بلاگ

نحوه پخت برنج در آرام پز چگونه است ؟ + دستور پخت کته و تهچین

نحوه پخت برنج در آرام پز چگونه است

نحوه پخت برنج در آرام پز چگونه است ؟ ، طرز استفاده از آرام پز چگونه است ؟ ، طرز استفاده از آرام پز پارس خزر چگونه است ؟ و … اگر این دسته قبیل از پرسش ها در ذهن شما ایجاد شده است و طرز استفاده از آرام پز را نمی دانید هیچ جای نگرانی نیست زیرا در این مقاله قصد بررسی همین مسئله را داریم و می خواهیم به شما نحوه پخت برنج در آرام پز را به شما علاقمندان آموزش بدهیم. یکی از ساده ترین راه ها برای پخته کردن برنج می شود به استفاده از دستگاه آرام پز اشاره کرد. همچنین ما مقاله ای در ارتباط با نحوه استفاده از پلوپز دیجیتال ، طرز استفاده از پلوپز چند کاره نیز نوشته است که می توانید آن با کلیک کردن بر روی نوشته به مطالعه و بررسی آن بپردازید.

پلوپز-آرام پز پارس خزر مدل RCSC101

آرام پز میگل مدل GSL 180

آرام پز متئو مدل MSL 15

آرام پز سنکور مدل SPR 5500SS

بهتر است برای درست کردن برنج از پلوپز استفاده بکنید به دلیل آنکه ممکن است نتیجه ی خوبی از پختن برنج در آن حاصل نشود. بیش تر برای درست کردن خورشت و برای جا افتادن غذاهای خورشتی از آرام پز استفاده می کنند زیرا دیواره های آن مانع از بخار شدن آب می شود اما به علت درخواست های زیاد شما تصمیم به گذاشتن آموزش پخت برنج در آرام پز را با شما تهیه کرده ایم با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

نحوه پخت برنج در آرام پز چگونه است

طرز استفاده از آرام پز چگونه است ؟

مرحله ی اول : برنج خود را آب کشی بکنید

اگرچه شما می توانید برنج را بدون اینکه آب بکشید ، درون آرام پز بریزید اما بهتر است اینکار را نکنید زیرا برخی از برنج ها درون خود دارای سنگ های ریز کوچک می باشند و برخی از برنج ها به دلیل آنکه دارای دانه های شکسته می باشند مقدار زیادی نشاسته را از خود آزاد می کنند و به همین دلیل بهتر است آن را آبکشی بکنید.

آرام پز فلر مدل SL-163W

آرام پز میگل مدل GSL 150

نحوه ی آب کشیدن برنج : ابتدا برنج را در کاسه ای بریزید و سپس آب را درون آن بریزید و پس از اضافه شدن آب آن را به خوبی به هم بزنید و بعد آب آن را خالی بکنید و دوباره 3 تا 4 بار این کار را تکرار بکنید تا به خوبی نشاسته ها ، آفت کش ها و سنگ ریزه های برنج بر روی سطح آب بیایند و برنجی یکدست به شما تحویل بدهند.

بیشتر بخوانید
نیکسان ساخت کجاست ؟ [لوازم خانگی niksun خوبه بخرم؟]

مرحله ی دوم : برنج را در آرام پز بریزید

پس از آنکه برنج را به اندازه تعداد نفرات پیمانه کردید و مرحله ی آبکشی را انجام دادید لازم است تا برنج را درون آرام پز بریزید. برخی از آرام پز ها خود دارای پیمانه ای می باشند که گنجایش آن برابر با 180 میلی لیتر و یا 3/4 پیمانه ی استاندارد می باشد.

