جدول مصرف برق کولر گازی [مقایسه با مصرف برق کولر آبی 1401]

آبان 9, 1400
پیشنهاد سردبیر
مقایسه مصرف برق کولر آبی و اسپیلت

اگر قصد خرید کولر آبی و اسپلیت را دارید ، اما از نظر مصرف برق نمی دانید باید ما بین این دو مدل کدام یک را انتخاب کنید در ادامه ی این مقاله همراه من باشید زیرا قصد داریم به بررسی مقایسه جدول مصرف برق کولر گازی و مصرف برق کولر آبی و اسپیلت بپردازیم و به پرسش هایی در ارتباط با این موضوع پاسخ بدهیم. کولر های گازی یا همان اسپلیت هرکدام دارای ویژگی هایی می باشند که آن ها را از یکدیگری متمایز می کند که در ادامه به بررسی این تفاوت ها هم نیز خواهیم پرداخت . همچنین مقاله ای در ارتباط با کولر گازی گری ساخت کجاست ؟ و از کجا بفهمیم کولر آبی چند هزار است؟ نیز نوشته شده است که می توانید آن ها را بخوانید و اطلاعات بیش تری در ارتباط با این موضوع ها به دست آورید.

شاید برای شما این سوال پیش بیایید که علت نام گذاری آن ها بر چه اساسی می باشد ، در ارتباط با این موضوع باید بگوییم از دلایل نامگذاری کولر آبی می شود به نحوه ی عملکرد این دستگاه اشاره کرد که به وسیله ی آب هوا را خنک می کند و علت نامگذاری کولر های گازی به این دلیل می باشد که این مدل از کولر ها به دلیل استفاده از نوعی گاز که باعث می شود هوا سرد بشود. این نام را اذعان خود کرده است.

زمان تخمین زده شده مطالعه: 11 دقیقه

مقایسه مصرف برق کولر آبی و اسپیلت

بررسی جدول مصرف برق کولر گازی

در زمان خرید کولر گازی یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که از ما معمولا پرسیده میشود در رابطه با مصرف برق کولر گازی مد نظر می باشد . پس بیایید باهم همه چیز در مورد مصرف برق کولر گازی ها را بررسی کنیم . کولر گازی ها به دو دسته T1 و T3 نیز تقسیم می شوند . مدل کولر هایی که در دسته T1 قرار میگیرند بیشتر برای آب و هوای معتدل کاربرد دارند و مدل کولر هایی که در دسته T3 قرار میگیرند برای مناطقی با آب و هوای گرم و سوزان و خشک کاربرد دارند .

برای آن که بتوانید میزان مصرف برق کولر مورد نظرتونو محاسبه کنید لازمه تا طبق فرمول زیر عمل کنید :

(تعرفه برق × مدت زمان استفاده در 24 ساعت × 30 روز ماه × مصرف برق کولر گازی بر حسب کیلووات بر ساعت)

در کل در مقایسه با کولر آبی ها باید بیان کنیم که میزان مصرف برق کولر گازی ها در مقایسه با مصرف برق کولر آبی ها حدودا 5 برابر بیشتر است .

مدل کولر گازی های اینورتر دار معمولا نسبت به کولر گازی های ساده و معمولی میزان مصرف برق بهتری دارند . به همین دلیل است که اکثرا توصیه می کنند برای خرید کولر گازی به دنبال مدل های اینورتر دار آن ها باشید .

به عنوان مثال میزان مصرف برق کولر گازی 12 هزار چقدر است ؟

کولر گازی 12 هزاری که تقریبا در روز حدود ده ساعت روشنه چه میزان مصرف برقی در طول یک ماه دارد ؟
طبق همان معادله ای که بیان کردیم باید بگوییم که میزان مصرف برق کولر گازی 12 هزار تقریبا در حداقل به اندازه 16800 تومان و در حداکثر به اندازه 126000 تومان می باشد . پس در این جا نمی توانیم جدول واضحی از میزان مصرف برق کولر گازی ها با ظرفیت های مختلف را بیان کنیم چرا که این هزینه برق به عوامل مختلفی چون نوع کولر شما ، مدت زمان روشن بودن و استفاده از آن در شبانه روز ، محلی که کولر خود را نصب می کنید و … نیز بستگی دارد .

