نحوه تشخیص ظروف چینی اصل [آگاه باشید چینی تقلبی نخرید]

دی 26, 1399
بلاگ
تشخیص ظروف چینی اصل

قطعا میدانید که یکی از بهداشتی ترین و بهترین جنس ظروفی که در بازار وجود دارد متعلق به ظروف چینی می باشد البته جمله درست این است که بگوییم بهداشتی ترین ظروف موجود در بازار ظروف چینی اصل می باشند نه ظروف چینی تقلبی !!! امروزه سو استفاده گران بسیاری هستند که با توجه به محبوبیت ظروف چینی نمونه هایی از ظروف چینی تقلبی که در ساختار آن ها از نوعی مواد نامناسب استفاده می کنند و بدین طریق سطح کیفیت را پایین می آورند و متریال ها و مواد اولیه ارزان مصرف می کنند تا با شیوه هایی مانند زیباتر نشان دادن ظروف ، فروش با قیمت بسیار پایین تر و …. مردم را جذب خود کنند . پس چه بهتر است تا ما نحوه تشخیص ظروف چینی اصل را بیاموزیم و نگذاریم تا این سواستفاده گران به هدف خود برسند.

در ادامه نکاتی از ظروف چینی را در اختیار شما قرار خواهیم داد که هیچ فروشنده ای این اطلاعات را فاش نخواهد کرد ، البته اگر با خواندن این مطلب موفق به خرید بهترین ظروف چینی برای خود نشدید پیشنهاد می کنم مطالب راهنمای خرید سرویس چینی و همچنین بهترین مارک سرویس چینی را مطالعه کنید .

تشخیص ظروف چینی اصل

نحوه تشخیص ظروف چینی اصل از تقلبی

برای تشخیص ظروف چینی اصل از تقلبی راه ها و روش هایی وجود دارد که در ادامه آنان را بررسی خواهیم کرد .

1. میزان سفیدی و شفافیت ظروف چینی

حتما در زمان خرید باید این نکته را بررسی کنید ، ظروف چینی اصلی که از کیفیت خوبی هم برخوردار هستند باید کاملا سفید و یکدست و به خصوص از شفافیت بالایی هم برخوردار باشند . در حقیقت ظروف چینی تقلبی کاملا سفید نیستند و رنگ سفید آن ها ممکن است کمی مایل به خاکستری روشن و یا کرم و شیری باشد . قطعا وقتی دو نوع ظرف چینی اصل و تقلبی را در کنار هم قرار دهید متوجه تفاوت رنگ فاحش آن ها می شوید .در میان برند های ایرانی تولید کننده ظروف چینی ظروف سری شهرزاد چینی زرین از همه سفید تر و شفاف تر هستند.

میزان سفیدی و شفافیت ظروف چینی

2. وزن بر اساس قطر ظروف چینی اصل

قطعا استفاده از ظروف سبک تر راحت تر است به همین منظور اکثر خانوم ها به دنبال ظروفی هستند که وزن بالایی نداشته باشند تا استفاده راحت تری داشته باشند . فرمول وزن را می توان یکی از مهم ترین نکات در نحوه تشخیص ظروف چینی اصل از تقلبی دانست . البته در رابطه با ظروف چینی اصل نمی توان گفت که هر ظروفی که از وزن کمتری برخوردار باشند اصل هستند . بلکه باید معیار وزن براساس ضخامت و قطر را در نظر گرفت . به عنوان مثال برای زیبایی بر روی برخی از ظروف چینی برجستگی هایی طراحی شده است که باعث وزن سنگین تر آن ها و قطر بیشتر آن می شوند .پس هرگاه قرار بود قبل از خرید وزن ظرفی را ملاک خود قرار دهید حتما معیار وزن براساس قطر و ضخامت را مد نظر خود قرار دهید .

