تشخیص بوش اصل المان چگونه است؟ [5 راه حل واقعی و مطمئن]

تیر 5, 1401
بلاگ
تشخیص بوش اصل المان

محصولات بوش اصل آلمان را چگونه تشخیص دهیم ؟ بهترین راه تشخیص بوش اصل المان چیه ؟ قطعا شما هم برند بوش را میشناسید ، در حقیقت برند بوش را می توان یکی از معروف ترین برند های بازار لوازم خانگی نیز معرفی کرد . اما متاسفانه با توجه به معروفیت زیاد محصولات خانگی بوش نمونه محصولات تقلبی از این برند زیاد تولید می شوند و انواع این محصولات تقلبی که توسط سودجویان تولید شده است در بازار نیز وجود دارند ، اما خوب این محصولات تقلبی را تا جای ممکن شبیه به محصولات اصلی بوش می سازند و از این رو انتخاب محصولات اصل و یا تشخیص محصولات اصل آلمان کار بسیار پیچیده و سختی می باشد حتی متاسفانه در برخی از موارد وجود محصولات تقلبی بوش باعث شده تا خیلی از افراد از خرید برند بوش پشیمان شوند و ترجیح می دهند تا از برند های دیگر خریداری کنند .

اما نگران نباشید در اینجا ما به شما چند راه حل اساسی که به کمک آن می توانید نمونه محصولات اصل بوش از نمونه محصولات تقلبی را تشخیص دهید را بهتون آموزش می دهیم !

پیشنهاد میشه دیگر مطالب در مورد جاروبرقی بوش ، چرخ گوشت بوش و گاز صفحه ای بوش را بخوانید .

زمان تخمین زده شده مطالعه: 7 دقیقه

تشخیص بوش اصل المان

معرفی و بررسی راه های تشخیص بوش اصل آلمان :

1. بررسی کارتن و بسته بندی محصول

اولین عامل بررسی کارتن و بسته بندی محصول می باشد . معمولا محصولات اصل بوش دارای بسته بندی محکم و مرتب و کارتن تمیز می باشند اما نبود کارتن درست حسابی و نداشتن بسته بندی شرکتی یکی از شیوه هایی است که معمولا کلاه برداران و افراد سودجو با گفتن دروغ هایی جون پاره شدن کارتن در حمل و نقل و جا به جایی سعی در گول زدن افراد دارند و نمونه محصولات تقلبی را با این توجیهات به فروش می رسانند .

2. چسباندن برچسب برند بوش بر روی مدل محصولات تقلبی

یکی دیگر از حقه های فروشندگان تقلبی این است که برچسب برند بوش را جعل کرده و آن را بر روی محصولات تقلبی می چسبانند، در واقع به فرض مثال ماشین های لباسشویی در بازار وجود داشت که نام برند و کارخانه تولیدی آن ها نیز مشخص نبود در این حا با چسباندن برچسب BOSCH به این لباسشویی ها آن ها را با نام بوش به فروش می رسانند .

راه حل : در ان جا برای اطمینان خاطر خود بهتره در ابتدا به سراغ بررسی برچسب و شماره سریال آن برویم . دو برچسب بر روی ماشین لباسشویی وجود داره که باید محتوای هر دو را چک کنید تا با یکدیگر مطابقت داشته باشند . اقدام بعدی این است که نام مدل ماشین ظرفشویی مد نظر را در سایت های برند بوش جستجو کنید و سپس مطمئن شوید که محصول مورد نظر جزو محصولات تولیدی برند بوش نیز باشد .

3. تشخیص بوش اصل المان به کمک کد های مرسوم

امکان تشخیص محصول تقلبی بوش از اصل به کمک این روش نسبت به دو روش قبلی که برایتان شرح دادیم حرفه ای تر بوده است و در حقیقت به گفته عده ای از افراد این روش از سوی خود شرکت بوش نیز تایید شده است . در حقیقت تمامی لوازم خانگی بوش دارای کدی که معمولا به آن کد E.Nr گفته می شود هستند . این کد در حقیقت شماره مدل دستگاه را به شما نشان می دهد . به غیر از این کد ، کد دیگر به نام کد FD نیز وجود دارد که در این جا بهتون میگیم چگونه می توانید از این روش استفاده کنید :

راه تشخیص : بر روی محصول مورد نظر به دنبال این دو کد باشید . اگر این دو کد بر روی محصولات بوش وجود نداشت بدانید که محصول مورد نظر تقلبی بوده است .پس از آن که کد مورد نظر را پیدا کردید حال این دو کد را در داخل خود سایت بوش جستجو کند . در صورتی که این کد ها صحیح باشد . مدل و تمام مشخصات محصول مورد نظر که در داخل سایت جستجو شده است باید با مشخصات و مدل محصولی که کد آن را وارد کرده اید مطابقت کامل داشته باشد . در صورت مطابقت مدل و محصول مورد نظر اصل بوده و ساخته خود شرکت بوش می باشد .