بررسی جدول مصرف برق کولر آبی

در رابطه با بررسی جدول مصرف برق کولر گازی هرچه بود بیان کردیم حال ببینیم جدول مصرف برق کولر آبی چجوریه ؟در رابطه با کولر آبی ها باید بیان کنیم که اگر مستقیما بخواهیم مصرف برق کولر آبی ها را ذکر کنیم می توان این گونه بیان کرد که میزان مصرف برق یک کولر آبی با توان 600 وات که به اندازه 10 ساعت روشن بوده است به اندازه 6 کیلو وات خواهد بود .

توجه داشته باشید که میزان دور تند یا کند بودن کولر آبی ها بر روی هزینه های مصرف برق آن تاثیر گذار بوده است . توجه داشته باشد که کولر آبی هایی که دارای دور تند هستند مصرف برق بیشتری نسبت به کولر آبی هایی با دور کم دارند .

متوسط میانگین مصرف برقی کولر آبی ها 180 کیلو وات
کولر آبی با توان 600 وات در ده ساعتمصرف برقی به اندازه 6 کیلو وات داد
کولر آبی دور تند مصرف بالاترکولر آبی دور کند مصرف پایین تر

به طور متوسط میانگین مصرف برق کولر آبی ها به اندازه 180 کیلو وات بوده است . نکته قابل توجه در این جا این است که اگر کولر گازی ها را به مدت ده ساعت در طول شبانه روز روشن کنید باید شاهد هزینه ها مصرف برق 6 برابر بیشتر از کولر آبی ها باشد .

کولر گازی جی پلاس مدل GAC-TE30LU3

کولر گازی جی پلاس مدل GAC-TM24LU1

کولر گازی جی پلاس مدل GAC-TE30LU1

کولر گازی جی پلاس مدل GAC-TM18LU1

مقایسه مصرف برق کولر گازی و داکت اسپلیت

پس از بررسی جدول مصرف برق کولر گازی و آبی ، خیلی از افراد در مورد میزان مقایسه مصرف برق کولر گازی و اسپیلت ها نیز میپرسند .

اگر می خواهید میزان مصرف برق کولر اسپلیت را مشخص کنید راه زیر نیز وجود دارد ک برای این کار می توانید مصرف برق هر کیلو وات ساعت را در حداکثر توان مصرفی بر حسب کیلووات ضرب کنید در نهایت عدد حاصلی که به وجود می آید . میزان حداکثر قیمت برق در یک ساعت را نشان می دهد .

توجه داشته باشید که داکت اسپیلت ها در انواع برند ها و مدل های مختلف نیز در بازار به فروش می رسند و هر یک میزان ظرفیت های گوناگونی دارند . از این رو هر یک از آن ها با توجه به عواملی میزان مصرف برق خود را دارند .

در مورد مقایسه مصرف برق کولر گازی و داکت اسپیلت ها باید بیان کنیم که داکت اسپیلت ها همان کولر گازی ها هستند با این تفاوت که یونیت داخلی آن ها به صورت تو کار نصب می شوند . این داکت اسپیلت ها هم همانند کولر گازی ها در دو نوع ساده و اینورتر دار تولید میشوند که مدل های اینورتر دار مصرف برق بهتری دارند . به عنوان مثال یک کولر گازی 24 هزار و یک داکت اسپیلت 24 هزار نیز هم اندازه دارای 13 آمپر مصرف برق هستند .

در رابطه با داکت های اسپیلت باید بیان کنیم که آن ها معمولا با توجه به High Static بودن می توانند هوای متراژ های بزرگ تری را تهویه کنند معمولا با توجه به گفته ها مصرف برق در داکت اسپیلت ها به نسبت کولر گازی ها کمتر می باشد .

مصرف برق کولر آبی دور تند و کند

در رابطه با مصرف برق کولر آبی ها باید بیان کنیم که معمولا دور تند یا کند بودن کولر آبی ها می تواند تاثیر مستقیمی بر روی میزان مصرف برق کولر آبی داشته باشند . معمولا هر چقدر کولر آبی ها بیشتر روی دور تند باشد میزان مصرف برقی بیشتری نسبت به کولر آبی هایی با دور کند نیز دارند .

نکته مهم : معمولا اگر مدیریت درستی روی تنظیم دور تند یا کند بودن کولر آبی ها داشته باشید می توانید کولر آبی با میزان هزینه های بصرفه تر نیز داشته باشید .

