا یکسان هستند و تفاوتی با یکدیگر ندارند . تفاوت در کنترل نهایی کیفی و سخت گیری در استاندارد هاست . سرویس های چینی درجه عالی پس از سختگیری و کنترل کیفی فوق العاده ایی حتی فراتر از استاندارد های تعیین شده بدون کوچکترین ایراد و با کیفیت کمی بالاتر از محصولات درجه یک وارد بازار می شوند . به همین دلیل قیمت سرویس چینی زرین درجه عالی بالاتر می باشد .

سرویس چینی زرین 27 پارچه غذاخوری موناکو

سرویس چینی زرین 28 پارچه غذاخوری کردوبا

محصولات درجه یک ممکن است دارای عیوب بسیار کوچک که افراد غیر متخصص قادر به تشخیص آن نیستند باشد . به همین دلیل میگوییم تشخیص درجه بندی چینی زرین ممکن است کمی مشکل ساز باشد. سرویس های چینی زرین درجه یک با قیمت مناسب تری وارد بازار می شوند و تنها تفاوتشان با درجه عالی در کنترل نهایی محصول است .

چینی زرین درجه عالی و درجه یک

نکاتی که قبل از خرید محصولات چینی زرین باید بدانید !

تا چند سال قبل کمد های مادران و مادربزرگ هایمان پر بود از ظروف گل دار با زمینه ساده که همگی واقعا ساخت چین بودند . اما با ورود یک برند ، که امروزه جزو موفق ترین های تولید ظروف چینی در ایران است ، به عرصه تولید ظروف چینی دیگر چینی های خارجی به خارج از گود فرستاده شدند و کم کم طراحی های مینیمال و ساده جای آن ها را گرفتند . برند چینی زرین یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان ظروف چینی در ایران  هستند که اکنون بسیاری از محصولاتش نیز به کشور های دیگر صادر می شود .

شاید کمتر کسی امروزه چینی زرین را نشناسد و یا ظروف آن را نداشته باشد . به خاطر این همه گیری لازم دانستم تا نکاتی را که باید قبل از خرید محصولات چینی زرین رعایت کنیم را برایتان بگویم . در ادامه همراه من باشید .

درجه بندی چینی زرین

1. انواع ظروف

شاید کمپانی چینی زرین جزو معدود برند هایی باشد که تقریبا همه اجناسش جور است و هر چه را شما بخواهید دارید . محصولات آن عبارتند از :

 • سرویس قاشق و چنگال
 • تنگ و لیوان
 • سرویس صبحانه و عصرانه
 • سرویس پیاله، قوری، ماگ، استکان و نعلبکی
 • کاسه‌های کوچک و بزرگ
 • سرویس کودک
 • ظرف پذیرایی
بیشتر بخوانید
نحوه پخت برنج در آرام پز چگونه است ؟ + دستور پخت کته و تهچین

درجه بندی چینی زرین در دو درجه اصلی  تقسیم بندی می شود که پیش از این راه های تشخیص چینی زرین درجه عالی و درجه یک را برایتان گفتم .

راهنمای خرید چینی زرین

2. بررسی قیمت سرویس چینی زرین درجه عالی و درجه یک

قیمت شاید مهم ترین مقوله ای باشد که نه در انتهای خرید بلکه در ابتدای خرید و پیش از انتخاب باید مد نظر خود قرار دهید . در ابتدا بودجه خودتان را مشخص کنید . شاید یک مدل را ببینید بپسندید و در آخر ببینید با بودجه شما همخوانی ندارد . شاید هم در ابتدا یک مدل را ببینید و بپسندید و به خاطر بحث قیمتی درجه یک آن را انتخاب کنید در حالی که می توانستید با بودجه خود درجه عالی بخرید . اما اگر از ابتدا بودجه خود را مشخص کنید راحت تر می توانید از بین گزینه های موجود به انتخاب بپردازید .

3. انتخاب رنگ و طرح

برخی از افراد طرح و رنگ ظروف چینی را با خانه خود ست می کنند و برخی دیگر با لوازم آشپزخانه . برخی دیگر نیز توجهی به ست خانه خود ندارند و بر اساس علاقه خود پیش می روند . هر طور که بخواهید انتخاب کنید و هر سلیقه ای که داشته باشید برند چینی زرین برای شما ظرف دارد و می تواند نظر شما را به گونه ای جلب کند . طرح و مدل ظرف‌های زرین برای سلیقه ‌های مختلف ارائه شده ‌اند ، از نقش‌ و نگار امروزی ‌‌تر تا کلاسیک و حتی نوستالژیک در چینی‌های زرین پیدا می شود .