تشخیص بوش اصل المان

4. بررسی لوگوی برند بوش برروی محصولات

راه دیگری که در این جا می توانیم بررسی کنیم تشخیص بوش اصل المان به کمک بررسی لوگو می باشد . متاسفانه کلاهبرداران و افراد سودجو به واسطه راه و روش های مختلفی سعی می کنند تا افراد را گول بزنند ، یکی دیگر از کارهایی که معمولا انجام می دهند چاپ لوگوی برند های معتبر می باشند و حتی برچسب و کارت های گارانتی شرکت بوش را هم چاپ می زنند و به سادگی با این شیوه ها می توانند افراد را ترغیب به خرید کنند .

راه تشخیص : حال با وجود این لوگو ها چگونه تشخیص بدیم محصولی اصله یا فیک ؟ توجه داشته باشید که برچسب اصلی مارک بوش به هیچ عنوان به کمک ناخن کنده نمی شود . اما معمولا مدل های تقلبی برچسب آن ها کنده می شود . در کل توصیه می کنیم که بررسی لوگو و برچسب آن را به ملاک اصلی برای تشخیص اصل یا فیک بودن محصول در نظر نگیرید .

نکته : شرکت هایی چون بوش ، آ ا گ و یا جنرال الکتریک پرچم کشور خود را بر روی محصولات نصب نمی کنند .
پس اگر نمونه محصولات بوش دیدید که بر روی محصول آن ها پرجم کشور سازنده وجود داشت بدانید که فیک و تقلبی است .

اما این روز ها با وجود حکاکی های لیزری تشخیص اصل و تقلبی بودن برند بوش به کمک این روش کار بسیار سختی بوده است .

5. بررسی برخی از فناوری های خاص این محصولات

در رابطه با دستگاه های بزرگ برقی خانگی چون ماشین ظرفشویی ها و ماشین لباسشوی ها مشخصات محصول مورد نظر را با ویژگی هایی که بر روی برچسب روی دستگاه مشخص کرده اند را بررسی کنید . به عنوان مثال اگر محصول مورد نظر دارای قابلیت چرخش 360 است مطمئن شوید که همچنین ویژگی های و همچین ماشین لباسشویی در سایت بوش با همچین مشخصاتی را دارا باشد .

نکته دیگه اینه که برخی از محصولات بوش دارای مشخصات و ویژگی های خاصی هستند. به عنوان مثال ماشین ظرفشویی های بوش دارای فناوری Glass protection technology و یا دارای سنسور تشخیص Load Sensor می باشند .

محصولات بوش ساخته شده در آلمان و ترکیه چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟

در رابطه با این موضوع خیلی از افراد بر این عقیده هستند که محصولات بوش تنها ساحت آلمان بوده و نمونه محصولاتی که در ترکیه ساخته می شود غیر اصل و تقلبی بوده اند که در رابطه با این موضوع باید بیان کنیم که برخی از محصولات بوش چون ماشین لباسشویی و ظرفشویی بوش نیز در ترکیه هم ساخته می شوند و معمولا با توجه به آن که هزینه های حمل و نقل و هم هزینه های کارگر کمتر می باشد از این رو محصولات بوش که در ترکیه ساخته می شوند از قیمت پایین تری برخوردار بوده اند .

طبق گفته کارشناسان محصولات بوش ساخته شده در آلمان و ترکیه از نظر کیفیت ساختاری تفاوتی با یکدیگر ندارند ، اما با این حال در برخی از امکانات و مشخصات با یکدیگر متفاوت هستند .

نکته دیگر که لازم به بررسی است در رابطه با این موضوع است که معمولا جدیدترین و به روز ترین مدل ها ابتدا در آلمان تولید می شوند و پس از آن و بعد از گذشت مدت زمانی محصولات و همچنین تکنولوژی های ساخت آن به ترکیه نیز منتقل می شوند .

بهترین راه تشخیص اصل بودن محصولات بوش چیست ؟

در این جا راه های اساسی برای تشخیص محصولات بوش اصل از نمونه های تقلبی را برای شما شرح داده ایم ، سعی کنید به کمک راه های حرفه ای تر که بیان کردیم ملاک تشخیص قرار دهید .

محصولات بوش ساخت ترکیه تقلبی هستند ؟

خیر ، نمونه محصولات بوش ترکیه تقلبی نبوده اند و اصل هستند .

کدوم محصولات نمونه های تقلبیش بیشتره ؟

در کنار همه محصولات بوشنمونه های فیک و تقلبی زاید دارند اما بیشتری تمرکز باید بر روی تشخیص لباسشویی ها ، ظرفشویی ها و جاروبرقی های بوش و.. باشد .

3.7/5 - (12 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.