کولر آبی آبسال مدل AC55

کولر آبی آبسال مدل AC38

کولر آبی آبسال مدل AC31D

کولر آبی آبسال مدل AC35

میزان مصرف کولر آبی 7000 چقدر است ؟

از دیگر مدل های پرطرفدار های در بازار می شود به کولر آبی 7000 هزار اشاره کرد که در ادامه به بررسی انرژی مصرفی این مدل می پردازیم. بر اساس بررسی هایی که توسط وبسایت دلاوا انجام شده است. این مدل از کولرهای آبی دارای توان مصرفی برق برابر با 220 کیلو وات را دارا می باشند که با توجه به قدرت بالای این مدل در خنک هوا و فضای خانه بسیار منطقی است . علاوه بر ویژگی هایی همچون انرژی مصرفی برق بسیار پایین ، کولر های آبی از قیمت بسیار پایین تر و مناسب تری نسبت به اسپلیت های موجود در بازار برخوردار می باشند.

میزان مصرف برق کولر آبی 3500 چقدره ؟

یکی از پرسش های متداول شما در ارتباط با میزان مصرف برق کولر آبی 3500 چقدر است ؟ می باشد . در پاسخ به این پرسش باید بگوییم بر اساس برندی که می خرید میزان مصرف کولر آبی های 3500 فرق می کند و تفاوت دارد اما این تفاوت آنقدر ها هم زیاد نمی باشد به طور مثال کولر آبی 3500 پارس که در دسته کولر های آبی کم مصرف در بازار قرار دارد در دور کند توان مصرفی برابر با 0.3 کیلو وات و در دور تند دارای توان مصرفی برابر با 0.6 را دارا می باشد که نسبت به کولر های گازی بسیار از مصرف برقی بسیار پایینی برخوردار می باشند.

مقایسه مصرف برق کولر آبی و گازی

پاسخ این سوال تا حدودی بستگی به منطقه ی جغرافیایی که زندگی می کنید و میزان بودجه ای که دارید بستگی دارید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که دارای آب و هوای خشک می باشد استفاده از کولر های آبی برای شما به صرفه تر خواهد بود اما اگر در منطقه ی جغرافیایی مرطوب زندگی می کنید ، استفاده از کولر های آبی توصیه نمی شود و بهتر است از کولر های گازی برای خنک کردن هوا و فضای خانه استفاده بکنید.

برای آن که کولر آبی های شما هزینه ها برق کمتری داشته باشد راه حل های ساده ای نیز وجود دارد یکی از این راه حل ها این است که در ساعت اوج مصرف کولر ها را خاموش کنید ، می توانید برای برای کولر خود یک سایبان نصب کنید که به کمک این روش آب درون کولر آبی کمتر گرم شود .

محاسبه مصرف برق کولر گازی

کولر های گازی از آن دسته از کولر های محبوب در بازار ایران به شمار می روند و بسیاری علاقه مند به استفاده از این مدل کولر ها می باشند به دلیل آنکه هم قدرت بالاتری دارد و هم از لحاظ مسائل جانی همچون برق گرفتگی در امان باقی می مانید در ضمن لازم نیست که هر سال پوشال آن را عوض بکنید و فقط کافی هر چند سال فقط یکبار گاز آن را مجددا پر بکنید تا کولری که خریداری کرده اید همانند روز اول برای شما کار بکند ، همچنین بهتر از کولر های آبی در مناطق خشک و از کولر های گازی در مناطق مرطوب استفاده کرد زیرا کولر های گازی سبب افزایش رطوب هوا نمی شوند و کولر های آبی به علت آنکه منبع اصلی آن ها آب می باشد ، رطوب هوا را در مناطق مرطوب تا چندین برابر افزایش می دهند.

کولر گازی ال جی مدل M24AKH-SK2

کولر گازی ال جی مدل Next Fighting NF098ST1 9000

مصرف برق کولر گازی 32000 چقدر است ؟

برای پاسخ این به این جواب باید ابتدای به شرکتی که کولر گازی را خریداری کرده اید توجه بکنید برخی از کولر های گازی دارای گریدی برابر با (A++) ، (+A) و… را دارا می باشند و توان مصرفی برق آن ها با یکدیرپگر متفاوت می باشد. به همین خاطر بهتر است بر اساس مدلی که می خواهید آن را انتخاب بکنید میزان مصرفی برقی آن را هم نیز در نظر بگیرید. اما می شود گفت به طور متوسط می شود گفت که مصرف برق کولر گازی 32000 در بازار برابر با محدوده ای ما بین 8800 تا 9500 قرار دارد و براساس شرکت سازنده میزان مصرف برقی آن ها تغییر می کند.