4. تشخیص چینی زرین درجه عالی از درجه یک

همانطور که پیش از این نیز گفتم ممکن است به مغازه ای برای خرید محصولات چینی زرین مراجعه کنید و به شما یک قیمت بگوید و به مغازه بعدی بروید و ببینید که همان سرویس را با قیمتی بالاتر به عنوان چینی درجه عالی به شما معرفی می کند . اگر روش های تشخیص چینی زرین درجه عالی و درجه یک را ندانید ممکن است سرتان کلاه برود و پول چینی زرین از درجه عالی را بدهید ولی ظروف درجه یک تهیه کنید .

راهنمای خرید چینی زرین

5. گارانتی محصولات

نکته دیگری که پس از بررسی قیمت سرویس چینی زرین درجه عالی حتما باید در هنگام خرید محصولات چینی زرین به آن دقت کنید آن است که محصولات این برند همگی گارانتی شده اند و از تاریخ فروش به مدت 12 ماه می توانید از خدمات پس از فروش چینی زرین بهره ببرید . درصورتی‌ که ظرفی شکسته به‌دستتتان برسد، یا ایراد کیفی داشته باشد، یک بار آن‌ را برای شما عوض می‌کنند. یادتان باشد پیش از این ‌که از سرویس استفاده کنید، برای گارانتی اقدام کنید.

نکته :این را هم بگوییم که فقط سرویس ‌ها شامل گارانتی هستند و اگر کاسه و بشقاب جداگانه خریده‌ باشید ، گارانتی به شما تعلق نمی ‌گیرد .

درجه بندی چینی زرین

سوالات متداول

محصولات چینی زرین را می توان درون ماشین ظرفشویی قرار داد ؟

چینی زرین برای تولید محصولات چینی خود از یک تکنولوژی جدید استفاده میکند. این تکنولوژی که به تکنولوژی داخل لعابی معروف است مقاومت ظروف چینی را تا چندین برابر افزایش می دهد و سبب می شود شما بدون نگرانی بتوانید از این دسته ظروف در ماشین ظرف شویی و مایکروویو استفاده کنید . این ظروف برای استفاده روزمره بسیار مناسبند و می توانید بدون نگرانی از پاک شدن نقوش یا رنگ پریدگی آن ها را درون ماشین ظرفشویی به طور روزانه قرار دهید .

بهترین مارک ظروف چینی کدام است ؟

با توجه به محبوبیت ایرانیان نسبت به ظروف چینی برندهای گوناگونی هستند که شروع به تولید ظروف چینی کرده اند اما اگر قرار باشد بهترین مارک ظروف چینی و محبوب ترین را بگوییم به طور قطع می توان گفت که مارک چینی زرین در صدر قرار دارد .

قیمت سرویس چینی زرین درجه عالی بیشتره یا درجه یک ؟

ظروف چینی درجه عالی با توجه به سخت گیری های کیفی که روی آن اعمال می شود نسبت به ظروف چینی درجه یک و درجه سه کمی از قیمت بالاتری برخوردار هستند ، اما در کل تفاوت چندان عمده ای در قیمت درجه بندی چینی زرین وجود ندارد .

قیمت چینی زرین درجه یک چگونه است ؟

همانطور که پیش تر گفتیم تفاوت چندان عمده ای در رنج قیمتی درجه بندی چینی زرین وجود ندارد ، اما ظروف چینی زرین درجه یک از قیمت پایین تری نسبت به ظروف چینی درجه عالی  برخوردار هستند .

رنگ مارک پشت چینی زرین نشانگر چیست ؟

همانطور که پیش تر هم گفتیم چینی زرین برای درجه بندی محصولات خود از رنگ مارک های متفاوتی استفاده کرده است ، رنگ مارک چینی زرین درجه عالی به رنگ مشکی است اما رنگ مارک چینی زرین درجه یک به رنگ سبز است . البته رنگ مارک را نباید با رنگ برچسب اشتباه گرفت .

نمایندگی چینی زرین در کجاست ؟

همانطور که گفتیم چینی زرین از محبوب ترین برندها در ایران است به همین دلیل در جای جای ایران بزرگ نمایندگی های گوناگونی دارد ، شما تنها با یک سرچ ساده در رابطه با نمایندگی چینی زرین می توانید آدرس نمایندگی های چینی زرین در شهر خود را به راحتی پیدا کنید .

4.1/5 - (49 امتیاز)

2 دیدگاه در “قیمت سرویس چینی زرین درجه عالی 1401[بدون اطلاع نخرید!]

 1. حجتی گفت:

  مارک چینی زرین به رنگ آبی درجه چند است؟

  1. shokufeh گفت:

   برند چینی زرین انواع ظروف با طرح و رنگ آبی را روانه بازار می کند لازم است تا شما نام مدل محصول را مشخص کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.