 وزن بر اساس قطر ظروف چینی اصل

3. وجود خال و لک بر روی ظروف چینی

در نحوه تشخیص ظروف چینی اصل و تقلبی معیار دیگری هم وجود دارد که آن وجوو خال و لک بر روی ظروف چینی اصل است . شاید با توجه به معیار اول یک محصول کاملا سفید و شفاف باشد اما بر روی آن خال و لک هایی وجود داشته باشد و یا حتی ممکن است فرو رفتگی های بر روی ظروف وجود داشته باشد . در حقیقت این معیار را می توان اصلی ترین عامل در تشخیص ظروف چینی دانست ، در برخی از ظروف با توجه به نقش و نگار ها و رنگ بندی هایی که وجود دارد ممکن است کاملا سفید نباشند . ظروف چینی که از با کیفیت ترین متریال ها و مواد اولیه ساخته شده باشد بدون هیچ گونه فرورفتگی و یا بدون هیچ گونه خال و لک هستند و کاملا صیقلی شفاف هستند .

 وجود خال و لک بر روی ظروف چینی

4. عبور نور از ظروف چینی اصل

با در نظر گرفتن این معیار می توان معیار وزن و قطر را هم بررسی کرد . ظروف چینی که بتواند نور را از خود عبور دهد قطعا از ضخامت و قطر کمی برخوردار هستند . برخی از ظروف با توجه به ضخامت و قطری که دارند نمی توانند نور را از خود عبور دهند به همین دلیل نمی توان گفت که هر ظروفی که نور را از خود عبور دهد اصل است. اما در کل این نکته را حتما در هنگام خرید به یاد داشته باشد که ظروف چینی که بتواند نور را از خود عبور دهد حتما اصل هستند .

 عبور نور از ظروف چینی اصل

نتیجه کلی

برای خرید ظروف چینی بهتر است تا حتما برندهای برتر روز را بررسی کنید و به دنبال برترین برند ها و مارک ها بروید ، البته از تجربیات دیگران هم می توانید استفاده کنید. اما این نکته را حتما در نظر داشته باشید بهتر است ظروف چینی را تهیه کنید که بعد از مدتی استفاده از آن از خرید خود پشیمان نشوید . قطعا ظروف چینی اصل از مقاومت و دوام خوبی برخوردار خواهند بود و اگر مطابق با سلیقه شما خریداری شوند قطعا تا سال ها می تواند برای شما کار کند .

نحوه تشخیص ظروف چینی اصل

ویژگی های ظروف چینی اصل

  1. ظروف چینی اصل از کیفیت بالایی برخوردار هستند .
  2. این نوع ظروف علاوه کیفیت شفافیت خوبی هم دارند و در صورت استفاده های مداوم کدر نمی شوند .
  3. ظروف چینی اصل از نظر بهداشت تضمین شده هستند و به گونه ای در صوت استفاده از آنها سلامت شما تضمین می شود .
  4. ظروف چینی اصل قابلیت شست و شوی درون ماشین ظرفشویی را دارا می باشند ، اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که برخی از ظروف چینی با توجه به طراحی که دارند ممکن است هنگام استفاده از آن ها درون ماشین ظرفشویی و مایکروویو دچار آسیب بشوند ، البته ظروف چینی که قابلیت استفاده در ظرفشویی و مایکروویو را داشته باشند قطعا بر پشت بسته بندی این محصول برچسب استفاده وجود دارد .
  5. برخی از ظروف چینی اصل همراه با ضمانت و گارانتی و خدمات پس از فروش را البته طی شرایطی را فراهم آورده اند .
  6. ظروف چینی اصل معمولا از قیمت بالاتری برخوردار هستند .
  7. هیچ گونه خال و لکه و فرورفتگی بر روی ظروف چینی اصل وجود ندارد و کاملا سطح صیقلی و یکدستی دارند .
نحوه تشخیص ظروف چینی اصل
چگونه ظروف چینی تقلبی را از ظروف چینی اصل تشخیص دهم ؟

برای نحوه تشخیص ظروف چینی اصل و تقلبی راهکار هایی وجود دارد از جمله می توان به میزان سفیدی ، نبود خال و لک ، شفاافیت ، وزن و … اشاره کرد .

ظرف چینی تقلبی چه خصوصیات و ویژگی هایی دارد ؟

ظروف چینی تقلبی ویژگی های زیادی مانند شفافیت بالا ف مقاومت و دوام خوب و … دارد که در این مطلب تمام ویژگی ها را بررسی کرده ایم .

آیا وجود خال بروی ظروف چینی عادی است ؟

برای برخی از ظروف بی کیفیت عادی است اما در رابطه با ظروف چینی اصل و باکیفیت نباید خال و لکه ای وجود داشته باشد .

4.6/5 - (22 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.