کولر آبی خوبه بخرم ؟

بر اساس بررسی های انجام شده کولر های آبی از ارزش خرید بسیار بالایی در بازار برخوردار می باشند و از دلایل محبوب بودن این مدل از کولر های می شود به مصرف بسیار پایین برق و قیمت بسیار پایین آن ها اشاره کرد. اما علاوه بر این مزیت ها خطراتی هم در استفاده از کولر های آبی به جای کولر های گازی وجود دارد که از شایعه ترین این مشکلات می شود به خطر برق گرفتی می باشد و بهتر است زمانی که به خانه ی جدیدی نقل مکان می کنید قبل از عوض کردن پوشال به این مسئله دقت کافی را داشته باشید. از دیگر مشکلات کولر های آبی می شود به این اشاره کرد که آن ها به طور مستقیم در معرض نور خورشید قرار دارند و بهتر برای آن ها سایبانی تهیه بکنید تا طول عمر استفاده از این کولر های آبی را افزایش دهید.

کولر آبی توان مدل TG45-4500

کولر آبی توان مدل TG70-7000

مقایسه مصرف برق کولر آبی و اسپیلت کدام را بخرم ؟

سوالات متداول

تفاوت مصرف برق کولر آبی و گازی در چیست ؟

میزان مصرف برقی کولر آبی و کولر گازی با توجه به شرایط جغرافیایی که وجود دارد دارای تفاوت هایی بوده است. در این مطلب به طور کامل میزان مصرف برق کولر گازی و آبی را مقایسه کردیم .

کولر آبی روی دور تند مصرف برق بیشتری داره یا دود کند ؟

معمولا مصرف برقی کولر آبی با دور تند بیشتر از مصرف برقی کولر آبی با دور کنده .

بهترین راه برای کاهش مصرف برق کولر گازی چیست ؟

درواقع تنها راهی که می توانید مصرف برق کولر های گازی را کاهش بدهید ، دقت به گرید مصرفی آن و استفاده نکردن از کولر در ساعات اوج مصرف می باشد در ضمن بهتر است کولر را بر رویی دمای ثابت تنظیم بکنید.

کم مصرف ترین کولر گازی در ایران چیست ؟

از کم مصرف ترین کولر گازی های موجود در ایران می شود به کولر گازی برند ASGS18LFCA اشاره کرد که گرید مصرفی آن برابر با (A++) می باشد.

کولر گازی برند ال جی خوبه بخرم ؟

بر اساس بررسی های انجام شده اسپیلت های برند ال جی از کیفیت بسیار بالایی در بازار برخوردار می باشند و بسیاری ازافرادی که آن ها خریداری کرده اند از خرید راضی بوده اند.

مصرف کولر گازی بیشتر است یا ابی؟

در برخی مناطق مصرف برق کولر گازی از آبی بیشتر است و بلعکس در برخی از مناطق دیگر مصرف برق کولر آبی از گازی بیشتر است .

3.1/5 - (7 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

3 دیدگاه در “جدول مصرف برق کولر گازی [مقایسه با مصرف برق کولر آبی 1401]

 1. رضا گفت:

  شما فقط به برق رو ملاک قرار دادی اصل آب هست مخصوصا در این کم آبی حساب کن هر کولر آبی حدودا ۲۰۰ لیتر آب مصرف کند و حدودا ۱۰میلیون کولر آبی باشد چه فاجعه ای به بار می آورد دومیلیارد لیتر آب در این بی آبی بخار می‌شود که ارزش زاتی آن از برق بیشتر میباشد کافی است فروشندگان کولر گازی محصول خود را با پنل خورشیدی عرضه کنند حدود نیمی از شبانه روز برق مجانی اگر باطری بگذارند تا نیمه شب کولر بدون مصرف برق شهری کار میکند

  1. parisa گفت:

   دوست عزیز بیاید واقع بین باشیم . پنل های خورشیدی قیمت بالایی دارند و خرید اون ها برای مردم عادی صرفه اقتصادی نداره . درسته در کشور ما با کمبود آب رو به رو هستیم اما قیمت آب هنوز هم بسیار پایین تر از برقه و برای مناطق خشک تعرفه برقشون بالاتر از مناطق شرجی محاسبه میشه مشکل از زیر ساخت کلی کشوره

   1. امیر گفت:

    کاملا درسته من اهل کرمانم اگر اسپلیت رو مرتب استفاده کنم هردوره60 روزه باید نزدیک به یک میلیون پول برق بدم با اینکه دمای هوا به نزدیک 40 درجه میرسه اما متاسفانه تعرفه برق نداره،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.