مرحله ی دوم : برنج را در آرام پز بریزید

مرحله ی سوم : آب را اندازه بگیرید و آن را به آرام پز اضافه بکنید

بسیاری از آرام پز ها این پیشنهاد را می کنند تا از آب جوشیده شده استفاده بکنید اما حتما لزومی به این کار نیست و می توانید از آب سرد شیر آب نیز استفاده بکنید. میزان آبی که احتیاج است به آن اضافه بکنید می شود به نوع برنج ، تعداد پیمانه ای استفاده کرده اید و مدل برنجی که استفاده می کنید بستگی دارد. بهتر در دفعات ابتدایی به صورت آزمون خطا چند بار برنج را در آرام پز درست بکنید تا روند و رویه کار دستتان بیایید. اگر برنج بسته بندی شده تهیه کرده اید ممکن است دستور العمل و میزان آبی که احتیاج است به آن اضافه بکنید بر روی بسته بندی آن نیز درج شده باشد.

آرام پز فلر مدل RC 25 D

آرام پز سنکور مدل SPR 4000BK

پلوپز-آرام پز پارس خزر مدل RCSC271

آرام پز جی پاس مدل grc4325

در صورتی که دوست داشته باشید ، می توانید تا 30 دقیقه برنج را خیس بکنید : انجام اینکار ضروری نیست اما اگر اینکار را انجام بدهید زمان دم کشیدن برنج کاهش می یابد ، البته این نکته لازم به ذکر است اگر برنج مدت زمان در آب بماند سبب می شود تا برنج در زمانی که آن را دم می کنید.

بیشتر بخوانید
بهترین قابلمه راکلند جدید [قبل از اطلاعات خود را بالا ببرید]

مرحله ی چهارم : قابلیت ها و ویژگی های آرام پزی که دارید را بررسی بکنید

برخی از آرام پز ها دارای ویژگی های خاصی همانند پخت خودکار ، منوی پخت غذا و ….. را دارا می باشند و اما برخی دیگر تنها دارای دکمه ی خاموش و روشن و دکمه ای برای تنظیم حرارت را دارا می باشند. بهتر است ابتدا دستورالعمل استفاده از آرام پز را به خوبی مطالعه بکنید و با ویژگی های بخصوص دستگاه های آرام پزی که دارید آشنا بشنوید.

مرحله ی چهارم : قابلیت ها و ویژگی های آرام پزی که دارید را بررسی بکنید

مرحله ی پنجم : پخت برنج را شروع بکنید

حال که تمام مراحل گفته را انجام دادید کافی است تا دستگاه آرام برقی که دارید را به برق بزنید و منتظر بمانید. زمانی که فرایند پخته شدن غذا تمام شد دستگاه آرام پز همانند توستر صدا می دهد و شما را از پایان فرانید پخته شدن برنج ، کته و … نیز آگاه می سازد .

مرحله ی ششم : قبل از باز کردن درب به آن استراحت بدهید

انجام دادن این مرحله الزامی نیست و اختیاری می باشد اما بهتر است تا چند دقیقه پس از به صدا در آمدن دستگاه آرام پز آن را از برق بکشید و به مدت دقیقه درب آن را نیز باز نکنید تا اگر برنجی به دیواره های بدنه ی آرام پز چسبیده باشد از آن جدا بشود. تا زمان در آوردن برنج به صورت قالبی از دستگاه آرام پز دچار مشکل نشوید.

مرحله ی ششم : قبل از باز کردن درب به آن استراحت بدهید

بررسی سوالات متداول شما

طرز تهیه برنج در پلوپز فلر چگونه است ؟

طرز تهیه برنج در پلوپز فلر هیچگونه فرقی با تهیه برنج در آرام پز ندارد و روش های پخت برنج در این دو دستگاه به یک صورت می باشد و شما می توانید برای پختن برنج در دستگاه پلوپز از همین دستور تهیه و پخت برنج نیز استفاده بکنید.

طرز استفاده از آرام پز چگونه است ؟

برای یادگیری طرز پخت برنج در پلوپز می توانید متن این مقاله را مطالعه بفرمایید و نحوه استفاده از دستگاه آرام پز را آموزش ببینید.

بهترین مارک آرام پز در بازار چی بخرم ؟

از بهترین مارک های آرام پز موجود در بازار می شود به برند هایی همچون ، پارس خزر ، آرام پز فلر ، و… نیز در بازار اشاره کرد که بسیار محبوب می باشد.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.